VIDEOKAMERY.cz | A tak sbohem Nokie: Sony Ericsson K750i

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › A tak sbohem Nokie: Sony Ericsson K750i

A tak sbohem Nokie: Sony Ericsson K750i

Historie v obraze: SE 750i a Nokia 720T (Klikni pro zvětšení)
Hned na začátku této recenze chci zdůvodnit svůj vztah k (asi) největšímu světovému výrobci mobilních telefonů. Po sérii - tehdejších - slev modelu Nokia 720T jsem koupil (tuším) v r. 1994 tuto mašinu s olověným AKU za necelých 50 tisíc korun (!) jako svůj první přístroj značky. Sice byl ještě v systému NMT, ale s výkonem 7W měl pokrytí (téměř) všude a tenkrát opravdu nebylo na výběr, a to ani co se týká operátora. Pamatuji si živě, jak jsem se tehdy tázal z již zaparkovaného auta před domem kamaráda na možnost rodinné návštěvy a na jeho údiv po zazvonění u dveří za 20 vteřin po telefonátu (:-D). Postupem času jsem prošel s Nokií přirozeným vývojem a vyzkoušel postupně několik mašinek této značky, z nichž nejvděčněji vzpomínám na banánový Matrix N8110 (účinkoval v onom filmu), jenž nám sloužil ve třech exemplářích téměř (dnes už nevídané) čtyři roky. Vyzkoušeli jsme sice i jiné značky - namátkou Philips, Siemens, Panasonic, Mitsubishi nebo Ericsson - ale logika ovládání a orientace v nabídce mobilu mi (subjektivně) připadaly nejpřívětivější u modelů Nokia. Jenže muselo dojít ke změně a já tu (výše i níže) naznačuji proč…

Srovnání nabídek N3650a SE K750i (Klikni pro zvětšení)
Chtěl jsem samozřejmě co nejsolidnější výbavu, ale konzultacemi s mnoha lidmi nejrůznějších profesí jsem došel k názoru, že vnitřní operační systém (OS) Symbian je spolu s naprosto nevyhovující (!) výdrží baterie hlavními excesy, které chci změnit. Ne že by zmíněný OS telefonů byl špatný, ale jak vyplývalo z mých zkušeností, v závislosti na zaplnění vestavěné paměti se přístroje vždycky postupně zpomalovaly v reakcích až do úplného zamrzání. Na posledně užívaném modelu N7610 - jenž je mimochodem velmi elegantní - mi asi nejvíc vadila absence infračerveného čidla, protože mj. nekamarádil přes Blue-Tooth s mým (loni) výkonným notebookem, a to ani po snaženích odborníků z brněnské pobočky Eurotel (ET). A když mi po radosti nad SMS s (malou) cenou opravy za N3650 (250,- Kč) sdělili servismani, že za tuto sumu obdržím jen nefunkční šrot - a že dvouletá záruka neexistuje kvůli krachu jakéhosi velkoprodejce - moje trpělivost došla. Díky zařazení naší firmy mezi skupinu tzv. VIP-zákazníků jsem se mohl orientovat i mezi relativně dražšími mašinkami, nebo vázanost na ET mi nevadí a přístroje si pak mohu pořizovat za zlomek jejich ceny…

Srovnání velikostí: N6210 a SE K750i (Klikni pro zvětšení)
Velikost telefonu atd. První výtkou, kterou jsem pronesl hned po nabytí přístroje, byla moje kritika velikosti. Nemám sice bůhvíjak velkou ruku, ale kdyby byl mobil aspoň (třebas) o 2-3 cm delší, určitě by se lépe držel a riziko vypadnutí z dlaně při manipulaci by se nejspíš dosti snížilo. Pro srovnání, čemu říkám přiměřená délka (ale dámy, hovoříme tu o telefonu… :-D), jsem vyfotil popisovanou miniaturu vedle mého letitého echt držáku N6210, který byl donedávna s firemní kolegyní N6310i asi nejvyhledávanějším strojem éry před barevnými displeji. K750i má jinak velmi elegantní - i když vcelku obyčejný - tvar a solidní klávesnici, které podle mě nic nechybí. Hned druhá výtka se ode mě vztahuje na (nezapuštěný) kryt displeje, a už to má být tvrzená plexi-hmota či co jiného. Neustále se musí leštit - tedy pokud je uživatel cimprlich na čistotu "skla", kterým chce beze šmouh vidět na LCD. Naučil jsem se při hovorech přikládat mašinku k uchu jen tak, abych nemusel otírat obrazovku nonstop, ale i tak se přistihnu skoro po každém uchopení do ruky, že si přístrojem masíruji třebas hrudník přes látku oděvu (opatrnost kvůli nezachycení za zip či knoflík je nabíledni)…

Foák se aktivuje odsunutím krytky (Klikni pro zvětšení)
Vestavěný fotoaparát. O miniaturních objektivech foáků mobilních telefonů jsem si vždy myslel své. Ale tahle mrňavá věcička opravdu fotit UMÍ; a to dokonce s jakýmsi mini-bleskem, který má více funkcí (viz dále). Zvláštní poměr maximálního rozlišení 1.632x1.224 už známe z videokamer (tj. Canon) a pokud jde o autofocus, je to můj první mobil s touto vymožeností. Posuvná krytka foáčku je vzadu a přístroj je přednostně určen k focení naležato, tedy se stejným držením jako u fotoaparátů. Už nabídka všech nastavení foáčku mi docela vyrazila dech: jsou tu 4 režimy fotografování (Normální, Panorama, Rámečky a Shlukové snímání), Velikost fotografie (zmíněné Maximum, Střední 640x480 a Malá 160x120 - přidal bych cosi s 1,3MPx), Makro, Noční režim, Přisvětlení, Samospouš, Efekty (černobílý, Negativ, Sépiový, Solarizace), Vyvážení bílé barvy (Automat, Denní světlo, Oblačno, Zářivkové světlo a Žárovkové světlo), Kvalita fotky neboli komprese (Normální a Vysoká), čas a datum, Vynulování čísla fotky a Místo k uložení (pamě/karta). Nakonec i pořízené video má 2 možnosti: Velké (176x144) a Malé (128x96) s vypsanými poměry stran, ale tím příbuznost ke kamerám vlastně končí…

K750i: Vlaky Lego - 1.632x1.224 a 390kB (Kliknutí zvětší)
K750i: Venkov WIDE - 1.632x1.224 a 427kB (Kliknutí zvětší)
K750i: Venkov TELE - 1.632x1.224 a 240kB (Kliknutí zvětší)
K750i: Makro-příroda - 1.632x1.224 a 457kB (Kliknutí zvětší)
K750i: Makro-květ - 1.632x1.224 a 394kB (Kliknutí zvětší)
K750i: Světla a stíny - 1.632x1.224 a 463kB (Kliknutí zvětší)
Cirkus v parku - 1.632x1.224 a 466kB (Kliknutí zvětší)
Kamera, ZOOM: koně, 3gp a 129kB (Kliknutí přehraje video)

Galerie obrázků. Fotoaparát má možnost 4násobného digitálního zvětšení, jemuž se určitě nedá říkat přiblížení a u focení je (takřka) nepoužitelné, což jsem vyzkoušel a předvádím mezi ostatními ukázkami (2. a 3. zleva) pro názornost plně širokoúhlým a následně plně najetým snímkem. Video může naopak vzhledem k poměru rozlišení k vlastnímu snímači zmíněné přiblížení využít docela dobře, s nutným vypnutím zvuku tlačítek (ukázka). Najetým kurzorem PC-myšky se objeví popis snímku a jeho velikost, kliknutím myškou se fotka zvětší v novém okně v plné velikosti. Schválně jsem zkusil vyfotit například reklamní billboard na motorku ze stejného místa jako s nedávno recenzovanou mašinkou MVX4i, protože výkony tohoto foto-mobilu mi připadají velmi zajímavé. Pro použití např. na tyto stránky používáme rozlišení zvětšených snímků obvykle max. do poměrů stran 900x700 bodů - dodržujeme obě čísla jako limitní - a uvedený součin 1.632x1.224 je tedy dostatečně předimenzován i pro základní editaci na WEB nebo udávaný formát případného tisku fotek až do velikosti 15x21cm, u kterého bych osobně slevil na vyzkoušených 13x18cm. Pravda: focení s MT Sony Ericsson K750i chce přece jen trošku zácviku, a to nejenom v šeru a na makro…

Bondovka, sluchátka i anténa pro K750i (Klikni pro zvětšení)
Vestavěný MP3-přehrávač a rádio. Přestože vnitřní audio-přehrávač v popisovaném mobilu funguje i jako miniaturní "kazeák" - i položený jen na stole umí vcelku zvučně reprodukovat zvolenou hudbu - vestavěné rádio (s RDS!) hraje pouze s připojenými sluchátky. Logika je v anténě, kterou vlastně obsahuje přívodní kabel (má 115cm po rozbočku s tlačítkem) sluchátek, jinak též tzv. náhlavní soupravy coby bondovky neboli hands-free. Natáhl jsem na kartu několik známých melodií a poslechem se i s kolegy ubezpečil, že tenhle telefon má asi o třídu vyšší kvalitu MP3, než všechny běžné malé (levné) přehrávače tohoto komprimátu. Rádio sice nutí občas napnout káblík od sluchátek nebo s ním pohnout v patřičném směru, ale kvalita i dynamičnost reprodukce je vysoko nad očekáváním možného. Ta věcička má navíc RDS - tedy indikaci názvů stanic a případně i pojmenování skladeb, je-li tím vybavena zvolená stanice. To vše je podpořeno 20 paměmi, takže s velkou rezervou stačí na všechny z dostupných rádií např. v brněnském regionu. Související je i praktický detail venkovního slotu na MSD-kartu, jenž umožňuje stahovat nebo ukládat pomocí čtečky karet (tak to dělám já) jakákoli data - i když kabel do PC je samozřejmě přiložen a karta se vytahovat nemusí…

Vestavěná aplikace pro světové časy (Klikni pro zvětšení)
Účinná lampička je současně bleskem (Klikni pro zvětšení)
Vestavěné aplikace... Vedle běžných funkcí, jimiž bych nikoho neohromil, je K750i vybaven několika libůstkami, které nadchly (nejen) mou echt hračičkářskou dušičku. Mini-SW s názvem World-Clock ukazuje fešnou animací glóbu reálný čas v celkem 84 světových velkoměstech. Pamě mašinky nabízí i časovač, Stopky nebo Světlo: dobře si pamatuji, jak účinně mi toto vestavěné přisvícení - při focení je i coby jakžtak blesk - pomáhalo na Šumavě (tma jako v pytli) při nočním přecházení mezi objekty koňského areálu. Světlo lze volitelně zapnout trvale, na 1 minutu nebo na signál SOS, kdy vysílá známou sérii 3 krátké-3 dlouhé-3 krátké impulzy. Ony i od výrobce uložené hry v zakoupeném mobilu mají krásnou grafiku, ale tohle asi nebude nic pro uživatele mého typu. Aero Mission 3D jsem si zahrál, ale například takový Super Real Tennis je asi přece jen spíše pro teenagery, jimž by možná udělal radost svojí propracovanou grafikou. Určitě se dají sehnat i další hry a jiné aplikace, ale (nejen) vzhledem ke svému věku se (bohužel) musím řadit mezi dospělé, takže další hry pro zábavu nevyhledávám ani nestahuji…

Detail joysticku: prach se hromadí (Klikni pro zvětšení)
Nastavení telefonu. Hlasitosti, tóny nebo vyzváněcí profily i aktivace všemožných funkcí jsou u tohoto modelu podobné, jako jsou zvyklí majitelé kteréhokoli moderního typu MT dnešní doby. Jen snad výbava popisované K750i je jaksi opravdu úplně kompletní: neabsentuje zde ani Blue-Tooth nebo infra-port, ani nic, co bych vyžadoval u vybaveného přístroje já. Klávesnice umožňuje navolení vlastních zkratek a například i centrální joystick se nechá nastavit přesně podle přání svého uživatele. Zamknutí klávesnice je tu na rozdíl od zvyklostí u firmy Nokia po stisknutí levá dolní-pravá horní, přičemž i ve stavu takto zamknutého mobilu se dá kdykoli aktivovat fotoaparát pouhým otevřením jeho posuvné krytky. Vyhledávání sítí i všechna další možná nastavení jsou naprosto běžná, jak to znají uživatelé dalších telefonů, o tom je asi zbytečné se více rozepisovat. Co mě ale nadchlo hned od začátku, je držák mobilní sítě: např. na Šumavě nebyla nutná - na rozdíl od N3650 - k připojení na Internet žádná opakovaná manuální volba operátora, spojení se nepřerušovalo a subjektivně se mi zdálo, že přes K750i je i rychlejší…

Dvě z nabídek SE 750i… (Klikni pro zvětšení)
Snímky z archivu a fotoaparátu (Klikni pro zvětšení)
Telefonní adresář. Protože K750i nemá OS Symbian, nenechá si např. pojmenovat 8 telefonů pod jedním příjmením, ale nabízí "jen" 5 čísel: základní Mobil, telefon Domů, do Zaměstnání, Fax a nakonec "Jiné", přičemž každé z numer může být samozřejmě mobilní i pevnou linkou, jen si to musí uživatel pamatovat. Aby mi čtenář rozuměl: Nokia 7650, 3650 nebo 7610, které jsem používal postupně coby první a další foto-mobily (viz výše), mohou mít v adresáři například pod příjmením Novák několik mobilů i pevných linek s výrazy míst či křestních jmen členů rodiny (mobily Jirka-Irena-Honza-Michal, pevné linky Lidická 14, Lékárna atd.), zatímco K750i může mít pod stejným příjmením maximálně 5 čísel, ale bez voleného pojmenování uživatelem: Mobil hlavy rodiny, pod symbol domku lze vždy zadávat třebas pevnou linku, pod symbol Faxu např. vždy mobil na manželku atd. Samozřejmou možností jsou i poznámky do adresáře, mezi nimiž může být uloženo třeba číslo bankovního účtu, identifikační kódy a podobné údaje. Rozdělení rodin pod dvě příjmení s písmenky podle křestních jmen uložených čísel bylo pro moje uvažování (a zapamatování) řešením…

Akumulátorek K750i a sejmutý kryt (Klikni pro zvětšení)
Výdrž AKU-baterie: skvělá, impozantní! Při běžném telefonování, kdy se pochlubím (dejme tomu) 3-5krát za den fotkou nebo videem a mimo hovory jej využívám minimálně, mi vydrží 3 dny! Ale v tzv. víkendovém režimu, kdy je přístroj hlavně na příjmu a hovorů je pomálu, dokáže vydržet pohodlně i 4-5 dní. Pravda: když se připojím z notebooku k Internetu (Blue-Tooth), mašinka žere baterii fest rychle, to ano; a klidně ji vymlátí za jedno odpoledne. Nutno zde připomenout, co to je v mém podání "běžné" volání: z důvodů hromadění či nevybrání (jak kdy) volných minut střídám nejvyšší tarif Eurotel s druhým nejvyšším, co se počtu minut týká (vyšší účty jsou nabíledni). Hlavní rozdíl oné vysoké výdrže vidím jaksi v tom, že telefon nebere energii "protože žije" - je na příjmu - jak se mi zdálo (subjektivně?) u mobilů Nokia. Zbytková kapacita AKU je u K750i indikována v procentech, a to podstatně méně závisle na okolní teplotě nebo právě proběhlé aplikaci, než to známe u videokamer (STAMINA). Umí se po delším klidu podobně jako u kamer zvýšit o pár procent, ale pouze o několik málo. Pokud např. odpojím přístroj od nabíječky večer, ráno ukazuje stále plných 100% energie; a odpočítávání % vcelku odpovídá …

Nabídky: foto-video a velikost snímků (Klikni pro zvětšení)
Klávesové zkratky a podobné libůstky. Samozřejmé možnosti typu rychlého vytáčení jsou zde doplněny o některé praktické pomůcky, jejichž přítomnost si u přístrojů Nokia nepamatuji nebo jsem je nevyužíval. Ale protože nehodlám tuto recenzi pojímat jako návod k používání, nevyjmenuji jednotlivé funkce, spíše zmíním některé praktičtější, aspoň podle svého chápání. Pro rychlé vytáčení lze použít i č.1, jež bývá u MT Nokia vyhrazeno hlasové schránce, je tu tedy o jednu možnost více. Podržením kteréhokoli čísla i z klidového stavu telefonu - nikoli ale při zamknuté klávesnici - se dá přímo najít písmenko abecedy a dalším mačkáním navolit další, která se vážou na konkrétní tlačítko. Například stisknutím čísla 7 se nabídne předvolba rychlého vytáčení č.7, ale podržením a následným opakováním stisku sedmičky dojde hledání přímo až k (např.) písmenu S. Adresář se nechá samozřejmě používat i s dalšími písmenky - pro ty, kterým to takhle vyhovuje - takže si nechá nadiktovat do podmínek třebas za první písmenko i další požadovaný počet liter: Hledám-li např. pana Kozla, mohu přidat za první K ještě třeba O a dále pak Z atd. Výbornou pomůckou je sada Tipů a Triků, kde je také leccos navíc, včetně třebas možnosti přímé volby tichého režimu dolním křížkem, audio-záznamník apod.,…

Mobil SE K750i: MS-slot zvenčí…! (Klikni pro zvětšení)
Pozitiva a negativa? Jako hlavní zápory popsaného telefonu jsem označil jeho velikost (to je ale dnešní trend), nutnost neustálého leštění displejového "skla" a velice speciální konektor pro připojení čehokoli. Na rozměry si budu muset holt zvyknout a šmouhy LCD řeším nadále leštěním a krycími fóliemi od firmy Hama, jež byly zavedeny do sortimentu jako novinka letos. Jako hlavní klady si dovoluji označit výdrž baterie, přehlednost nabídky, vynikající fotoaparát - na mobil určitě - a pak některé velmi praktické detaily ve stylu venkovního slotu paměové karty, okamžitý přístup k focení, efektní a dosti účinnou lampičku nebo fakt echt kvalitní rádio s přehrávačem MP3. Libůstky z předchozího odstavce bych doplnil například možností zvětšení detailu kterékoli fotografie, jeho uložení a možnost odeslání jen detailu obličeje nebo konkrétního dílu stroje ve zprávě MMS, což si také u MT Nokia nepamatuji. A nakonec i připojení na Internet bylo s K750i úplně o něčem jiném, a to i poprvé…

Technické parametry MT Sony Ericsson K750i na českém serveru mobilmania..

neco
Uvnitř K750i jsou vestavěny i jakási videokamera a fotoaparát, proto jsem si dovolil na těchto stránkách (opět) recenzovat mobilní telefon. A honem edituji další recenze na kamery, a nám neklesne rating sledovanosti (:-D)...! Právě sestavujeme cosi o DVD-kamerách fi Canon, hard-diskových JVC a solárním batohu...!!

Fešný kamero-foto-audio-mobil zde kapku popsal: Petr Jelínek

Vydáno dne 7. 11. 2005 (52 326 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 18:23), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13670 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:15

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7121 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:32

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5635 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4961 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2108 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:17

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout