VIDEOKAMERY.cz | Vopravdická fotokamera: Canon MVX4i...

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Vopravdická fotokamera: Canon MVX4i...

Vopravdická fotokamera: Canon MVX4i...

Názorné srovnání dlaňovek Canon (Klikni pro zvětšení)
Tradiční zvyk odkázat na související články tohoto WEB-u dodržíme i dnes; a jaksi navíc se kapku probereme pojmem písmenek Canon MVX. Už ve zlaté dobré éře starých dobrých analogů si Boss Canon coby spolupracovník světového vůdce pokroku (že by Sony?) volí písmeno X jako symbol něčeho navíc. Pamětníci si mohou vzpomenout na vyspělé stroje UCX1Hi, UCX2Hi nebo EX1Hi a EX2Hi, ale také několik dalších mašinek s (takřka výhradně) optickou stabilizací obrazu. Naše stránky druhdy seznamovaly čtenáře i s modely MVX1 a 2, ale opravdové recenzování nastává nejspíše až po nástupu nejdéle prodávaného jednočipu v moderní době: MVX3i. Firma Canon už sice známou trojici písmen MVX používá čtvrtý rok i pro tzv. střední třídu maloobchodních videokamer, ale dnes je na paškále současný vrchol řady, tedy model s jediným číslem za písmenky. Asi největším překvapením popisované MVX-čtyřky je právě ona (ne)pochopitelná absence optické stabilizace, i když je známo, že elektronický systém Sony-Canon je účinným dostatečně. Nemožnost jeho využití při digitálním fotorežimu se - alespoň zatím - nejeví zásadní překážkou prodejnosti této novinky…

Odkazy ukrývají i snímky, které nejsou vidět u textu...!

Novinka s přiloženým akumulátorem… (Klikni pro zvětšení)
Canon MVX4i: velký CCD-snímač s celkem 4,33MPx má zmíněnou úhlopříčku ohromujících 1/2,8" (téměř centimetr!) a světlo na něj prochází objektivem Canon s nadstandardně velkým průměrem skla a závitem 34mm, alespoň co se dnešních miniatur týká. Rozměry 51x101x102 mm a hmotnost 410 gramů jej příliš neodlišují od dosavadních dlaňových krásek MVX30i/35i (53x107x101mm a 470g), ale mírné zmenšení a odlehčení je patrné. Hledáček zůstává pevný, ale stejně jako u předchozích dlaňovek jakoby s pozvednutou očnicí vzhůru. Dílčí překvapení pro nás znamenala (možná) jaksi luxusnější černá barva těla přístroje, ale ještě mnohem více jsme hleděli paf na opět (sakra) nové uspořádání kontaktů akumulátoru BP-3xx. LCD-panel má 2,5" a 123kPx, barevný hledáček 0,33" a 113kPx, objektiv dokáže 10x opticky přiblížit a nadto 200x digitálně zvětšit, ohniskové vzdálenosti jsou 44,5-445mm v režimu páska a kapku více širokoúhlých 41,6-416mm v režimu paměové karty. K suchému výčtu technických dat přiložme odkaz na jejich soupis a vydejme se na prohlídku maličké krasavice…

S úspěšnou předchůdkyní MVX10i (Klikni pro zvětšení)
Ergonomie přístroje. Všichni jsme u nás zodpovědně srovnávali - znaje nedávné dlaňovky firmy s velmi chváleným držením a ovládáním - a nacházeli jedno z prvních slabších míst. Pravda, asijská nebo dívčí (menší) ruka zřejmě nebude stejně nespokojena, ale zůstává v nás pocit, že japonské vývojáře už asi znudil jakýsi neoficiální (?) titul nejpovedenější ergonomie v dlaňových kategoriích. Podobně jako loni představené duo stříbrnic MVX30i/35i je totiž nová fotokamera jaksi víc kostkou, což činí pro uživatele úplně jiný pocit z držení, než například u nedávné (a povedené) MVX10i. Srovnávací obrázky (nejen) zmiňované desítky s popisovanou novinkou by mohly čtenáři napovědět, o čem je tu řeč: řemínek sedne, palec také, ale obvyklé tři prsty pravičky coby opora na přední stěně přístroje už se tam nevejdou a malíček sklouzává pod tělo videokamery. Na firmě máme všichni střední chlapskou ruku (tedy žádné tzv. lopaty) a kvůli tvaru této mašinky jsme museli podstatně upravit držení: dlaň je nutno jaksi více nacpat pod zápěstní řemínek - zakousnout hřbet ruky jaksi více na tělo - a nakonec asi půjde jenom o zvyk majitele a dovednost jeho pravičky…

MVX4i s otevřeným LCD v perspektivě… (Klikni pro zvětšení)
Přístroj kolem dokola. Vezmeme-li MVX4i na prohlídku jejich krás, upoutá už svou černou barvou těla, a to včetně akumulátoru. Mnohem více ale asi zaujme oko technického fanouška spíše jakési uhlazení: jakoby se vývojáři snažili zvýraznit kompaktnost celku a zamáznout všechny vystupující či propadlé detaily. Z přiložených snímků je zcela zřetelné, co jsem měl předchozí formulací na mysli: oproti loňské dvojici MVX30i/35i je čtverka (téměř) hladká ze všech stran. Hledáček má mírně pozvednutou očnici vzhůru - jako ostatně všechny dlaňové modely od začátku osazování nevýsuvných okulárů - a zaoblení víčka LCD-panelu je stejně nepatrné, jako to měla naposledy vzpomínaná desítka. Výbava zdířkami včetně SD-slotu je kompletní (všechny potřebné jsou průchozí i dovnitř), ale například mikrofonní vstup je ukryt dost nepochopitelně pod LCD-panelem: bez jeho vyklopení nebude moci kameraman patřičný doplněk připojit. K pocitu nedokonalosti může přispět i jaksi lagricová krytka kartového slotu, ale vzhledem k (nikoli nutné) manipulaci s tímto foto-médiem to lze přehlédnout. Nepřehlédnutelný je ale zcela speciální tvar dosud vždy obvyklého AV-konektoru, jímž se Canon hlásí ke „zdířkovým specialistům“…

Detail bočního ovládání MVX4i zprava (Klikni pro zvětšení)
Zadní ovládání MVX4i + hlavní vypínač (Klikni pro zvětšení)
Transfokátor, foto-tlačítko a přepínač ukládání karta-páska se dají vcelku pohodlně ovládat jen ukazováčkem. Pokud bych byl poradcem vývojářů, asi bych jim doporučil onen přepínač konstruovat kapku jinak, ale poradcem bohužel nejsem (:-D), a tak i knoflík vstupu do hlavní nabídky - ta je zde ostatně úplně nová - je poněkud jinde, než bych radil já. Otočný volič režimů kamery jakoby z oka vypadl notoricky známým kolečkům z foáků producenta a mohutně svítící LED-světluška i poměrně účinný blesk vypadá shodný s dlaňovou dvojicí MVX30i/35i. Na rozdíl od pětatřicítky tu ale v sadě s přístrojem není umný labyrint na čelo mašinky před světélko. Sluchátková zdířka může pomoci zvukovým fajnšmekrům k dokonalejší regulaci zvukové úrovně, jež umožňuje jako u všech luxusnějších a dražších přístrojů tohoto výrobce možnost manuálního řízení. Samozřejmá možnost ručního ostření je realizována malým trojfunkčním udělátkem, jímž se také ovládá a řídí kdeco. Do potřebné výbavy movitějšího fajnšmekra tu nechybí vůbec nic, ale například kamerující potápěči tu nenajdou LANC-zdířku, jež byla z malých kamer producenta osazena naposledy u roztomilého prcka MV6iMC …

Veliký CCD-čip umí echt fešná videa i fakt solidní fotky..

Přípojné zdířky MVX4i… (Klikni pro zvětšení)
Elektronická výbava MVX4i je kompletní. Už jen dvě varianty vstupu do hlavních nabídek jsou efektní a praktické: jakoby tu byly možnosti preference videokamery a fotoaparátu. Ono se nakonec určitě není čemu divit, když má kameraman k dispozici přes 4 miliony bodů pro foto-režim na úhlopříčně tak velice výjimečném snímači, že ano. Maximální velikost fotografie je úctyhodných 2.304 x 1.736 bodů, ale na výběr je tu - na rozdíl od konkurence - ještě trojice poměrů: 1.632 x 1.224, 1.280 x 960 a 640 x 480. Méně sběhlým fanouškům digitálních pojmů a fotografií zvláště naznačme, pro jaké velikosti fotek mohou sloužit taková rozlišení, a to i s rizikem kontroverzních diskusí čtenářů. U formátu VGA (640x480) je zjevný (!) rozdíl proti tzv. celuloidu už na rozměru 9x13 cm, vyšší poměr 1.280x960 (SXGA) umožní zhotovení tzv. papírové fotografie k nerozeznání od celuloidové předlohy minimálně až do formátu 10x15cm a druhý nejkvalitnější poměr stran pak dokáže solidně zrobit (vyzkoušených) až 15x21cm tzv. papírové fotky. Maximum popisované mašinky je tedy opravdu hodně vysoko a každý čtenář - a to nejenom potenciální zájemce - si může kteroukoli ukázku z nabídky stáhnout a ověřit (např.) na domácí tiskárně sám…

MVX4i: Květ - 2.304x1.736 a 990kB (Kliknutí zvětší)
MVX4i: Listí - 2.304x1.736 a 1,05MB (Kliknutí zvětší)
MVX4i: Plně WIDE - 2.304x1.736 a 1,07MB (Kliknutí zvětší)
MVX4i: Plně TELE - 2.304x1.736 a 968kB (Kliknutí zvětší)
Sony HC90: Květy - 2.016x1.512 a 1,49MB (Kliknutí zvětší)
JVC MC500: Květ - 2.560x1.920 a 1,3MB (Kliknutí zvětší)
MVX45i: Příroda - 1.632x1.224 a 823kB (Kliknutí zvětší)
MVX45i: Květ - 1.632x1.224 a 601kB (Kliknutí zvětší)

Galerie digitálních snímků. Snažili jsme se nabídnout výkon téhle krasavice a také srovnání s uvažovanou konkurencí. A protože si myslíme, že právě Sony HC90, PC1000 nebo Canon MVX45i, obměňovaný MVX30i/35i a JVC MC500 budou asi častými konkurentkami v uvažování potenciálních zájemců o tyto krásky, nabízíme sérii digitálních foto-snímků. Orientace je zde (jako obvykle) velmi jednoduchá: podržením kurzoru PC-myšky se objeví popis fotky a její velikost a kliknutím na ni se otevře celý obrázek v plné velikosti. Pro faktické srovnání DF-výsledku doporučuji u W-XP kliknout na (objevivší se) oranžový upozorňující čtvereček s modrými šipkami, pak si najít přibližný střed fotky a stejně tak si otevřít do dolní lišty spuštěného OS další fotografie. Přepínáním mezi jednotlivými DF-snímky se stává názorné srovnávání opravdu - má-li kritik v pořádku zrak - objektivnějším, i když mnozí dávají přednost tisku na větší formáty. Nevynucuji si tu souhlas s žádným příznivcem jiné značky, ale z ukázek je (doufám) jasné, že Boss Canon obhajuje úspěšně i tzv. fotokamerami svou pozici vůdce fotografování, a to i přes naše nevyhovující podzimní (ne)světlo…

Přední pohled MVX4i: blesk a LED-světlo (Klikni pro zvětšení)
Fotografování v terénu probíhá v zásadě standardně a příliš se neliší od běžných zvyklostí kolegů-fotografů. Jen pro větší přibližování je rozhodně nutno doporučit stativ nebo alespoň hodně pevné zapření rukou uživatele. Velmi čerstvě si pamatuji moment překvapení po najetí transfokátorem, jak moc se mašince v displeji (ano, u focení jej nechávám klidně vyklopen) třese obraz. V opravdovém šeru až skoro tmě - a s vypnutým LED-světlem - si po namáčknutí fotospouště videokamera jaksi fotograficky chrochtne a současně také rozsvítí na přiostření zmíněnou LED-ku. Je-li ale tato výkonná světluška ponechána zapnutá, vytváří pro fotografa velmi zřetelný náhled na scénu, již chce zaznamenat - a to bez tzv. slepého oka kteréhokoli zobrazovače, jež by se stalo náhledem až po namáčknutí spouště. Podobně funguje přístroj i v režimu natáčení videa - tedy hlavnímu poslání, kvůli kterému je označován za videokameru. Domnívám se, že soudný čtenář si z přiložených ukázek a srovnání z recenzí na Sony HC90, PC1000, HC85, JVC MC200, MC500 anebo Canon MVX10i, MVX3i či MVX45i - a pozornější fandové tohoto WEB-u i z aktualit - vytvoří názor…

Výkonné dlaňové konkurentky názorně (Klikni pro zvětšení)
Natáčení videa. Tady se zase jednou bude muset čtenář - chce-li mi věřit - spolehnout na pravduchtivost (:-D) a podobné vlastnosti recenzenta. Videokamera Canon MVX4i fakt natáčí nádherně jak při denním světle, tak i ve velmi tmavých prostorách (já zkoušel např. koupelnu, a to téměř úplně potmě). Musím konstatovat, že obraz je (zřejmě) kvůli opravdu velkému snímači při rozsvíceném LED-reflektorku velmi málo stroboskopický, aspoň určitě méně, než jak si to vybavují uživatelé videokamer s menší úhlopříčkou CCD-čipu. Venku jsem natáčel několik desítek minut ladných pohybů koňských zadečků (ale samozřejmě i nohou, hlav a těl) a v interiéru zkoušel na několika místech, co se vývojářům z Japonska zase podařilo. Fakt dobrý, skvělý, úžasný, vymakaný, bezchybný. Můžu se sice (opět) dostat do palby všelijakých kritiků, kteří ostatně nevidí dobrého na našich stránkách vůbec nic, ale s tím holt už nic nenadělám. Tahle věcička je fakt ohromně ohromná a natáčí skvěle, s opakovanou výhodou skladnosti a pohotovosti dlaňového stroje s nošením vždy a všude (zima - bunda, léto - ledvinka), ale s nevýhodou vyšší ceny…

Nejen movitějším fajnšmekrům a hračičkům se zalíbí...

MVX4i: nová nabídka MENU na LCD (Klikni pro zvětšení)
Ale co byste nakonec asi tak chtěli s (momentálně) zjevně nejosazenější jednočipovou dlaňovkou světa, že ano. Ona prostě nemůže být nejlepší - v mnoha ohledech - a i současně se vetřít nejnižší cenou; to dá přece rozum, že. Vytáhli jsme z videa opět tzv. mrtvolky natočené koukáním objektivu mašinky na náš list z kalendáře, jenž visí v našem skladovém prostoru na prodejně. Pro ilustraci a hlavně kvůli (ne)složitosti hledání k němu přidáváme i srovnávací fota ze stejné situace, a to vždy v automatu v běžném osvětlení, v automatice a nočním režimu a nakonec i totéž s použitím výkonného LED-světla kamery. Předchozí větě patří coby malá legenda zmínka o související sadě snímků (níže): tedy příkladech z videokamer Sony HC90 a Canon MVX45i. Nakonec i množstvím manuálních nastavení je přece jenom popisovaná novinka v lecčems výjimečnou, to se mi taky bude muset věřit, ale podpořil jsem tvrzení několika odstavci textu i s (nikde neviděnými) foty. Všimněme si, jakou nabídku všemožných nastavení dokáže uživateli tahle maličkost nabídnout a pro případné dotazy nebo bližší osvětlení zvídavým fandům přikládám svůj E-mail…

Efektní srovnání dlaňových krásek (Klikni pro zvětšení)
Chcete k téhle nádheře nádherné nějaké doporučení, že ano. Nemůžu bejt lakomec, to ne, něco naznačím. Má-li potenciální zákazník kde si tuhle mimořádnost vyzkoušet, a nelení a běží do nejbližšího obchůdku a koukne na to. Jednak bude držet něco EXTRA a za druhé se podívá, jak asi mnoho mu (ne)vyhovují mnou popisované detaily, jež jsem si dovolil lehce - ale nepřehlédnutelně - kritizovat. Atypický průměr závitu objektivu přístroje je už dávno (téměř úplně) bezbolestně vyřešen k dokupování nejběžnějších doplňků s velikostí Ø 37mm a pomyslné nedomykavosti chlopní v novém uspořádání kontaktů akumulátoru doufám brzy zatne tipec (třeba) firma GP nebo Hama (tzv. univerzální náhradou). Ergonomie tohoto bolidu mezi kamerofoáky bude chápána zřejmě individuálně podle velikosti a uspořádání kameramanovy ruky a výkony a možnosti jsou dány. Napíšu sem tedy - podobně jako jedno nejmenované "odborné" periodikum - verdikt VYNIKAJÍCÍ, ale nenapíšu DOKONALÝ. Drobné excesy jsou vypsány výše a kupcům jsou (doufám dostatečně) ode mě dány na vědomí…

Statický snímek z videa Sony DCR-HC90: běžné světelné podmínky (71kB)..

Statický snímek z videa Sony DCR-HC90: šero s nočním režimem (má 48kB)

Statický snímek z videa videokamery Sony HC90: šero v automatice (64kB)

Statický snímek z videa Canon MVX45i: běžné světelné podmínky (90kB)....

Statický snímek z videa Canon MVX45i - šero s nočním režimem (109kB)....

Statický snímek z videa Canon MVX45i - šero v automatice (má to 75kB)....

Statický snímek z videa Canon MVX4i: běžné světelné podmínky (291kB)....

Statický snímek z videa Canon MVX4i - šero s nočním režimem (425kB)....

Statický snímek z videa Canon MVX4i - šero v automatice (má to 299kB)....

Canóne, Canóne, optický stabilizátor obrazu - to je onen díl výbavy, kvůli němuž bych Ti odpustil i ten tvar, ale tys jistě kujón a do plánované MVX5i (?) to máš jistě na příští rok zase dávno vymyšleno, že ano, to bychom Tě nesměli hochu znát (:-D)!

neco
1. P.S.: Už jsme prodali pár kousků a spokojenost, objednávejte!
2. P.S.: V červnu 2006 za 24.777,- Kč, ale už i s naším balíčkem..
Drobný popis velevýkonné a fešné novicky poskládal: Petr Jelínek
Mimochodem: bál jsem se, že to bude zas na jedno brdo - nebylo!!
S fotografiemi do tohoto článku mi pomáhal hlavně: Jirka Rakušan

Vydáno dne 29. 10. 2005 (50 206 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 23:29), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13694 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:29

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7129 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:52

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5644 x,
naposledy 9. 5. 2025, 23:39

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4972 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2122 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:59

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout