VIDEOKAMERY.cz | Vánoční videokamera na poslední chvíli? Klikni a čti!

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Vánoční videokamera na poslední chvíli? Klikni a čti!

Vánoční videokamera na poslední chvíli? Klikni a čti!

Vánoční videokamera na poslední chvíli? Klikni a čti!

  

Mnoho sezón v (dlouhé) historii těchto www-stránek jsme nabízeli na jaře či před Vánocemi jakýsi rozcestník k orientaci potenciálních zájemců o přístroje zvané videokamery. A i když jsme se letos dost opozdili, průletník (něco jako rychlo-průvodce Usmívající se) současným sortimentem tohoto segmentu je TADY! Jako opravdu (ale opravdu) dlouholetý editor oborových stránek jsem si premiérově dovolil důvěrně oslovení v titulku dnešního povídání a rovnou poprosím všechny „dospělejší“, jichž by se to dotklo, za prominutí. Nuže: prolétněme pro všechny, kteří ještě nevybrali svou novou záznamovou společnici (pod stromeček?), co se to v patřičném oboru vlastně nabízí…

Kniha Videokamery      Kniha Videokamery

MNOHO let nazpět - z pohledu Internetu určitě - jsme si tady samoobslužně zavedli několik zvyklostí. A jednou z nich byly i pravidelné první odstavce odkazů k souvislostem na našem Webu. Dnes budu trošku opatrnější a spíše přidám link k radám amatérským kameramanům, které měly solidní čtenářský ohlas, byť šlo o volný přepis starší (a neskromně přiznávám, že mojí Nevinný) knihy o videokamerách, potažmo jedné její důležitější kapitoly. Z posledních sezón, kdy jsme prošli takřka porodním způsobem přeměnou ze starého editačního systému phpRS na supermoderní DRUPAL, lze navést i na povídání o soudobých anebo kapku nadstandardně delší dobu aktivních modelech videokamer - rozumějme více sezón v nabídce (viz níže, např.XF100) - i jejich menších či větších srovnání. Nuže, o čem bude výběr od nejlevnějšího k maloobchodně nejvyspělejšímu nějak v kostce?

Odstavec ujasnění pojmů. VIDEOKAMEROU budeme rozumět záznamové zařízení, které JASNĚ deklaruje svou výbavou, funkcemi i ergonomií, že jde o přístroj JEDNOZNAČNĚ příslušející k této kategorii. Funkci natáčení videa sice mívají i moderní telefony a snad všechny soudobé fotoaparáty, ale i laik bude zřejmě souhlasit, že přinejmenším držení a výbava NEJSOU o tomtéž. Mimo všechny rozdíly je tu motorový neboli optický transfokátor s obvykle velkým rozsahem a manuálními možnostmi i objektiv s optickými členy (to proti telefonům). Nebo již zmíněná ergonomie předurčená k natáčení vida i jen jednou rukou - zde bez doplňujících přípravků, jež jsou potřeba právě například k vyladění praktického používání u zmíněných fotoaparátů, plus eventuální možnosti audio-přípojek, nastavení zvukové stopy, atd. Asi hlavně mladší generace se mnohdy spokojí s nahrávkou videomomentky mobilem, ale upřímně: možná budou bohužel za čas litovat - pokud byla nahrávka důležitá - že se nepoužilo kvalitnější zařízení…

Sony PJ650

Kategorie maloobchodních videokamer rozdělme co nejjednodušeji: podle výkonnosti a ceny plus výbavy. Do první kategorie amatérské vstupní - tzv. low-entry - vsuňme vše, co bude za cenu od minima do (dejme tomu) 10 tisíc, amatérskou střední třídu udejme rozmezím 10÷20 tisíc korun a vše nad tím nazvěme poloprofesionálním (rejpalům tu nabízím jako alternativu výraz „fajnšmekrovským“) segmentem, alespoň co se amatérského vnímání elektroniky týká. Níže zmíním ještě vyšší kategorie, jež jsou (asi nejen pro mě) hnacím motorem zájmu o náš obor; a také outdoor a další kategorie mašinek, pro které bych nerad používal celou složeninu VIDEOKAMERA. Tedy: začněme výrobci. Po „upozadění“ tradiční značky JVC v naší zemi má sféru maloobchodu rozdělenu triumvirát, jejž nazývám občas Trojicí svatou: Canon, Sony a Panasonic. Značky jako Samsung, Sanyo, Toshiba, Hitachi nebo další nebudu rozebírat - už proto, že jejich procentuální zastoupení nebo dostupnost servisu na našem trhu neodpovídá zařazení - a pravidelná data průzkumníka GFK to potvrzují. Výhody a nevýhody se pokusím vměstnat do patřičných odstavců, abecedně a logicky, SD-rozlišení zmíním jen na okraj…

Videokamery Canon LEGRIA HF R

Nejnižší co do ceny i funkční výbavy jmenujme první Canon. Trojice jeho low-end modelů se jmenuje HF R406, R46 a R48. Všechny tři strojky coby VELMI použitelné kamerky mají optický stabilizátor obrazu plus velké přiblížení a pro laika zbývá vybrat podle ceny. HF R406 NEMÁ žádnou vestavěnou fleš-paměť a postrádá i bezdrátový přenos dat. Prostřední R46 má MALOU fleš s 8GB (cca pro 40 minut v nejlepším AVCHD) a bezdrátové WI-FI. Nejvyšší prcek R48 má VELKOU paměť s 32GB prostoru (asi na 2:40 hod záznamu) i Wifinu. Vlastnostmi celé vstupní řady Canon jsou slušný akumulátor, solidní LCD 3,0“ (dotykově ovládaný) a kromě nejlevnější 406tky i Wi-Fi pro spojení třeba s tzv. chytrými telefony. Relativní nevýhodou je z celého tria nejlevnějších kategorií nejméně široké ohnisko s největším "odjetím" transfokátoru (38,5mm). Malá širokoúhlost tady stojí proti jmenovaným pozitivům. Ale POZOR: zázračné rozšíření ohniska až na pěkných 32,5 mm nastane, když se aktivuje tzv. inteligentní ZOOM (Advanced neboli pokročilý, technicky fešné)! Poslední zřejmě nepříliš dostupný čtvrtý model HF R47 - dnes s již absolutně nepochopitelným SD-rozlišením (Standard-Definition) - zmiňme jen pro úplnost…  

Videokamery Panasonic HC-V

Abecedně dalším je Panasonic. A stejně jako u firmy Canon vpadly ke dvojici nižších modelů i 2 varianty, co se týče ceny. K nejlevnějším prckům HC-V110 a V210 přibyl typ HC-V510 a V520. Přičemž poslední je jakousi barevnou modifikací 510tky, ale doplněnou o bezdrátový přenos dat WI-FI - a oba jsou osazeny větším LCD 3“ oproti 2,7“ u levnější dvojice 110/220. Stodesítka má jako jediná v údajích lakonické označení „Stabilizátor obrazu“, zatímco zbylé tři modely producenta pak velkolepý údaj „Power O.I.S,…“ (V210) nebo dokonce „HYBRID O.I.S. s aktivním režimem,…“. Nepodceňujeme, ale známe srovnání stabilizátorů s kamerami symbioticky spolupracující dvojice Canon-Sony a víme své (Smějící se). Vestavěné paměti u nejnižší kategorie Panasonic absentují, širokoúhlé ohnisko je o fous širší proti nejnižší třídě předchozí značky: 34,4 mm u V110 a 32,3 mm u V210, respektive 28 mm u dua V510/520… 

Videokamery SONY HDR-

 

Třetím z naší Trojice je Sony.. Trio vstupní kategorie tvoří HDR-CX220, CX280  plus CX320 a projektorový základ PJ220. Opět odkažme linkem na SD-model SX22 s paradoxně vyšší cenou, než mají HD-typy a pro orientaci si naznačme odlišnosti. CX220tka tvoří základ se shodným přepočtem širokoúhlého záběru jako CX280 (29,8 mm) i stejnou úhlopříčkou (nedotykového! Úžasný) LCD 2,7“. Základní rozdíl mezi oběma stroji tvoří podstatná absence nabíječky u 220tky (provádí se USB, ale lze dokoupit) a pak ještě kdovíjak nepodstatná odlišnost stabilizací, přičemž za označení na Sony CZ u CX220 (cituji) „elektrická optická stabilizace“ je to na nějakou literárně-odbornou cenu. Nejvyšší z nejnižší trojice pak nabízí navíc větší (a dotykový!) LCD 3“, trošku širší soustavu skel a (26,8 mm) a nadto je CX320 zřejmě nejdostupnějším modelem současného trhu, který má i mikrofonní zdířku…

 

Videokamery střední třídy

     

Střední segment je dokonce ještě výrazně chudší na dostupné modely, ale nějak si poradíme, možná trošku s prolínáním cenových rozmezí. Canon tady po opakovaných úpravách svých cen nenabízí prakticky nic, snad s výjimkou leckde ještě dostupných HF M506. Panasonic si tu přihřívá polívčičku oproti loňsku velmi výrazně a nasazuje hned dva modely bez hledáčku HC-V720 a HC-X810 a Sony se jakbysmet prezentuje třemi typy videokamer HDR-CX410/PJ320/PJ420, což jsou krom první aktuálně cenou nejdostupnější vestavěné projektory v kamerách (předloni byl v premiéře typ HDR-PJ10). Stručně připomeňme, že V720 má botičko-adaptér do zadní části kamery na běžnou rozteč ližin, X810 je nejnižší tříčip firmy, CX410 má zlepšenou stabilizaci dle firemní reklamy (ale FAKT dobrou) a všech pět modelů z této kategorie je ještě za své penízky BEZ hledáčku. Hlavní rozdíly projektorů PJ320/420 jsou v objektivu a stabilizaci, velikosti čipu a vestavěné paměti (420 má 16GB). Oproti nejnižším strojkům ale nechají na závit objektivu (mimo PJ320) připevnit optické doplňky - předsádku nebo filtr - což chybí shodně i u všech nejnižších modelů, tedy u celé trojice značek a jejich videokamer v této třídě…

Canon videokamery

Plynule přecházíme k třídě pokročilejších nebo (chcete-li) movitějších fajnšmekrů, kde není ani tak početné zastoupení firem Sony nebo Panasonic, ale hlavně kde běžný laik bude trošku tápat, co se týká zařazení jednotlivých modelů. Abecedně první Canon totiž má dva modely v kategorii „Pro videonadšence“ - masivní brunetky HF G25 a HF G30 - ale nejen poučený laik vidí, že výbavou jde o HODNĚ hraniční stroje pro označení čehosi s nadšenci. A co víc: Canon pokračuje modelovou řadou svou (předloňskou a dosud aktivní) XA10, letošní XA20, SDI-výstupem vybavenou XA25 a zatím stále aktuální XF100 (a XF105 s výstupy navíc), jež byla poprvé v českém éteru popsána pečlivěji právě zde, současně s Bitvou u Slavkova (tedy „pouze“ její rekonstrukcí Smějící se). Všechno od této firmy má LUXUSNÍ širokoúhlé cifry přepočtů (např. G30 a XA20/25 mají 26,8 mm!) a OPRAVDU VELMI použitelné možnosti manuálů, stejně jako i celkovou výbavu ke všem účelům. Nad těmito poloprofesionálně vybavenými stroji ční ještě 2 OBŘI XF300/305, jež ale do maloobchodního segmentu v podstatě nepatří…

Videokamery Panasonic

Panasonic nasazuje do kategorie „nad 20 tisíc korun“ v podstatě stejně málo početnou skupinu jako Sony. Jedinou fajnšmekrům předurčenou tříčipovku HC-X920 doplňuje jakýsi hybridní obr, který deklaruje mimo jiných údajů rozměry a hmotnost ramenní mašiny (145 x 195 x 350 mm/1.600 g bez AKU), má udávaný 3D/2D-záznam a DVĚ soustavy tří čipů 1/4,1“ MOS (!). Jen cena kolem 80ti tisíc je ještě výrazně vyšší, než XF100 od firmy Canon, takže další popis pro tento článeček nepovažuji za nutný. To X920, jichž jsme pár prodali i my, se jeví pro nás fajnšmekry a klidně i jako druhá živnostenská mašinka zajímavěji. Z velkých snímačů typově označovaných jako 1/2,3-type BSI MOS (3 kousky) využívá nějak málo bodů: z gigantického počtu celkových 38,28MPx (3 x 12,76MPx) má totiž mít efektivních pouze 8,49MPx (tedy 3 x 2,83MPx), ale nechejme to koňovi: jednak má větší hlavu a za druhé vypadá na videu dobře (J). Jinak má X920 slušně širokoúhlý objektiv se základem 29,8 mm, jako všechny stroje nad 20 tisíc Kč v tomto článku MÁ hledáček a jako všechny kamery Panasonic od typu 720 výše si nechá nasadit dle touhy po 3D předsádku k tomuto účelu VW-CLT2 (viz první foto před tímto odstavcem)…

Videokamery SONY

Sony. Čtyři písmena, o nichž by se nejen pro náš obor dala napsat samostatná kniha. A právě v kategorii fajnšmekrů se letos tamní Japonci příliš nepochlapili. Kromě rozumně dostupného modelu PJ650 s hledáčkem a projektorem za cca 25 tisíc lze najít už jen nejvyšší projektor s cenou kolem 35 tisíc korun HDR-PJ780, o němž tu byl samostatný článek, ale jehož prodejní čísla se u nás pohybují VELMI nízko, oproti například podobné kategorii firmy Canon (ale to si samozřejmě nepřisvojujeme patent na monopol informací). Nad těmito snad maloobchodně pochopitelnými strojky sice vyčnívá ještě duo, jež nazývá čs. Web Sony „poloprofesionální“, ale naše poznatky mnohaletého specialisty oboru napovídají něco jiného. Model NEX-VG20 chce být zjevně nástupcem prvničky VG10 (viz článek o ní), ale za 55 tisíc korun s jedním ze sady možných objektivů zřejmě nepředčí zájem o natáčení zrcadlovými fotoaparáty. Poslední z nabídky dle čs. Webu TD30 jen dokresluje (možné) opatrnictví spotřební veřejnosti u 3D a trošku potvrzuje naši domněnku, že 3D-video zatím stojí před pomyslným semaforem…

Outdoor Sony a Canon

V kostce zmiňme miniatury pro aktivní činnosti typu outdoor. Vesměs opatrný Canon vyšel s novou platformou Legria mini, o níž je tu nedávné povídání. Značkový, výkonný a pro šikovné ruce možná potenciálně i palubní (tj. do auta) mrňous za bratru 9 tisíc nezklame, Panasonic zjevně upustil od svých prcků řady WA a Sony naopak jaksi pokračuje v “prcavcích na stojáka“, jež byly druhdy relativně úspěšně spuštěny v jakžtakž prodávaných typech TG3/TG7. Letošní se jmenuje HDR-GW66 a má slušný přepočet na kinofilm (29,8 mm), 1/4“ C-MOS snímač a pro účely použití do přírody je patřičně odolný. Existuje hodně druhů méně nebo více značkových outdoorovek, ale s levnějšími prťavci je nutno očekávat odpovídající výkony a naopak známé značky typu GoPro (aktuálně HERO3 ve třech edicích) jsou vcelku drahé. Patřičná kategorie kamer pro aktivní život v našem Šopíku napoví. Doplňuji poznámkou, že absencí ZOOM-u a spousty dalších funkcí, jež jsou pro běžné videokamery vlastní, nenadchne oudoor každého a soudkováním scén svými „objektivy“ mnohé fandy dobrého videa klidně i docela otráví…    

Kamenná základna firmy Videokamery CZ v Brně

Co na závěr pro fanoušky natáčení? Kurňa, lidi, nespoléhejte na své mobily jinak, než VELMI nouzová zařízení! A FAKT nemyslete, že jakousi lákavou legrací z Číny za pár stovek na Aukru uděláte díru do světa! Vím - ne každý z nás musí rozumět elektronice a ani když jí trošku hoví, nemusí to vůbec souviset s jakýmkoli druhem (sociální, kulturní nebo „sečtělé“) inteligence. Ale když tu posté tvrdí jakýsi poučený laik, firma VIDEOKAMERY CZ, že na domácí video je určena JEN a pouze VIDEOKAMERA, dejte na ně. Oni si přece nepřihřívají nějakou obchodnickou polívku (a když, tak jen trošku Nevinný), ale se svým portálem a kolektivem kamenné prodejny už MOC let dokazují, že vidí (snad) o kousek dál. A že svůj koníček mají současně jako obživu? Snad je to jen dobře (odpusť parafrázi, nejmenovaný slovutný hyper-řetezče) - tady je svět s kamennými službami a kompletním poradenstvím ještě v pořádku! HOWG… S vyplazeným jazykem   

Vánoční otevírací doba kamenné prodejny VIDEOKAMERY CZ.

 

 

 

Vydáno dne 17. 12. 2013 (18 160 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 17:03), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13670 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:15

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7120 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:57

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5635 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4961 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2108 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:17

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout