VIDEOKAMERY.cz | Mini-těla s MAXI-výkony: Canon MVX2xx

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Mini-těla s MAXI-výkony: Canon MVX2xx

Mini-těla s MAXI-výkony: Canon MVX2xx

Videokamery Canon "MVX": začátky a současnost

Vyspělí předchůdci MVX2i a MVX1i (Klikni pro zvětšení)
Se svými vyspělými modelovými řadami tzv. středních HI-TECH kamer začínala firma Canon značením MVX už před podzimem roku 2001: typem s pořadovým číslem 1 (MVX1i). I druhý následující model dlaňové kamery - veleúspěšný stroj MVX2i - měl výkonnou optickou stabilizaci. Logika označování byla - do jisté míry - změněna v loňském roce 2003. Protáhlá těla obchodně velmi výrazné dvojice delších mašinek MVX100i/150i byla technicky vybavena podobně (pomiňme podružné odlišnosti), ale jejich stabilizace už dostala loni přízvisko elektronická. Jediným strojem současného světa s optickou stabilizací a jedním CCD je Canon MVX3i, jenž svým pojmenováním spíš stvrzuje výjimečnost jednociferného značení - ani jeho kolegyně s 2MPx (to jest MVX10i) nemá jinou než elektronickou stabilizaci, i když popravdě velmi účinnou. Nakonec: logika číslicové řady a stabilizátoru MVX1, 2, 3 je evidentně dodržena, takže stran pojmenovávání prostě musíme přijmout, co nám značkový producent dodává, že ano…

Srovnání: MVX250i vedle GS120 (Klikni pro zvětšení)
Nejmarkantnějším rozdílem MV2xx jsou už samotná těla kamer: po netrpělivém vybalení při první dodávce jsme byli dokonale šokováni! Miniatury jsou v intencích těl novinek se třemi CCD od firmy Panasonic a i podobnou hmotností: 74x78x130mm a 490 gramů. Odlišnosti směrem odspodu - od nejlevnějšího modelu řady MVX200 (bez vstupů) - jsou vypsány v přehledné tabulce. Vyjmenujme si ale zásadní viditelné rozdíly: dva nižší modely MVX200 a 200i mají "pouze" 14násobný optický ZOOM a nadto pak až 240násobné zvětšení. Naproti tomu má nejvyšší z popisované trojice MVX250i pro uživatele k dispozici nad 18násobným optickým transfokátorem ještě i 360násobné digitální zvětšení. Oba modely s malým "i" v názvu 200i a 250i mají obvyklé firemní "vstřikování" (automobilní pojem) - umí nahrávat i do kamery z digitálního i analogového zdroje a mají navíc také jaksi samozřejmý D/A-převodník. Méně znalým čtenářům zopakujme, že převodník je vymožeností umožňující přímý průchod signálu přes kameru do PC anebo i naopak (z PC přes kameru do videa)…

Ovládání MVX250i versus MV750i (Klikni pro zvětšení)
Menu a volba v něm: MVX250i a MV750i (Klikni pro zvětšení)
Výkonný mazlík! První dojem z nové řady Canon MVX2xx: výrazně menší sympatické mašinky si drží výbornou úroveň ergonomie, jež představuje (možná) dnes to nejlepší, co lze od nevelkého počtu výrobců pořídit. Krásně mi padla do ruky, podobně jako už realizovaným kupcům-kameramanům nebo zvědavým fandům oboru, kteří už byli u nás na výzvědách. Tady chci doplnit předchozí napůl-komerci, že ani dvoumetrový kupec s rukama "jako lopaty" neměl problém (a mou MIDI-ruku posoudíte z obrázků). Stroje jsou uspořádány "klasicky", což znamená u firmy Canon mimochodem vyvedení nabídky MENU i jejího volícího troj-tlačítka (nahoru-dolů-zatlačit) mimo LCD-panel, tedy přímo před něj: je to tu dobře patrné z obrázků. Podobně se ale japonští tvůrci nezachovali při osazení tlačítek pro přehrávání, na rozdíl od spotřebních řad MV7xx. Zde je to pod LCD-panelem a tohle řešení už vyklopení zobrazovače vyžaduje. Osobně mám nejraději, když pro první přehrávání doma mohu mačkat přehledné knoflíky rozměrů MV750i (obrázek), ale co dělat - miniaturizace…

Finesy a odlišnosti od předchozích MVX a konkurence?

Lampa s bleskem VFL1 na MVX250i (Klikni pro zvětšení)
Jedovatá lucernička nočního natáčení je tentokrát umístěna poněkud dál od objektivu: vpravo. Mezi dosti obsáhlou základní výbavou přístroje najdeme i tzv. super noční mód, pro který je právě tento světlený zdroj určen. Náznaky jednotlivých nabídek zobrazených na display LCD jsme pro čtenáře vyfotili a dali ke zvětšení i sem. A mimochodem nám nedalo si nevyzkoušet jeden ze zajímavých doplňků firmy Canon - světlo a blesk "v jednom" s označením VFL1 do aktivní botičky MVX250i. Jak je vidět ze snímků, pro tuto řadu jde už přece jenom o poněkud obrovitý doplněk, i když plně funkční. Inteligentní botička Canon není kompatibilní s jinými kontaktními uspořádáními konkurence, stejně jako např. Sony nebo JVC mají zcela jiný počet i schéma zapojení. To jen pro pořádek, protože se stále vyskytují takovéto dotazy. Dodejme pro úplnost, že ze známých doplňků je do aktivní botičky Canon (mimo již uvedeného VFL1) určen ještě externí mikrofon DM-50 a malé světlo VL-3 (3W). Jinými slovy: není toho přehršle, ale jiní producenti toho nemají ani tolik - tady vyniká nad ostatními jednoznačně jen Sony…

Malý akumulátor proti klasice (Klikni pro zvětšení)
Malý akumulátor! Úlek s pořadím "X" - i když jsme o této novince věděli také už předem. Jak asi může taková mini-baterka vydržet, vždy to zatím používaly jen dlaňové MV6ky a větší kompaktní fotoaparáty firmy?! řeč je o akumulátoru NB-2LH s kapacitou 720mAh a divte se s námi: vydrží tu opravdu docela "fest". Měl jsem GS120 a MVX250i a natočil jsem s oběma celkem zhruba půl hodiny drezurních záběrů koní, asi z 2/3 převažoval Canon. Pak si hezčí polovička naší rodiny doma přehrávala záznam pomocí dvěstěpadesátky na naší domácí TV se zastavováním a sledováním detailů a následně jsem video ještě na stejný AKU stáhl na HDD do domácího počítače - a co byste řekli…? Nenatočili mu ho tam! Baterie vykazovala stále ještě až nepravděpodobných 50% kapacity, i když vím, že právě druhá půle symbolu výdrže AKU-kapacity často tak strašně lže. Nakonec: ani konkurenční STAMINA neukazuje zázračně a je ovlivněna momentálními stavy a okolím. Snadno lze provést malou selekci i v tom, jak moc nutné a jak moc drahé budou další akumulátorky k pořizované kameře a zdaleka nemusíme hned uvažovat nad firemním originálem…

BMW-M3 pana Vonky a v něm náš stativ (Klikni pro zvětšení)
A jsme plynule u další dílčí technické novinky firmy: horního nakládání kazety. Tady jsem si nebyl jist, zda tento detail vůbec zvl᚝ rozebírat, ale nám poučenějším laikům se zdál zajímavým. Druhdy jsme totiž (2001) hledali videokameru, která by vydržela dosti drastické ježdění v závodních okruhových vozech BMW M3 a Porsche 911 GT3 (pan Jan Vonka). Vyrobili jsme pro něj speciální stativ-úchyt na bezpečnostní rám s kulovou hlavou a zjistili například, že nic kromě tehdejších kamer Panasonic s horním výtahem nevydrželo tyto otřesy: vodítka mechaniky táhnou pásku kolem bubnu hlav shora. Další výrobci měli občasné problémy s kostičkováním obrazu - ono se to těžko vysvětluje, dokud si člověk nezkusí jízdu (měl jsem tu čest na Masarykově okruhu v Brně). Pomiňme tu dnes pomyslné porušování fyzikálních zákonů od zmíněného jezdce v každé zatáčce, mně se spíše zdálo důležitější zažít si tu roztřesenost, jíž se nakonec chtě-nechtě podřizovala samotná kamera. Jediná pružící hmota v závodním voze jsou totiž hýždě posádky! To jen tak na okraj jako vzkaz automobilovým závodníkům: tahle popisovaná mašinka asi půjde použít i do vašich rychlých vozů, hoši…

Hledáček u kamery Canon MVX250i (Klikni pro zvětšení)
Výklopný a výsuvný hledáček! Další plus, po jehož spatření jsme si oddychli. Letošní trend je totiž v tomto detailu už tak pitomý, že vedle videokamer Panasonic (od předloňské sezóny) a Sony (od letošních řad) se do tohoto nesmyslu pouští i JVC, jejichž modely 2004 máme také už na firmě a sepisujeme první poznatky. Než si skalní odpůrci "Kanónu" zase odplivnou a přeskočí odstavec, pokusím se zde rychle zdůvodnit, proč výklopný tubus hledáčku. Nasazení velké kapacity akumulátoru může evidentně dělat uživateli problémy. V menší míře si pak ale laik bude uvědomovat, že velmi často vyžaduje situace kvůli pohodlí nebo úhlům záběru vyklopit tubus hledáčku do jiné polohy, než je ona "přímo před obličejem". A všem, kteří se teď pousmáli a imaginárně si vyklopili LCD-panel: budete s ním více rušeni okolím, sluncem a vaše kamera bude mít větší spotřebu - udává se až o 30% - což zase do jisté míry zlikviduje výhodu velkého AKU. Vím, že jsme to už na našich stránkách vícekrát uvedli, ale opakování není nikdy dost a navíc je to prý i čísi matka, že ano, vážení přátelé - amatérští kameramani…

Průměr skel objektivů také napoví! (Klikni pro zvětšení)
Design a zpracování. Dvojsloví pojmů, jež spolu zdánlivě nesouvisí. Jenže tady u MVX2xx mi připadají jako dokonalá souhra. Podobný pocit byl například i z nedávno popisovaných miniatur se třemi čipy od firmy Panasonic, ale zde nemám ze stejné cenové kategorie úplně stejný pocit: přece jen se mi zdá - až na zadní orámování LCD (?) - MVX250i oproti GS120 o kousek více "glancovnější". Každý detail sedí čistě na svém místě a dokonale lícuje, konektory jsou schovány pod elegantními kryty kovového vzhledu a nejen při pohledu do skla objektivu lze snadno pochopit, že nová řada by mohla být asi fakt dobrá. Navíc je v některých rozměrech řada MVX2xx dokonce skladnější, než spotřební MV7xx, i když tady si často přidávám, že právě ona skladnost je spíše v placatém tvaru těla, jež pak umožňuje např. vsunutí do kapsy lyžařské bundy. Tedy: hezké, mazlivé a prakticky bez připomínek - hodnocení dle úvodního dvojsloví zde výše, i když souhlasím, že sto čtenářů může mít podobný počet názorů…

Excelentní ovládání nádherné strojovničky v praxi...

Maximální přiblížení i s aberací: 18x (Klikni pro zvětšení)
Maximálně širokoúhlý záběr (Klikni pro zvětšení: 397kB)
Ergonomie a ovládání. Tady se bude těžko vyslovovat, co mi pochodovalo hlavou při prvních desítkách minut natáčení, aniž bych dnes nebyl kritiky možná obviněn z přílišného "rektálního alpinismu". Tohle má opravdu dokonalé držení a perfektní ovládání! Po práci s GS120 a jejím odložení do své brašny (kufříková KIPLING - je super) na zmiňovaných koňských závodech jsem si okamžitě uvědomil, že i zdánlivá pitomost, jakou může někomu připadat pohodlnost očnice hledáčku, bývá až tak důležitou věcí. Jsem zvyklý přidržovat si i malé kamery při nutnosti přibližování oběma rukama a držela se mi pěkně. I kolegové po první ochutnávce okamžitě ocenili jakousi prohlubeň, kam zapadly přebytečné prsty (na obrázcích). A ještě k tomu přidržování oběma rukama: obdélník drezůry má nejčastěji rozměry 60x20 metrů a kameraman nemůže stát až na jeho okraji, zabírá tedy koně i na více než 70 metrů. Pro jezdce je dost důležité, aby se úloha zabírala z kratší strany a pokud možno stále v přehledném detailu. Používání transfokátoru a s tím logicky i nutnost stability držení nikoli jen pravičkou jsou tady nabíledni. Zde by se dalo i dokázat, že 10násobný koeficient přiblížení je výrazně nedostatečný, ale nebudu se do toho pouštět - prostě MVX250i má vynikající ovládání, solidní ZOOM a dobře stabilizuje…

Lego-letadlo pro srovnání (Klikni pro zvětšení: 328kB)
Koutek brašen v naší prodejně (Klikni pro zvětšení: 403kB)
Výbava a parametry. Snímací čip má klasických 1,33MPx (1/4,5") a pochází od kolegy Sony. Známé poměry stran tzv. plného DV-PAL-u (720x576) to sice logicky ani zdaleka nevyužijí, ale stabilizátor obrazu nebo takové digitální fotografování (DF) už ano: 1280x960 (=1,228.800). Ukládání na SD-kartu je prostřednictvím slotu v dolní části pod vyklopeným LCD. Přestože na našich stránkách byly ukázky ze stejného čipu už několikrát, mrkněme tentokrát na to, jak si poradila tato optika MVX2xx (závit 34mm) a firmou Canon tak výrazně anoncovaný procesor DIGIC a jak tedy vypadají výsledku DF v praxi. Technické údaje MVX2xx tu může čtenář odezírat v celém textu i z přiložené tabulky, my si tu naznačme něco navíc. Na horním panelu přístroje je vedle tlačítka foto-režimu tzv. direktivní tisk fotografií: ten sice funguje jen s tiskárnami k tomu určeným a pro běžného spotřebitele zůstane asi zbytečným, ale je to tu a pro zajímavou variantu frajeřiny je to "IN": představte si vlastní výrobu fotografií před zraky užaslých přátel na opékání selete či v rámci jakékoli oslavy. Tedy: výbava solidní, parametry přinejmenším postačující, přiblížení už vzpomenuto, konektorů dosti, efektů až zbytečně moc (máme PC)…

Tlačítko přímého tisku z kamery (Klikni pro zvětšení)
Výtky, kritika, nedostatky. Tohle berte jako pokus o úplný popis novinek (zastánci firmy), ale nikoli jako zmírnění pochvaly z předchozích odstavců (odpůrci). Umělohmotný pruh na zadní straně LCD (např. úvodní obrázek) se mi zdá barevně a v rámci relativního luxusu řady rušivým. Tlačítka přehrávání a některé volby (efekty k ohraničení záběrů začátek-konec) bych si přál raději mimo LCD. A si Japonec zkusí ukončit nahrávaný "oddíl" některou zatmívačkou se zavřeným LCD! Taktéž ona PLAY-tlačítka mě např. u MV7xx nenutí mít otevřený LCD a dobrou věcí by bylo i jeho "vylomení" o 120°, jako to mají skoro všechny stroje Panasonic. Opětovně použitý atypický závit 34mm jaksi vnucuje myšlenku, jestli někde v Japonsku nezbyly na tento průměr drobné doplňky. No nic - mezikroužky na závit 37mm už jsme sehnali a dodáme každému, jen je to o drobném vydání navíc. Vestavěná nabíječka je už tak obvyklá u dnešní konkurence - s výjimkou videokamer Panasonic - že se o ni ani nebudu zvl᚝ rozepisovat. Existují sice třeba UNI-věci Hama, kde kupec obdrží současně s externí nabíječkou i totéž do auta na 12V, ale pro NB2LH to je o padesátku dražší…

Chcete dobrý tip na kameru HI-TECH? Tady jej máte!

Přípojné konektory MVX250i (Klikni pro zvětšení)
Závěr tohoto povídání je - alespoň podle mě - jednoznačný: Máte-li chu na něco značkového, s dobrou výbavou a stále ještě solidní pořizovací cenou, chcete-li pro každodenní a pohotové natáčení skladnou a příjemnou společnici, jež předčí většinu konkurence obsáhlostí výbavy, pak jste právě četli o jednom ze žhavých tipů na videokamery tzv. střední HI-TECH. Mrkněte na všechny obrázky a taky na DF a ukázky schopnosti přiblížení (jen od MVX250i). A pokud bychom přišli na nějaké výrazné vady nebo omyly výrobce, ihned dáme vědět. Mám v čerstvé paměti, jak moc nás mrzelo nedávné zjištění o vinětaci celých výrobních řad u malých kamer Panasonic GS, ale to ne proto, že bychom na to nepřišli sami (upozornil nás jeden diskutující), ale hlavně nejspíše právě proto, že bychom z toho pro někdejší MEGARECENZI č2 vyvodili setsakramentsky výrazné (tedy odpovídající) důsledky…

Nabídka nastavení režimu kamery (Klikni pro zvětšení)
Nabídka indikací LCD-panelu (Klikni pro zvětšení)
Dovoluji si tu v dnešní slavný den drobný dodatek. Vstupujeme do Evropské Unie jako nikoli bezvýznamný hráč. Naše firma dnes spolupracuje s více subjekty, od nichž máme průzkumné informace o skutečné pozici české republiky v rámci pomyslného regionu střední a východní Evropy. Mnohý čtenář by se divil, jak mnoho se naše ekonomika i kupní síla spíše blíží svou strukturou jižnímu sousedovi Rakousku, než by měla cokoli společného se zeměmi, jež jsou zařazeny opravdu v kategorii rozvojových anebo rozvíjejících se. To nemá být (proboha!) namířeno vůči komukoli, a už vůbec ne například proti "bratrům nejbližším" - obyvatelům na východ od Moravské země. Jen jsem chtěl vyjádřit jakési přesvědčení za VIDEOKAMERY CZ, že se nemáme proč hrbit - vždy už dnes si kupujeme tak krásné a výkonné kamery, jaké může mít kterýkoli obyvatel EU; a brzy (???) budeme možná mít i odpovídající reálnou mzdu... I když: při dnešní ekonomicko-politické reprezentační vládní sestavě - kdo ví: všechno bohužel není jen o hokeji (a že jsme Němce i Rakušáky vyklepli)…

Tabulka videokamer Canon včetně doprodávaných: řady 2003 i 2004 (28kB)

neco
Všem, které to mohlo zajímat, poskládal na čarodějnice a přidal hned první májový den, pro dobrý pocit v prvomájovém průvodu, vstříc šastným zítřkům pod vedením nejlepší strany: Petr Jelínek

(pardon: koukám na letopočet - nějaký větší průvod s mávátky pod jakýmkoli vedením v tomto roce už doufejme snad ani nebude)…

Vydáno dne 1. 5. 2004 (43 785 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 22:15), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13695 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:58

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7131 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:04

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5645 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:29

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4973 x,
naposledy 9. 5. 2025, 23:29

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2124 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:19

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout