VIDEOKAMERY.cz | Seznamte se: Videokamera Canon XM2

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Seznamte se: Videokamera Canon XM2

Seznamte se: Videokamera Canon XM2

Velikost, hmota, uspořádání a ergonomie kamery…

Srovnání s GS200 je kouzelné, že? (Klikni pro zvětšení)
Dlouhá, masivní a - v maloobchodním segmentu - zcela impozantní! S rozměry 118x136x306 mm a hmotností 1.120gramů je to pěkný "pořez" - tedy co se amatérské kategorie týká. Pro srovnání se sluší uvést (např.) míry a váhy typizované spotřební řady stejné značky MV7xx: 53x95x139 mm a 490gramů (hmotnosti jsou bez AKU). Srovnávací obrázky snad napoví, jak velký či malý kus mašiny proti běžné mini-produkci je popisovaná krasavice. Víme tedy, s jakou dámou máme tu čest, mrkněme také na její vnady. Veliký objektiv je doplněn sluneční clonou (samozřejmě odnímatelnou) a má průměr závitu 58mm (viz obrázky). To by ještě mohlo kopírovat docela věrně další často vzpomínanou konkurentku Sony DCR-VX2100
(rozměry 120x159x393mm, 1.500g, MOC 130 tisíc), ale koeficientem přiblížení 20násobný OPTICKÝ ZOOM se vymyká (téměř) všemu, co je v dnešní obchodní síti dostupné. Samozřejmou finesou je u tohoto vyspělého modelu i někdejší patent firmy Canon - optický stabilizátor obrazu, jež mají ostatně ve výbavě i oba zmiňované HI-stroje Sony TRV940 i VX2100 - stejně jako výše už vzpomenuté HI-kamery Panasonic poslední doby…

ZOOM-kolíbka na dvířkách mechaniky (Klikni pro zvětšení)
Ovládání XM2 pro pravý palec (Klikni pro zvětšení)
Uspořádání je jasné a pro pamětníky moderní historie videokamer vlastně klasické: dlouhé tělo se zadním AKU-připojením (zavěšením) nemá žádné "kličky" nebo speciality. Držení je dokonce dvojí: buď jako HANDY-kamera s pravičkou provlečenou pod zápěstním řemínkem nebo jako "příruční spodní náhled" za madlo s tím, že zdvojené ovládání umožní ovladatelskou pohodu i v této uživatelské poloze. Srozumitelněji naznačme, že videokamera má dvojí volbu ovládání: namísto klasického držení s pravičkou podvlečenou pod zápěstním řemínkem může kameraman stroj držet před i pod tělem - a pomocí (hlavně) výklopného LCD-panelu kontrolovat rozhodující procesy, jež jsou v jeho odpovědnosti. K osvětlení předcházejících formulací by mělo opět pomoci kliknutí na přiložená fota (zvětšete si myškou): po vyklopení malých dvířek na horním madle kamery se zpřístupní sada tlačítek k (téměř) kompletnímu ovládání přístroje. Píšu zde "téměř" proto, že k ovládání všech hlavních funkcí je zapotřebí - vedle možná (profíkům) už nejspíše nepotřebného tlačítka PHOTO - ještě nahrávací tlačítko (spouš) a horní mini-kolíbka transfokátoru (vše také zřetelné na obrázcích zde vlevo)…

Tlačítka pod víčkem na madle kamery (Klikni pro zvětšení)
Botička a tlačítka na madle (Klikni pro zvětšení)
Ergonomie videokamery Canon XM2 je logicky o dost jiná, než jsou zvyklí amatéři u spotřebních kamer, ale ne zase až nějak výrazně: místo obvyklé kruhové kolébky je tu její "historická" dlouhá varianta transfokátoru, jež má jako nadstandard v ovládací nabídce kamery (MENU) možnost nastavení rychlosti reakce a také (samozřejmě už standardní) volbu částečného (40x) anebo plného (100x) digitálního zvětšení. Nutno zde ještě dodat, že na zmíněném horním ovládání přiblížení se nedá nastavit podobná variabilnost rychlosti reakce transfokátoru, jako na klasické ZOOM-kolíbce u HANDY-držení (ukazovák a prsteník), respektive dá se nastavit rychlost reakce přibližování LOW-MEDIUM-FAST, ale už ne VARIABLE. Proti případnému omylu v ovládání zmíněných horních tlačítek je v detailu na tomto
obrázku vidět i posuvná aretace k blokování funkce tlačítek. Mimoto je "klasická" kolíbka transfokátoru pro ovládání na delší videopráce pravděpodobně i praktičtější, než mini-prvky malých kamer, které znají i výše zmínění uživatelé tzv. spotřebních modelů. U ergonomie se dá ještě vzpomenout úkolů levé ruky: zde je spousta dalších důležitých tlačítek, které opět většina amatérských přístrojů ani nezná a jejich ovládání u XM2 chce pomyslný "výuční list": odezírejme…

čím se liší XM2 výbavou, co by (ne)postrádal amatér?

Pohled zepředu na kameru Canon XM2 (Klikni pro zvětšení)
Videokamera Canon XM2 je v nabídce firmy už z podzimu 2002. Podobně jako konkurenční Sony (například) se tedy neobměňují vyspělé stroje se třemi CCD nijak často, na rozdíl od (třeba) firmy Panasonic. Do tzv. hlavní vnitřní výbavy zahrňme 3x470.000 CCD (3x1/4") a objektiv s velkým 20násobným optickým transfokátorem, jenž je doplněn optickým a fakt i velmi účinným (!) stabilizátorem obrazu. Impozantnost objektivu je snad dostatečně patrná hlavně při pohledu zepředu: průměr skla a zmíněného závitu 58mm (!) z maloobchodních přístrojů jen tak něco nemá: vyšší citlivostí ve špatném osvětlení si může být čtenář jist! Před náznakem elektronické výbavy této mohutné krasavice si všimněme ještě jedné z nejvýraznějších fines oproti malým kamerám: horní madlo k přenášení kamery je zakončeno citlivým už skoro externím mikrofonem, o němž se mnozí - a nejen my - přesvědčili na svatbách, na promocích i v divadlech, že opravdu nahraje jaksi "úplně kompletní" zvuk. Barevný hledáček 0,44" (180.000 pixel!) je doplněn výklopným LCD-panelem s úhlopříčkou 2,5" a 200.000 body (!). Hledáček má velký výsuvný a výklopný tubus a subjektivně dle autora této recenze i velmi pohodlnou očnici. Pravda, když už to celé váží 1.120gramů bez AKU, asi se tam mohl osadit i větší LCD, ale tohle je holt dáno producentem…

Vstupní nabídka kamery XM2 (Klikni pro zvětšení)
První pod-nabídka kamery XM2 (Klikni pro zvětšení)
Elektronické finesy už jsme vlastně začali v předchozích odstavcích: Krásná mašina má (mj.) možnost několika digitálních přechodů a efektů - a hlavně dokáže odvádět "heroickou" práci, i když ji používá úplný laik (rozumějme spotřební amatér). Mimochodem: s těmi efekty, respektive jejich využitím, to asi nebude nijak slavné (rozumějme časté), protože doladění videa v počítači je - a nejen pro takovouto kameru - snad nabíledni. Autor tohoto povídání používá k oddělování skupin scén (nahrávacích dnů a pod.) vlastně většinou jenom černou roz- a za- tmívačku (FADER). Postupujme tedy dále do vozu podle přiložených vyobrazení nabídek: začínáme CAMERA SET UP. O digitálním přiblížení (zvětšení) už bylo snad vše ve čtvrtém odstavci, označení MOVIE MODE znamená nahrávací režim, a to zde ve smyslu možnosti nastavení 50-ti půl-snímků nebo 25-ti celých snímků za vteřinu. Že se dá stabilizátor zapnout nebo vypnout, je logické: IMAGE S. (a pak je tam ještě symbol ruky). Nastavení AE SHIFT (+/-0) znamená úroveň nastavení automatické expozice. 16:9 není nic jiného, než režim širokoúhlého obrazu a ZEBRA (a ZEBRA LEVEL) je funkce k indikaci přepálených míst včetně nastavení její úrovně…

Další z nabídek kamery XM2 (Klikni pro zvětšení)
Barevný zisk, fáze a ostrost v MENU (Klikni pro zvětšení)
Podle vyobrazení (klikněte si na větší verze snímků) můžeme odezírat dále. ZOOM GRIP je nastavení úrovně reakce tlačítek transfokátoru na madle (výše zmíněno, že tam chybí VARIABLE) a ZOOM HANDLE pak tatáž funkce, ale pro tlačítkovou kolíbku na dvířkách mechaniky. CLEAR SCAN má umět odstraňovat černé pruhy na TV-obrazovkách (důsledek různých snímkových frekvencí), SELF-TIMER je samospouš a pak už je tu INTERVAL - tedy intervalový časovač nahrávání. Nabídky uzavírají celkem logicky návratové povely RETURN: to znamená, že po průchodu nabídkou na konec je potvrzením tohoto nápisu "vyskočeno" zpět. Pro další vysvětlení nabídek kamery tu je pro všechny fandy a zvídavé potenciální kupce seznam ve formátu mini-dokumentu, a nenudíme ty z čtenářů, kteří přišli jen "na pokec" a omrknutí obrázků. Funkce skryté pod nápisy a zkratkami CSTM PRESET (zákaznické nastavení), VCR SET UP (nastavení SP/LP, mikrofonu, spořiče energie a automatického vypínání), DISPLAY SET UP (parametry LCD, indikace funkcí a předváděcí režim) a SYSTEM (nastavení DO, indikací nebo data a času) najde tedy čtenář zde...

Odlišnosti od "spotřebek", zvláštnosti a finesy XM2…

ZEBRA a ND-filtr na LCD-panelu (Klikni pro zvětšení)
Mrkněme nyní na nejzásadnější zvláštnosti oproti "spotřebkám". Externí mikrofon i s jeho nastavením tu už byl výše zmíněn. Elektronický vestavěný ND-filtr (šedý) má automatickou indikaci, jež požaduje zapnutí vždy, když si to elektronika kamery usmyslí. Tady hned dvě praktické poznámky: jednak se ona indikace ND ON objeví občas i při počasí "pod mrakem" a jeho nezapnutím se tedy nic nestane a za druhé je třeba si "obhlédnout" scénu se zapnutou kamerou už před započetím natáčení: sama si řekne na LCD, bude-li chtít onen šedý filtr zapnout nebo ne a uživatel pak nemá pocit, že to měl udělat dříve. Volba ND-filtru přímo při natáčení je sice možná, ale obraz si v té chvíli velmi nežádoucně "mrkne" (srovnání je rychlé) a hlavně si stroj slyšitelně "chrochtne". Jinak je vestavěný ND k nezaplacení - a mimochodem tvoří výbavu mnoha dalších přístrojů se třemi CCD. Zmiňovaný ZEBRA-efekt má několik stupňů nastavení a jeho viditelné pruhování snad názorně ukáže přiložený obrázek, ve kterém jsme zachytili při pohledu z tmavší prodejny přes výlohu ven i indikaci šedého filtru. Jen pro pořádek znovu dodejme, že všechny fotky jsou na našich stránkách ke zvětšení PC-myškou…

Detail z levé zadní části kamery XM2 (Klikni pro zvětšení)
Že může mít kamera Canon XM2 dvojí držení, to už tu bylo, ale že má navíc i inteligentnější botičku, než bývá zvykem, to je třeba zmínit zvl᚝ - vždy to dnes není o "spotřebce za dvacet", že ano. Kontakty v aktivní botičce videokamery jsou tu jak pod přední hranou botky - podobně jako například u vyšších modelů řady MVX - tak i na ploše botičky: například pro systémové blesky Canon řady SPEEDLITE. Slot paměové SD/MMC-karty je vlevo pod LCD-panelem a k jeho zpřístupnění není potřeba vyklápět LCD (další drobné plus). Naznačený fakt, že asi málokdo s touto kamerou bude výrazněji fotografovat, musíme považovat za logiku: přece jen si tuhle kameru kupují kameramani a TV-studia (jako druhou nebo kteroukoli další k hlavní kameře) kvůli videozáznamu. Přesto si dovoluji přiložit odkazy na někdejší srovnávací fota v plném rozlišení z XM2 (730kB), Panasonic MX500 (827kB) a Sony TRV940 (470kB) a nadto si přidávám jednu fotku z nedávné doby (pozor: 771kB), jež by mohla pomoci posoudit, zda je v případě nutnosti nebo nouze fotografický režim XM2 použitelný nebo ne; a nemusí to být jen o zapomenutém fotoaparátu na oslavu či sportovní klání…

Zadní konektory vedle AKU-patice (Klikni pro zvětšení)
Přední konektory před mechanikou (Klikni pro zvětšení)
Přípojné konektory? Jsou tu snad všechny myslitelné! Vedle AV-zdířky a potřebné DV-zdířky (4pin) IEEE1394 (obě samozřejmě IN/OUT) je tu i USB-port a vcelku speciální LANC-konektor - to vše pod gumovou krytkou vedle bateriového prostoru. Vpravo před mechanikou kamery jsou další potřebné zdířky: zelená na připojení sluchátek, oranžová pro další externí mikrofon a černá k napájení tohoto mikrofonu napětím 5V (vše na obrázku). Ruční ostření se provádí praktickým prstencem na objektivu, jemuž asi trošku (?) chybí aretace (točí se stále dokola). Indikace zvukové úrovně je nejen na výklopném LCD-panelu, ale také na přídavném display před kloubem LCD. řízení úrovně se provádí po zařazení AUDIO REC LEVEL na "M" ("A" je automat) a dále dvěma malými ovladači na levé zadní straně vedle akumulátorového závěsu (viz také obrázek). Pro názornější pochopení některých fines jsme kameru připojili v prodejně DV-kabelem k PC a vtáhli dovnitř některé obrázky k předvedení (viz další odstavec). Nakonec: i tahle vybavená napůl-profesionálka si nechá klidně zapnout plně automatické funkce - zeleným obdélníčkem zcela vlevo vzadu dole - jenž znamená nemožnost nastavení manuálních funkcí…

Barevná fáze: maximálně do zelené (Klikni pro zvětšení)
Barevná fáze: maximálně do červené (Klikni pro zvětšení)
Barevná fáze: neutrální stav (Klikni pro zvětšení)
Barevná fáze. Oproti ryze amatérskému segmentu videokamer má Canon XM2 uvnitř některá nastavení, která se určitě řadí do tzv. kategorie "vyšší dívčí". Amatérskému začátečníkovi, jenž by se s kamerou teprve učil, se dá většina těchto fajnových nastavení vymluvit: kamera zvládá při běžné práci a běžném osvětlení výraznou většinu situací velmi dobře sama. Pravda, při nahrávání venku nebo v prostorném interiéru si i tenhle stroj občas jaksi "pumpne" (zaváhá se zaostřením), ale opravdu zřídka. Jsou tu ale ony funkce z "vyšších sfér", jež se dají ukázat a autor tohoto seznamování s XM2 usoudil, že by to mohlo být pro čtenáře našich stránek (snad) zajímavé. Nastavení barevné fáze je tu předvedeno od zcela automatického vyvážení (středová poloha na úsečce), přes najetí na maximum do zelena až po posun kurzoru na druhou stranu, k červené barvě. Zvětšení snímků z naší prodejny (vytaženo samozřejmě z videa) by mělo přesvědčivě předvést, o čem že tahle funkce vlastně je. Podobně jsme zkoušeli natáhnout do PC i výsledek nastavení ostrosti obrazu, až se nám to povedlo s pohledem do dózy na bonbóny: a dvojici těchto obrázků - plně "vyostřené" a "plně neostré" vyobrazení cukrlátek - jsme přiložili k dalšímu odstavci (zvětšit)…

Maximální rozostření záznamu XM2 (Klikni pro zvětšení)
Maximální zostření záznamu XM2 (Klikni pro zvětšení)
Nastavení ostrosti obrazu. Zajímavou a zcela neamatérskou finesou je například i ona zmíněná regulace ostrosti obrazu, jež je v nabídce ukryta pod CSTM PRESET jako SHARPNESS. Protože jde o další funkci, kterou je tu možno názorně ukázat, zařadili jsme sem dvě ukázky právě z této HI-finesy. Plynule už teď přejděme k celkovému dojmu ze stroje. Canon XM2 je velice masivní stroj, pravděpodobně s výrazněji dimenzovanou mechanikou na častější trápení oproti malým a levnějším mini DV kolegyním. Ani náhodou se sice nehodí pro natáčení rodinky na horách nebo u moře, ale tohle hodnocení je jen a jen o velikosti a tedy skladnosti videokamery. Naopak k natočení svateb, promocí, oslav nebo sportovních zápolení, na nichž bude více záležet, je to stroj vynikající. Existují sice nejméně dva tábory - proti zastáncům XM2ky stojí i početná skupina skalních Soňáků, tedy většinou odpůrců popisované XM2 - ale mnozí kameramani z čT nebo větší či menší firmy, živící se natáčením, používají tuto mašinku (nejen) jako druhou i pro velmi důležité práce. Konkurentky kamery Canon XM2 jsou jasné a už v úvodu zmíněné: do 100 tisíc tzv. MOC je to Sony DCR-TRV940 a s malým (?) zaváháním snad i aktuální model Panasonic (GS400 střídá MX500), o kousek dražší pak ještě podobně vyhlížející VX2100, ale tam už je cenový nárůst celkem značný…

Canon XM2: hlavní zjistitelné klady a zápory?

Nejmenší a největší 3CCD do 100 tisíc (Klikni pro zvětšení)
Pokusme se tedy o jakési závěrečné hodnocení: i když vím, jak tenký tohle bude led, a to nejen kvůli výkonnostnímu zařazení této kamery. Vynikající obraz a zvuk - přinejmenším ve srovnání s tzv. spotřební kategorií - a opravdu i velmi účinný (protože "optický") stabilizátor obrazu: fakt tu dvacítku udržíte "jako prd" (neodpustím si tady doporučení opěrky, bez které už nedám ani ránu). Nadstandardní elektronická výbava, jež byla naznačena snad dostatečně v předchozích řádcích, může výrazně pomoci i náročnějším uživatelům. Perfektní ergonomie s bezchybným uspořádáním ovládacích prvků. Akumulátor je tzv. devítkové řady a celkem dost vydrží i základní: s kapacitou BP915 jede výkonná strojovna klidně i dvě hodiny. Na výběr je tu pak i BP930 a BP945, číslo za devítkou samozřejmě znamená desítky stovek mAh: BP945 má tedy 4.500mAh. A výtky? I tahle strojovna občas na okamžik znejistí se zaostřováním. Prstenci manuálního ostření bych doporučil aretaci v obou směrech, výklopný LCD-panel bych doplnil větší, podobně jako to má (např.) TRV940. Ale v různých diskusích na všemožných serverech se dočtete o dalších a dalších výtkách, jež jsme většinou nepozorovali, snad i proto, že s touto kamerou nepracujeme coby součástí své živnosti (například). Ještě přímý link na specifikaci XM2 (WEB českého zastoupení) a do další recenze na shledanou…

K případné objednávce zde popisovaného přístroje Canon XM2 (např.) dobírkou přikládáme náš E-mail, telefon do brněnské prodejny (541218591) a popis cesty..

neco

Chcete (možná) nejlepší tip na mašinku do 100 tisíc? Tady je: XM2!

Foto: Jirka Rakušan a Karel Souček
Text: Petr Jelínek

Vydáno dne 25. 6. 2004 (80 655 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 18:22), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13671 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:18

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7126 x,
naposledy 9. 5. 2025, 20:12

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5635 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4961 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2117 x,
naposledy 9. 5. 2025, 20:02

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout