VIDEOKAMERY.cz | Recenze našeho čtenáře: Sony HDR-HC1

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Recenze našeho čtenáře: Sony HDR-HC1

Recenze našeho čtenáře: Sony HDR-HC1

FX1: srovnání s mini-DV VX2100 (Klikni pro zvětšení)
Firma Sony při dubnové prezentaci strategie Like.no.other naznačila klíčový bod svého směřování: technologii vysokého rozlišení HD. Musíme si postupně zvykat na zkratky HDV, HDTV, HDMI nebo jde jen o slepou uličku vývoje? V oblasti zobrazovací techniky se sice diskuse ještě vedou o životnosti současných DV kamer, ale za rohem se již objevuje první z řady jenom spotřebitelských kamer HC1 (nepočítáme-li už skoro poloprofesionální HDR-FX1). Nový model HDR-HC1E (E znamená Evropa) se pokusíme maličko představit a doplnit o názornou obrazovou přílohu. Nejprve však přidejme několik slov o samotném pojmu HDV: co to je HDV? Technologie HDV (High Definition Video - tj. video s vysokým rozlišením) je dílem spolupráce gigantů JVC, Sony, Sharp a Canon, kteří se v roce 2003 dohodli na společné definici nové zobrazovací normy ve dvou variantách: HDV1 (častěji spíše označované 720p) a HDV2 (známější zase jako 1080i). Tyto formáty by měly podstatným způsobem posouvat kvalitu záznamu o třídu výše a také nás povinně tlačit k širokoúhlému zobrazování. Proč? Vyjděme ze srovnání dosavadního formátu DV a formátů 720p resp. 1080i (v evropských poměrech). Jeden (statický) snímek z videa zaznamenaného v DV formátu má rozlišení 720x576, tedy cca 0,41Mpix, a už je zaznamenán libovolnou DV - nebo D8 - kamerou (ale v číslech pokračujem :-D)...

HDV-formát nastupuje: Sony a JVC (Klikni pro zvětšení)
Datový tok určený pro DV je 25Mbit/s, formát na zobrazovači může být 4:3 anebo 16:9. Pro formát 720p (progresivní - neprokládané zobrazení řádků na zobrazovači) stanovuje norma rozlišení 1280x720, tj. cca 0,92 Mpix na snímek. Poměr 1280:720 znamená totéž jako 16:9, a tedy je zřejmé že rozlišení kamery 720p a poměr stran zobrazovače jsou shodné. Proto pixely v rastru HDV1 mohou mít čtvercový tvar, tak jak si je běžně představujeme (tyto již nelze získat na zobrazovači s poměrem 4:3). Datový tok HDV1: 19Mbit/s. Formát 720p podporuje u svých přístrojů JVC i Canon. Naopak u Sony se rozhodli pro formát 1080i (neprokládaný: z lichých a sudých půlsnímků). Jeden jeho snímek má rozlišení 1440x1080, tj. asi 1,56Mpix - zhruba čtyřikrát více (!) než v dosavadním DV a o 69 % více než v 720p. Ovšem 1440:1080 = 4:3 a formát na zobrazovači je podle normy širokoúhlý 16:9. Jak je to možné? Vysvětlení tkví v odlišném (anamorfním) tvaru jednotlivých pixelů: ty jsou obdélníkové, tj. natažené více vodorovně v poměru 4:3. Pokud tedy 1440 vynásobíme čtyřmi třetinami, dostaneme se k číslu 1920. Pak poměr stran na zobrazovači je 1920:1080, což činí 16:9. Opět jde o výhradně širokoúhlý formát bez zatím klasické varianty 4:3 na zobrazovači; datový tok HDV2 je stanoven na 25Mbit/s. Jak asi čtenáři vědí z informací o televizorech, systém 720p lépe vyhovuje zobrazování dynamických scén, 1080i je výhodnější pro "statičtější" záběry. Je nutno upozornit, že oba HDV formáty používají vzhledem k obrovskému množství dat (mezi)snímkovou kompresi MPEG2. Ještě zmínka spíše už pro pro odborníky: 720p používá 6snímkovou uzavřenou strukturu GOP, 1080i pak 12snímkovou otevřenou strukturu GOP, což dále zvyšuje nároky na následný střih…

Fešná krasavice z boční perspektivy (Klikni pro zvětšení)
A ještě přidejme porovnání zvuku u DV a HDV: u DV je audio coby nekomprimovaný 16bitový (48kHz) stereozvuk s datovým tokem 1536kbit/s, u HDV 1 i 2 je to opět 16bit (48kHz) stereozvuk MPEG1 Audio Layer-2 s datovým tokem 384kbit/s, což zaručuje stále ještě dostatečně vysokou kvalitu. (Mnohem více lze nalézt v Douglas Spotted Eagle, Mark Dileo: HDV - What You NEED to Know, vyd. VASST, Stockton 2004; 25 USD). K tomuhle ještě poznámka od PJ: Z vyčerpávajících údajů je zjevné, že recenzent se o techniku zajímá podstatně hlouběji, než většina "obyčejných" amatérských kameramanů. Za sebe si určitě myslím, že se všichni rádi poučíme, protože informací o nejnovějších technologiích z našeho oboru je zejména v českém éteru většinou zatím poskrovnu. Mimochodem: zrovna tuhle jsme potřebovali stáhnout záznam pořízený se Sony FX1 a měli možnost sehnat pouze JVC GY-HD101. A co byste řekli: natočili mu ho (na HDD)? Nenatočili, nebo HDV-formát od Sony opravdu není kompatibilní pro přehrávání ve zmíněné JVC…

Detail zadního ovládání přístroje zprava (Klikni pro zvětšení)
První exempláře jednočipové low-endové - a to anglikánské sousloví zní asi pro tuto kategorii jakkoli nepatřičně - kamery HC1E dorazily do Evropy v polovině letošního července, takže zkušenosti z občasného amatérského provozu nemám ani půlroční. Ke kladům popisované mašinky přidávám za sebe jedinečný design a přiměřenou velikost - na rozdíl od miniaturnějších přístrojů mám pořád pocit, že skutečně držím kameru s dostatečnou setrvačnou hmotností pro stabilizaci záběru. Ta je podpořena elektronickou stabilizací SteadyShot, i když vzhledem k ceně (pozn. PJ: tzv. doporučená MOC je v prosinci 2005 64.990) by kameře slušel optický stabilizátor - tak jako u FX1 - zejména pro natáčení v HDV. Ke zlepšení stability záběrů je doporučeno používání stativu, pokud to jde, i s ovládáním kamery přes LANC (praktikuji co nejčastěji s úspěchem s doplňkovým stativem VCT-870RM). Zajímavou možnost proti rozhýbání upevněné kamery skýtá i dálkový ovladač, který funguje v podstatě z každého úhlu, i zezadu…

Deatil objektivu HVR-HC1 zepředu (Klikni pro zvětšení)
Dalším kladem je výborná geometrie obrazu z objektivu Zeiss (průměr závitu pro optická příslušenství je 37 mm), a už ve 4:3 nebo 16:9. Objektiv vykazuje jen standardní světelnost 1:1,8, takže další očekávané modely mají v tomto parametru prostor ke zlepšení. Možnosti ostření překračují běžné amatérské modely. Vše lze ponechat automatice (někdy si může "dýchnout" v málo kontrastních scénách za pohybu) nebo zvolit manuální režim pomocí ostřícího prstence objektivu a funkce rozšířeného ostření přístupné přes tlačítko na těle kamery: tak se zvětší střed obrazu na displeji (je tu dotykový LCD se 123.000 body) nebo v barevném hledáčku (ten má 252.000 bodů!), který lze naklápět, ne však vysouvat (oba mj. nepracují souběžně). Při rozšířeném ostření lze s úspěchem využít i profesionální funkci peaking, ostrost hran lze dokonce korigovat v 8 úrovních i elektronicky v menu…

Detail objektivu videokamery HC1 zboku (Klikni pro zvětšení)
Expozičně poskytuje kamera veledobrou automatiku, která pozitivně překvapí v průměrně osvětlených interiérech a zvládne na velmi dobré úrovni i složité podmínky při natáčení ve vinném sklípku. Exteriéry zvládá bravurně (vyzvednu zde kvalitu vyvážení bílé). Pokud chceme ovlivnit vyvážení bílé sami (zvláště v interiéru), lze zvolit ručně 3 možnosti nebo si nechat napovědět automatikou a pak vyvážení i s celou expozicí zafixovat boční páčkou na těle kamery. Ze základních nastavení lze pevně zvolit 20 hodnot rychlosti závěrky od 1/3 do skvělé rychlé 1/10000 s (v menu), clonu a vyvážení bílé (páčka) a zisk (současně s clonou). Po zafixování expozice jsme o stavu informováni pomocí neočíslovaného ukazatele na displeji: jednotlivými stisky páčky lze dolaďovat zisk v krocích po 3dB (vím z datakódu) - používám stále více. Nadstandardem je histogram i profi-funkce zebra. Z klasických motivových expozičních programů (5 druhů) nenajdeme Sport…

MVX3i a HC1: podobnost náhodná? (Klikni pro zvětšení)
Pokud použije uživatel v přípravě záběru ZOOM (10x optický...), může ho ovládat z LCD displeje (nedoporučuji), páčkou na horní části kamery, z dálkového ovládání anebo i ostřícím prstencem (jediná možnost transfokovat "nemotorově", ale náročná na stabilitu), případně z dokoupeného stativu přes LANC - výborné. Přístroj umožňuje kameramanovi zvolit typ nahrávacího formátu (DV 4:3 nebo 16:9, HDV 16:9) a pro záznam používá pásku mini-DV (60 i 80). Firma Sony vyvinula jako první i pásku mini-DV Digimaster doporučenou pro nahrávání v HDV: ta má údajně až o 90 % méně chyb než dosavadní typy a je k dostání i u nás (63 minutová DVM63 za cca 400 Kč). Velkou výhradu mám ale ke zvolené cestě pásky do těla (mechaniky) videokamery - zasouvání do spodní části není domyšleno - točím co nejčastěji ze stativu a pro výměnu pásky musím vždy demontovat kameru ze stativové hlavy…

Širokoúhlý LCD-panel napovídá mnohé (Klikni pro zvětšení)
Snímací čip C-MOS zde má úhlopříčku 1/3" s brutto 3Mpix a pro video 4:3 je efektivní počet 1,5Mpix, pro video 16:9 pak téměř 2MPix. Produkuje spolu s dalšími obvody obraz s výborným barevným podáním, jehož firemní nastavení je příjemně střízlivé, ale pro příznivce oranžových tváří či karnevalových barev tu existuje i možnost ovlivnit barevné podání v 8 krocích (v menu). A propos MENU: lze je vyvolat na dotykovém LCD displeji, který má rozměr 2,7" (širokoúhlý) a vzhledem k jeho malosti se mi velmi osvědčuje možnost použít vodicí rámeček pro srovnání vodorovných a svislých hran záběru. Displej je poměrně citlivý a ovládám jej bříškem prstu (netřeba nehty). Jeho antireflexní vrstva a možnosti podsvícení vylepšují nedostatky prvních provedení. Další pomoc uživateli vidím v možnosti nastavit si na displeji Osobní menu z nejnutnějších ovládátek pro ten který projekt (na displej jich vejde 6) a nemuset tedy v případě potřeby procházet celé menu na displeji…

Většina přípojných zdířek HVR-HC1 (Klikni pro zvětšení)
Přesto displej omezuje některé vymoženosti poskytnuté výrobcem - např. použití výborné funkce Shot Transition je vázáno na ovládání a spouštění dotykem z panelu, což má při záznamu negativní vliv na stabilitu (neškodilo by tlačítko na dálkáči). Tahleta profi-funkce umožňuje zafixovat transfokaci a zaostření ve 2 polohách: např. v poloze A zaostřím na ptáka v okně, uložím nastavení; přejedu zoomem, zaostřím na havrana na kostelní věži a uložím nastavení B. Spouštěcím tlačítkem v LCD spustím automatický přechod z hodnot A na B: kamera automaticky přeostřuje z předního opeřence na zadního a současně zoomuje - trvá to asi 4 s a je možno realizovat i ve směru B - A libovolněkrát, dokud zafixované hodnoty nezrušíme. Potřebu čistit displej jsem za 4 měsíce měl zhruba dvakrát (ale čisticí souprava by podle mne měla být v základní výbavě)…

Umístění mikrofonů na Sony HC1 (Klikni pro zvětšení)
Rezervy má kamera ve zpracování zvuku: bočně umístěné vestavěné mikrofony okolo objektivu sice nezachytávají zvuk motorku, ale výborných výsledků dosahují jen ve specifických situacích a směrech, což je trochu málo (mnohdy nepomáhá ani možnost manuální korekce hlasitosti nahrávání zvuku). Použití vstupu pro externí mikrofon tento problém spolehlivě řeší: testoval jsem s HC1 upravený balancovaný Sennheiser E835 v nesymetrickém zapojení. Výrobce dále nabízí 3 externí mikrofony pro aktivní patici s (bohužel) novým rozměrem. V této patici lze užít i doplňkové světlo s IR modulem pro noční snímání a dosahem až 20 m využívající známé funkce NightShot. Jak s obrazem ven z kamery? Digi-výstupy iLink a USB (2. pro foto) jsou současně i vstupy, analogově lze však z kamery pouze vystoupit (komponentní a A/V výstup), což vzhledem k ceně této kamery dost překvapuje…

Vyspělé jednočipy mini-DV a HDV u sebe (Kliknutí zvětší)
Sony asi příliš věří rychlému nástupu HDV a možnost zálohovat přes kameru analogová data považuje za nepravděpodobnou. Také je evidentní přesvědčování uživatele od výrobce, že dříve atraktivní funkce digitálních efektů a stmívání/roztmívání jsou dnes už jen doplňkové a hlavní práce se záznamem se odehraje v počítači za použití střihového programu - s tím v podstatě souhlasím. Střihových programů, podporujících i formát HDV, přibývá; stejně tak přibývá i nároků na hardware počítače. 1 hodina záznamu v HDV 1080i (12 GB dat) + velké rozlišení vyžadují min. 3GHz procesor a min. 512 MB RAM. Pokud budete chtít ctít značku, firemní software pro domácí zpracování HDV (i DV s možností tvorby DVD) Vegas Movie Studio + DVD6 Platinum lze se slevami pořídit za cca 90 USD, ale ne na našem kontinentu (mějte známé v USA). S tímto střihem však zatím zkušenost nemám. Jediná současná možnost nedegradovat sestříhaný záznam v HDV je záloha na pásku v kameře přes iLink vstup. Software kamery ale umí převod HDV na DV nastavením v menu - to funguje velmi jednoduše a s HDD-DVD rekordérem (Panasonic DMR-E95H) pak spolupracuje bez problémů...

Perspektiva HC1 s otevřeným LCD (Klikni pro zvětšení)
Nezapomenu pochválit ani technologii akumulátorů (dokoupený QM91D umí až 5 hodin) - 3letá zkušenost; a zatímní provozní spolehlivost i v obou extrémních deklarovaných teplotách (0 °C až 40 °C) - ověřeno. Ocenění si zaslouží i kvalita přiloženého manuálu. Funkci kamery jako digi-fotoaparátu (s vestavěným bleskem a záznamem na malé MS Duo) považuji za doplňkovou - slušně fotí do pohlednicového formátu, to mi stačí. Odborníci uvádějí, že kvalitu záznamu nelze posoudit na současných zobrazovačích, které nejsou HD ready. Sám jsem (po převodu do DV) viděl na své CRT Panasonic Acuity 2370x833 mírný posun v kvalitě směrem nahoru. Proto jsem se vydal do kamenných obchodů za HD-ready zobrazovači. A ejhle - na nové 80 cm LCD TV Sony Bravia KLV-S32A10 (přes komponentní kabel) je o třídu lepší obraz! Pane jo (a to jsem ještě neviděl obraz z opticky stabilizované FX1)! Fakt je třeba vidět na vlastní oči - i mé amatérské záběry sklidily pochvalu prodavačů. Plazmový TV Panasonic TH42PV500 (106) cm byl o něco slabší, hlavně u hran v pohybech…

Ulice z videa HC1: 1.920x1.080 a 168kB (Kliknutí zvětší)
Lego z videa HC1: 1.920x1.080 a 134kB (Kliknutí zvětší)
Foto z HC1: Slavkov 1.920x1.440 a 811kB (Kliknutí zvětší)
Foto z HC1: Slavkov 1.920x1.440 a 900kB (Kliknutí zvětší)
Foto z HC1: Lego 1.920x1.440 a 1,08MB (Klik zvětší)
Foto z HC1: Lego 1.920x1.440 a 1,02MB (Klik zvětší)

Galerie Videosnímků (z videa) a fotografií z paměové karty (odstavec sestavil a doprovází PJ). Jako (skoro) obvykle je přiložena šestice snímků: první dva jsou z videa, přičemž následné poskládání do zveřejnitelného tvaru má na svědomí editace do běžnějšího fotografického formátu JPG. Další snímky jsou z památné bitvy u Slavkova, respektive jejího napodobení po 200 letech z nedávné doby a dvakrát detail stavebnice Lego z naší prodejny - k posouzení (mj.) minimální aberace s najetým transfokátorem. Každý snímek je pojmenován (podržení kurzoru PC-myšky) a nachystán ke zvětšení kliknutím. Snažíme se mimochodem sestavit i jakousi obrazovou pseudo-recenzi na profesionálnější verzi Sony HVR-Z1, kde se pokusíme nabídnout ještě více Videosnímků (náš název pro tzv. mrtvolky z videa), ale dnes už jsme v takovém kalupu, že čtenáři se musí spokojit s nabídnutou skupinou snímků…

Poněkud profesionálněji doplněná: A1 (Klikni pro zvětšení)
Přes nadšení z pravého HD-obrazu bych v 10bodové stupnici zvolil pro tohoto osamělého člena žádné řady bez konkurentů hodnocení 8 body (vkládání kazety, NE-optická stabilizace, absence A/V vstupů a jiné). Pozn. PJ: Nabízí se ostatně i profesionální verze pro formát DVCAM, která je obvykle nazývána HVR-A1 (jeden obrázek kapku doplněné strojovny přikládáme). Nepochybuji, že zkušenější uživatel dostane z kamery mnohem více než já, takže ji bude i výše hodnotit. Ovšem zkušenosti - hlavně si zvyknout na pole 16:9! - budou k nezaplacení! Jaká je to tedy kamera? Vhodná pro začátky s HDV, pro střelce od boku i pro kreativnější lidi s projekty rozepsanými do scénářů. A až (předpokládám do dvou let) nastoupí Blu-ray, bude mít konečně každý náročný kameraman-amatér možnost odložit si (nejen) své děti na kvalitní médium. Trpělivost se jistě vyplatí…

Kompletní český návod k videokameře Sony HVR-HC1 (pdf, velikost 4,62MB)

Odkaz na technické parametry HC1: do stránek českého zastoupení Sony CZ

neco
Nadšen z objemu a kvality čtenářova textu redigoval: Petr Jelínek
Svou novou (a povolenou.. :-D) milenku popsal: Zbyněk Krystýnek

P.S.: aby ZK nechodily případné spamy, je pošta směrována k nám.

Vydáno dne 2. 1. 2006 (65 658 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 10:23), autor: Administrátor [admin]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13641 x,
naposledy 9. 5. 2025, 10:11

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7099 x,
naposledy 9. 5. 2025, 09:23

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5617 x,
naposledy 9. 5. 2025, 10:33

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4940 x,
naposledy 9. 5. 2025, 10:09

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2079 x,
naposledy 9. 5. 2025, 10:53

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout