VIDEOKAMERY.cz | Milášci Petra Jelínka 2: CR1+IP5

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Milášci Petra Jelínka 2: CR1+IP5

Milášci Petra Jelínka 2: CR1+IP5

MILÁŠCI P. Jelínka, 2. díl: RETRO-pásky Sony CR1 a IP5 + KLIPY

RETRO kamerka na CARTRIDGE: Sony CCD-CR1 RUVIKamerka na nejmenší pásky MicroMV: Sony DCR-IP5Vítejte u 2. dílu seriálu od srdce nebo spíše z praxe Fanouška oboru, který má těch “svých“ VIDEOKAMER plnou hlavu už 30 let! Skromně i NE-skromně nejdříve napíšu, že si stále doplňuji vědomosti: přestože už se zdálo, že mě jen tak něco „neoblafne“; a v mé pomyslné KRONICE Historie JE nafurt zapsáno. Personifikaci textu prominou ti, co nás (potažmo MĚ Nevinný) už trošku znají - a ostatním vzkážu, že jsem UŽ asi FAKT PAMĚTNÍK: no považte, hrát si s takovouhle historií. Dnes ukážu MUZEÁLNÍ MILÁŠKY, které obdivuji nejen proto, že jsou funkční, ale i kvůli jejich EXPERIMENTÁLNOSTI… Smějící se

Oba dnes představované EXPERIMENTY Sony: IP5 a CR1

Pokračování nové série odhalí DVĚ z Videokamer, jež jsou DÁVNO slepými rameny vývoje!  První z nich byla pro Experimentální kamera na CARTRIDGE: Sony CCD-CR1Autora článku ŠOKEM JAKO BRNO - že je obchodník v oboru TOLIK let - a tuhle věc viděl v roce 2021 POPRVÉ v životě! Malinká stříbrná kamera SONY CCD-CR1 byla jakýmsi zjevením, které nabídl jeden nadšenec na aukčním portálu AUKRO. Pravda: nebyl to můj první „kšeft“ s oním mladíkem, ale tady se to prostě nepotkalo a nakonec došlo na šavle a flerety. Tedy pardon: prostě pak proběhla standardní aukce, přezdívka MUZEUM07 to JASNĚ vyhrála a bylo to. Mimochodem: Aukro je naším VELKÝM zdrojem MUZEA. Pojďme k věci, o čem je dnešní první část povídání… Usmívající se

CARTRIDGE u Sony CCD-CR1 RUVI: mrkli jsme dovnitř

Experimentální Sony CCD-CR1 RUVI a CARTRIDGE...SONY CCD-CR1 je zajisté NEUVEŘITELNÝ ÚLET - od jednoho z největších SVĚTOVÝCH Video- a Foto- Bossů celé oborové historie! Nahrávacím médiem totiž NENÍ standardní páska s možností výměny kazety do mechaniky kamery - a už vůbec NE třeba paměťová karta, ALE NĚCO MEZITÍM! Anglický překlad technických popisů i obdivných recenzí YT to nenazývá jinak, než „Kártridž“ - čili CARTRIDGE - takže vlastně jakousi „náplň“. JENŽE JAK si mám představit takovou „zásobárnu“ na pásku (inkoust nebo cokoli)…? Jednoduše (a VELMI opatrně) jsem mrknul do vnitřností zajímavé „kazetky“ a na chvilku ONĚMĚL. Mrkněmež na věc tedy se mnou, laskavý čtenáři…

Zázrak à la SONY CCD-CR1 RUVI - CARTRIDGE s páskou

Kromě standardních dílců, které mívá většina Videokamer v posledních (zhruba) 40ti letech; a nadstavbových částí, Experimentální SONY CCD-CR1 RUVI - detail zezadu...které vyplývají z vývoje videotechniky, výklopných displejů nebo také dalších „udělátek“ v této kategorii běžných, mívají kamery nějakou mechaniku nebo aspoň SLOT pro paměťové karty. Tato krasavice má boční šuplík, kam se dává zmíněná Kártridž, což znamená „naplnění“ vcelku velkého zásobníku jednou „náplní“ - která v sobě obsahuje (ČTENÁŘI teď se DRŽ Překvapený) veškerou elektroniku, buben s obrazovými hlavami a v neposlední řadě i pásku na (zhruba) 30 minut záznamu, vizuálně nejblíže analogové verzi osmimilimetrové odrůdy V8/Hi8…

Experimentální SONY CR1: detailně zezadu i zepředu...

Jsa občas chlapec Štěstěny, po sehnání doplňků a vyzkoušení jsem naznal, že můj RUVI - jak je přístroj označován FOTOMONTÁŽ snímaného objektu a obrazů v obou LCDvýrobcem - PLNĚ funguje, ba dokonce má ve výbavě nabíječku i solidní akumulátor. Ten jsem sehnal ještě jeden coby repliku, funkční na 100%, čímž myslím, že neprotestuje proti „ne-originál-čipu“. Pojďme si neuvěřitelný strojek zapnout a vyzkoušet, cože umí. Maličký posuvný vypínač POWER ON-OFF vpravo nad LCD s kontrolkou funkce zapínám a očekávám svit displeje. ALE NIC: no skoro nic! Nahoru výklopný displej prcka má jakýsi systém „NE-podsvětlení“ a je na něm vidět v podstatě úplné houby, přestože by třeba houby rostly… Usmívající se

Sklenice Kometa v displejích LCD DCR-IP5 a CCD-CR1

Aby čtenář lépe pochopil předchozí sdělení, vyfotil jsem vedle sebe dvě LCD-obrazovky dnes popisované dvojice; a ten rozdíl demonstruji na snímku zde výše. Jak Názorné posunutí voliče REC - PLAY na horním šasi CR1je vidno, ta „normální“ u IP5 svítí, jak je zvykem, zatímco CR1 nemá standardní jas, ale něco tam vidět JE. Hned si nevybavuji, na čem už jsem viděl onen „EFEKT nesvítící obrazovky“, ale nemyslím, že to bylo prvně v životě (pohledám a doplním). Sluší se zde dodat, že přemístěním do tmavšího místa nebo zatemněním prostoru k přehrávání logicky tuto nevýhodu z větší části eliminuji. K módu přehrávání je nutno posunout obdélníkový volič na horním šasi, čímž se zpřístupní pětice tlačítek standardního Videopřehrávače…

Názorné srovnání kamer SONY CR1 a IP5 a jejich velikostí

V PRAXI bude (bývalo) SONY RUVI v zásadě plně použitelným, ale s několika ALE. Prvním z nich je určitě neodhadnutelná Názorné srovnání kamer SONY a jejich záznamových médiívýdrž, ale hned dál spíše i časová dostupnost výměnných „Kartridží“ při touze vlastníka tohoto zázraku jich mít prostě více a nemazat je kopírováním (bůhvíkam), což nemůže znamenat dodržení originální kvality. A z dalších bude obava právě z trvanlivosti záznamu na neznámém standardu pásky a v neposlední řadě TOTÁLNÍ ZDĚŠENÍ z možných technických komplikací při nefunkčnosti zařízení - a tedy logicky nemožnosti přehrávat videa dosud pořízená v čemkoli, co by to dokázalo (zde to bude bohužel nejspíše NULOVÁ šance Zamračený)…

Detailní pohled a srovnání obou představených mašin

Tedy ANO, Sony CCD-CR1 RUVI z roku 1998 funguje a kvůli označení CCD- si dovolím domnívat se, že jde o analogovou verzi Otevřený šuplík na CARTRIDGE a vlastní náplň NÁZORNĚúzkého pásku 8mm. Sony totiž od nástupu čehokoli s DIGI-zápisem - to byť šlo o MiniDV nebo další „Vyšší dívčí“, označuje Digitální kamery jako DCR/HDR a dál; a to bychom se přenesli do současných písmen pro 4K - FDR- atd. Ale projděme to. Od roku 1995 je na světě první digitální páskový formát miniDV (DCR-) a od roku 1999 je shodná Sony-zkratka pro formát Digital8. Po nástupu HD-rozlišení (2005) přichází emblém HDV a pak je HDR, což po příchodu fenoménu 4K mění na FDR a kdoví, CO DÁL, dospělé lidské oči nepotřebují ani 4K…

Detailní pohledy na expriemtnální duo Sony IP5 a CR1

Sony CCD-CR1 RUVI je tedy plnohodnotným VIDEOZÁZNAMNÍKEM pro natáčení rodinných či sportovních klipůEXPERIMENTÁLNÍ kamera na CARTRIDGE s páskou CR1, s tím, že jedna kártridž pojme asi 30 minut videa - ale komplikace jsou nabíledni! První z nich je přikoupení další z „pamětí“ a klidně říkejme náplní (kartridží) dovnitř. Vzhledem k tomu, že jsem o formátu či stroji například ani já nebo kdokoli z mého okolí neslyšel nic do loňského léta, je (opět) nabíledni, že MYŠLENKA je slepým ramenem vývoje od svého vzniku. Další KOMPLIKACÍ je pro laiky možná archivace čili uchování videoklipů v budoucnu: mašinka má pouze AV-výstup. Stažení do PC si zvládne zmáknout asi každý poučený laik, ale NE amatér, převodník je nutný. HOWG poprvé…Úžasný

Názorné vyobrazení přepínače módů REC versus PLAY...

NEUVĚŘITELNÝ a historicky NEJMENŠÍ PÁSKOVÝ formát Videozáznamu MicroMV firmy Sony vznikl možná jako NEJMENŠÍ a Experimentální formát nahrávání MicroMV(pardon žargon Mlčící) exces „přežranosti“ vývojářů nejtradičnější z tradičních značek elektroniky SONY! Jak jinak nazvat systém (to je ta páska) a formát (to je ten MPEG, viz dále) nahrávání, kdy se lineárně nahrává (ve své době) SUPER-kvalitní video, přičemž samotné médium představuje SCI-FI první kategorie (hned osvětlíme)? Ono SUPER kvalitní video ať nebere ctěný čtenář vážně, čte-li článek v současnosti (a on tak vznikl), ale je to jasné: nacházíme se v době kousíček po „převratu“ od standardu DV-PAL-u ku digitálnímu fenoménu MiniDV, což je (opět) DV-PAL, ale s rozlišením "více než" 500 linek…

Názorné srovnání velikostí Zápalek a malých kazet...

Sony DCR-IP5 je EXPERIMENTEM NA DRUHOU (<= PRADÁVNÉ INFO o IP5 a dávná recenze IP1)! Videokamera samotná sice vyhlíží jako tehdy nejmenší stroje Videokamera microMV Sony IP5 z obou stran těla strojeMiniDV, ale zdání klame. Vůči překvapivě „poctivé“ konstrukci mívají kamerky MicroMV oproti hmotnosti velmi úsporné rozměry, ale navzdory vizuálnímu dojmu jsou FAKT hmotné. S rozměry 47 x 103 x 80 mm je přece jen hmotnost 310 gramů nečekaná. Obzvlášť po vyjmutí kazety s páskou 21 metrů pro lineární záznam MPEG2 do času 60 minut videa a hmotnosti 7g coby pírko přes plot spadlé. Kazeta v krabičce s běžnou délkou sirek bude „štěrchat“ - tedy tak je miniaturní, OOOUU! Mimochodem: naše tabulka médií z roku 2005… 

Vyspělé dlaňovky z historie Videokamer Sony a Canon

Práce s touhle kamerkou se zdá na první a druhý pohled i pokus v zásadě stejná jako s dalšími mašinkami s páskovou mechanikouNEJMENŠÍ a Experimentální formát nahrávání MicroMV. Tu je třeba logicky nejdřív otevřít a nechat povyjet výtah pro kazetu, aby se tato dala vložit do podávacího mechanismu. Pak je nutno dodržet bez nežádoucích tlaků na jiné díly postup zavření mechaniky a strojek už zařídí vše k pohotovosti pro práci. Správně ergonomicky uchopený STROJ by měl zajistit bezproblémové ovládání všech potřebných prvků; a v hledáčku či na displeji mám pod kontrolou snímaný záběr. Náš kus mívá občasný stařecký třes v podobě nedokonalých funkcí, se zablikáním některé z obrazovek nebo chybou zabarvení, ale záznam videa to neruší…

Prvotina MicroMV Sony DCR-IP5 v různých detailech...

Velice titěrné ovládání transfokátoru čili zoomu prťavým bazmekem - pardon, to se jinak nazvat nedá - je HODNĚ Názorný detail titěrného ovládání kamerky SONY IP5o cviku a šílená rychlost, kterou umí motorek projet tam či zpět, doslova omračuje. Zkoušet volbu pomalejší rychlosti nájezdů nebo odjezdů „trafa“ je o nervy! Ale protože ostatní prvky ovládání fungují jakž takž na zvyk v pohodě, tak do smrti dobrý a všechno zlý pryč. Držím v ruce někdejších 70tisíc maloobchodní ceny a jsem opravdu RÁD, že tu věcičku z roku 2001 (kdy jsme se učili tvořit Web Nevinný) je možno předvést v plné parádě. Z jiného soudku je „vytažení“ videí z pásky…

Experimentální zázraky s otevřenými mechanikami médií

JAK DOSTAT MicroMV DO POLEPŠOVNY? Pardon, samozřejmě parafrázuji nad rámec té problematiky, která mě
Miniaturní mechanika Videokamery microMV Sony IP5 připravila o pěkných pár chvil času. Kamerka má sice z boku pod DC čili napájecí zdířkou a AV čili analogovým výstupem FEST SPECIÁLNÍHO tvaru jakýsi port shodného tvaru jako IEEE1394, ale jeho označení MICROMV dává tušit, že klasický F-W  neboli „Horký drát“ to nebude. Poznámka pro mladší čtenáře: tzv. Fire-Wire neboli onen port, o němž píšu v předchozím souvětí, byl v podstatě výhradní možností, jak dostat tatínka… - OK, už zase přeháním Smějící se …JAK DOSTAT VIDEO do PC. Jenže jak to udělám já, když takhle vyhlížející port se jmenuje MICROMV, aha a ouha…?

Detailní fota těla kamery Sony DCR-IP5 ze všech stran

Hledáním speciálního SW, který by mi měl výrazně pomoci, jsem opět strávil kus mládí a pak jsem se rozhodl
Názorné srovnání velikostí kazet MiniDV a MicroMV... nepokračovat v pitomostech a už tak VELMI překonaný formát záznamu činit nějak lepším. A propojil jsem IP5 (to je ta, o níž tu píšu) analogovým výstupem převodníkem, konkrétně přes průchozí elektroniku jedné z kamer Digital8 v naší střižně - a BYLO TO. Už si ani nepřidávám slůvko „vymalováno“ - prostě jsem stáhnul na dnešní dobu dost anachronické klipy do počítače a v editačním SW trošku šmiknul na souvislé ukázky - viz sešmik z IP5 (mimochodem v Pinnacle VS a POHODA) Podobně jsem ostatně naložil s ukázkou z RUVI, ať mladší čtenáři VIDÍ a dospělejší zavzpomínají… Usmívající se

Srovnání kazet V8/Hi8 + miniDV + microMV + Kartridge

SHRŇME TO. Oba nahrávací formáty CCD-CR1 a DCR-IP5 i jejich experimentální média už jsou bohužel dávno v pomyslném Dnes představená EXPERIMENTÁLNÍ média: srovnání...propadlišti dějin. Dnes sice ještě žije pár kusů - přístrojů - které umí zatím předvést své někdejší přednosti. Dříve nebo později je ale veškerý elektronický zázrak s tak citlivými součástkami odsouzen k lítosti mnoha fanoušků oboru do šrotu či maximálně na výstavku sběratele. Ale nakonec COŽ: technické exponáty vyhlíží i ve vitrínce důstojně a jsou nejen pro nás obdivuhodné, že ano. PŘÍŠTĚ ukážu, které ze soudobých strojů používám dnes nejraději a PROČ, na jaké příležitosti vybírám jaké mašinky a co na nich mám rád - a čtenář možná ani nebude moc překvapen… Nevinný

Detailní pohledy na expriemtnální duo Sony IP5 a CR1

Galerie Video-ukázek. Ač je mi jasné, že archaickým rozlišením historických formátů záznamu neohromím, Jakási obdoba Fire-Wire u MicroMV formátu na SONY IP5přišlo mi symbolické pochlubit se. Oslavit se značkou Sony, že i takto letité mašinky s tak složitým strojkem páskové mechaniky po těch letech PLNĚ FUNGUJÍ. Nahrával jsem postupně na svých vycházkách spousty klipů a pár z nich spojil do dvou tříminutových ukázek v dnešní GALERII. Prostřednictvím jednoduchých titulků se v nich snažím naznačit, co chci zrovna v té které stopáži ukázat, ale hlavně jde o demonstraci FUNKCE. Je docela možné, že plná funkčnost a zachovalost mnoha z našich muzeálních exponátů je VÝJIMEČNÁ, ale o to přece každému sběrateli jde v první řadě, že ano. HOWG a END... Úžasný   

A ještě si dodám zcela za sebe: že je ta historie oboru VIDEOKAMER až nepřekonatelně STRAŠNĚ KRÁSNÁ? 

Pro své čtenáře sestavil fanoušek oboru Petr Jelínek a kamenná speciálka v Brně VIDEOKAMERY CZ © 2022

 

 

Vydáno dne 6. 9. 2022 (22 392 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 16:24), autor: VideokameryCZ

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

Media Main

Videogalerie
Edit klipů SONY CCD-CR1 RUVI
Edit klipů SONY CCD-CR1 RUVI
Sestřih z klipů SONY DCR-IP5
Sestřih z klipů SONY DCR-IP5
  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední vlákna

Fotka Sony DSR-35
krosna2 | 7. 3. 2024, 23:37
počet komentářů: 0
Prostě točte
tomas_1 | 30. 12. 2023, 03:25
počet komentářů: 0
Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 14. 12. 2022, 11:04
počet komentářů: 21
Svatební klipy
appalacio | 1. 8. 2022, 15:32
počet komentářů: 3
WorkShop19 - Fryšava
VideokameryCZ | 18. 5. 2022, 12:06
počet komentářů: 1
Pinnacle nevidí kameru
yaris.k@quick.cz | 1. 4. 2022, 18:31
počet komentářů: 8
Odborně naučná videa ze zdr. zařízení
appalacio | 12. 8. 2021, 12:34
počet komentářů: 2
Cyklomuzeum Žireč - příběh, který se stal skutečností
appalacio | 10. 8. 2021, 20:18
počet komentářů: 3
DaVinci Resolve 17
VideokameryCZ | 25. 4. 2021, 22:55
počet komentářů: 30
SW na střih videa
yaris.k@quick.cz | 28. 2. 2021, 12:58
počet komentářů: 36

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13650 x,
naposledy 9. 5. 2025, 16:20

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7116 x,
naposledy 9. 5. 2025, 16:59

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5632 x,
naposledy 9. 5. 2025, 16:34

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4959 x,
naposledy 9. 5. 2025, 16:32

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2097 x,
naposledy 9. 5. 2025, 16:44

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout