VIDEOKAMERY.cz | Videokamery Canon:modelová řada 2004

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Videokamery Canon:modelová řada 2004

Videokamery Canon:modelová řada 2004

Předloňský a loňský model Canon (Klikni pro zvětšení)
Sortiment pro Evropu dostupných typů kamer Canon budiž hlavní náplní tohoto dnešního přehledu. Přehledu producenta, jehož trpělivá práce přináší evidentní úspěchy nejen v oboru digitální fotografie, ale i ve sledovaném ranku digitálních videokamer (analogové odnože jsou už ve střední Evropě minulostí). Canon se proti konkurenci nepouští do žádných experimentů: drží se důsledně nejrozšířenějšího systému čtvrtpalcové pásky mini DV a jeho sortiment je velice vyrovnaný. Pojďme se tedy seznámit s modely 2004. Probereme si postupně spotřební, vyšší HI-TECH řady, nejvyšší amatérské stroje s jedním CCD i napůl-profesionální kamery, jejichž osazení třemi CCD anebo vestavěné funkce se už zcela vymykají amatérským potřebám a "zvykům" a tzv. nejběžnější uživatel si o nich případně většinou už jen trochu počte: podobně jakož i majitele starší Škodovky třeba může - samozřejmě obvykle platonicky - velice vážně zajímat krása a technická vyspělost vozů značky Ferrari. Většinu požadovaných informací může čtenář najít zde na našem WEB-u - v přehledné tabulce potřebných technických parametrů, na kterou v tomto článku ostatně nalezne několik odkazů ke kliknutí…

Spotřební řada nabízí vynikající poměr "cena/výkon"

Loňský a letošní model Canon (Klikni pro zvětšení)

Tzv. spotřební videokamery řady MV6xx nahradila v letošním roce sedmistovková řada. Označení je už po několik sezón jednoduše vzestupné a po mašinkách (kliknutím na odkazy se vystavujete nebezpečí spatření šerého dávnověku, než jsme vzali tento WEB pod svá křídla) MV3xx, MV4xx a MV5xx, jež byly vybaveny ještě CCD-čipy s 540.000 body, se loni konečně začaly šestistovky osazovat zcela běžným (u konkurence určitě - a už dosti dlouho) snímačem s 800.000 pixel (1/6"). Letošní sedmistovky jsou o kousíček menší a zejména cenovou politikou opět přístupnější zákaznické veřejnosti. Nad jejich (ne-)dokonalostí zkusme zapřemýšlet se čtenáři: Zmenšení je udáváno výrobcem v procentech objemu těla a má představovat dokonce kolem 18%. Druhdy jsem tu vypočítával - předpokládaje pro jednoduchý výpočet krychlový tvar - že tomu tak skutečně může být. Rozměry jsou letos 53x95x139mm, zatímco loni vykazovaly předchůdkyně MV6xx míry 58x103x147mm. I hmotnostmi jsou letošní kamery podobně níže: 520 loňských gramů střídá letošních 49deka. Barevné LCD-hledáčky (0,33") i malé průměry závitů (30,5mm je ale více než má konkurence) zůstaly, stejně jako uspořádání kontaktů akumulátorů BP-5xx. Vedle rozdílů vzestupné výbavy a schopností přiblížení se ale výrazně odstupňovaly i takové prvky, jakými jsou (či nejsou) dálková ovládání: chybí u modelů MV700 a MV700i (jež nemají ani čidlo pro DO - nelze je tedy ani dodatečně dokoupit). Veledůležitá přednost proti konkurenci zde ale zůstáva: hledáčky mají opět i v modelové řadě 2004 výklopný a výsuvný tubus, což je velice praktické i při použití nějvětší kapacity akumulátoru nebo chuti změny polohy hlavy a ovládací pravice samotného uživatele vůči tělu pracující kamery...

Canon MV750i vyspělý a relativně levný! (Kliknutí zvětší)
Tradiční označování "i" - coby jakýsi pomyslný náznak "auto-pojmu" o vstřikování - znamená i u všech letošních videokamer Canon zprovozněné digitální a analogové vstupy a současně i průchozí D/A-převodník. Z označení vyplývá, že jediný nejnižší model MV700 není touto vymožeností vybaven. Dalším prvkem nad-výbavy jsou u dražších modelů sloty na paměové karty. Je sice jasné, že kromě uložení fotek nebo komprimátů videa v malém rozlišení nenabízí u levnějších variant nic zvl᚝ extra, ale nakonec se nejen z důvodů časové tísně může často takovýto foto-režim hodit. Tedy: MV730i a MV750i jsou s minimálním vzájemným finančním rozestupem oba vybaveny slotem na SD-karty, jež oproti většině konkurenčních strojů s 800kPx nabízí rozlišení tzv. plného CCD-čipu - tedy s poměrem stran 1.024x768bodů (786.432 se blíží 0,8MPx). Oba vyšší modely spotřební řady už ve výbavě dálkové IR-ovládání mají a liší se opět vzestupně koeficientem optického přiblížení: 20xZOOM u 730ky proti 22násobku MV750i (nižší typy MV700 a 700i mají "jen" 18xZOOM). Všechna potřebná tech-data najde čtenář v přehledné tabulce, kde jsou pro přehlednost uvedeny ještě i doprodávané modely Canon z roku 2003. Pro úplnější formu informace o spotřebních sedmistovkách se sluší uvést, že - i přes anoncované "odhlučňovací" obvody - se zde výrobce dopustil pro snímání zvukové stopy pravděpodobně velmi neekonomického kroku: ušetřením několika centů za mikrofonní zdířku si odradil přece jen asi určitá procenta potenciálních kupců…

Vyšší HI-TECH s CCD 1,33MPx nebo 2,23MPx jsou „IN“

Canon MVX250i má CCD s 1,33MPx (Klikni pro zvětšení)

Vyšší HI-TECH videokamery nejsou prezentovány jen vyšší cenou, ale především výrazně vylepšenou výbavou, z nichž na prvním místě bývá obvykle vysoké rozlišení snímacího čipu a dalšími finesami mohou být např. vestavěný blesk, inteligentní (elektricky aktivní) botička příslušenství, vele-vylepšené noční natáčení pomocí "jedovatého" mini-reflektoru a podobné vymoženosti. Právě o tom všem (vyjma blesku) je nejspíše řada MVX2xx, respektive ponejvíce excelentní model MVX250i, jemuž z právě jmenovaných fines nechybí vůbec nic. Kolegyňky z této HI-TECH řady sice také mají osazen CCD-čip 1,33MPx (snímač Sony s úhlopříčkou 1/4,5"), ale zde je jak MVX200 (zcela bez vstupů), tak i MVX200i ochuzena o noční přisvětlení, inteligentní botičku a dále mají oba "méně vybavené" stroje i menší optický - 14násobný - ZOOM. Mimochodem: je tu navíc i nepoužitelný koeficient digitálního zvětšení, jenž mají nižší kamery 240-násobný, zatímco nejvyšší MVX250i nabízí dokonce 360násobek. Drobnou další zvláštnost by mohlo představovat uspořádání kontaktů akumulátoru: miniaturní NB-2L nemají pranic společného s řadou BP-5xx - jež se používají u spotřebních řad - spíše donedávna u dlaňovek a větších kompaktních foáků (ale - jak jsme už vyzkoušeli - vydrží dost). Připomeňme ještě, že přístroje MVX2xx jsou číselným i funkčním pokračováním loňských úspěšných modelů MVX100i/150i, ale jejich těla se podobají už jen opravdu velmi minimálně: loňská dvojice byla nejen výrazně delší a těžší, ale v případě vyššího modelu nabízela i velkou "obrazovku" s úhlopříčkou 3,5", což je letos výsadou pouze typu MVX3i. Uvidíme, jeslti nepřijde další kolegyně se stejným logem a velkým LCD…

Lego: kamerou Sony PC330 (Klikni pro zvětšení: 1,17MB!)
Lego: kamerou Canon MVX10i (Klikni pro zvětšení: 854kB!)
Nad právě naznačenými vyššími HI-tech jsou v pomyslném žebříčku více vybavené přístroje pro (nikoli chudé) náročnější fajnšmekry, zejména co se fotografického režimu a vnitřní výbavy kamer týče. Videokamery s držením "na výšku" se obvykle označují jako dlaňové a v této kategorii je nejlevnějším strojem nabídky stále ještě MV6iMC, jež má CCD-čip s 800kPx a DF pro SD-kartu a rozlišení 1.024x768. Výrazně vyspělejší dlaňová mašinka Canon MVX10i s rozlišením 2,23MPx je pravděpodobně pomyslnou korunní princeznou všech momentálních výkonných dlaňovek, protože ani Sony DCR-PC330 ji dle subjektivního (?) posouzení přiložených fotografií nejspíš nepřekonává. Dalšími vyššími HI-TECH by měly být modely se stejným rozlišením CCD-snímačů, ale klasičtějšími těly tzv. HANDY-držení: nyní v květnu 2004 zcela nové modely MVX20 a MVX25 (viz předposlední odstavec); a hlavně již "zavedená" jediná světová jednočipovka s optickým stabilizátorem - model Canon MVX3i, o níž jsme také sestavili nedávno (snad) poutavé recenzní seznámení. Dlaňová princezna MVX10i má nejen krásné a elegantní tělo, ale na druhé straně také vyžaduje k napájení atypický akumulátor řady BP-4xx, jenž opravdu nelze nahradit ničím universálním. Naproti tomu je nejvyspělejší kamera světa s jedním CCD (MVX3i) napájena nejen běžnějším AKU (BP-5xx), ale také osazena výrazně větším LCD-panelem 3,5" a výklopným vestavěným bleskem či ostřícím prstencem přímo na objektivu. Zasvěcenější zde nepřekvapí ani např. efekt "zebra" nebo regulace úrovně obou audio-kanálů…

Dokonalé držení: Canon MVX10i (Klikni pro zvětšení)
Vyspělejší kolegyně vedle MV6iMC (Klikni pro zvětšení)
Uvedené nejvyšší HI-tech-přístroje s 2,23MPx snímači pro stále ještě "nepříliš rozhazovačné" fajnšmekry tedy nabízí mimo jiné vysoký komfort ergonomie, solidní výbavu za odpovídající peníze a hlavně pro kategorii kamer excelentní fotografický režim (DF). Režim DF vykazuje proti digi-foákům nebývalé privilegium v podobě využití celého rozsahu přiblížení objektivu a u MVX3i navíc doplněno o možnost focení i s optickou stabilizací obrazu. Je nabíledni, že nasazením širokoúhlé předsádky se sice sníží dosah optického přiblížení, ale právě přibližující předsádky dokáží prověřit kvalitu optiky videokamer Canon ještě lépe. Srovnání DF, jež tu mimochodem nabízíme, je originální (tedy ryzí neboli pravé) - ostatně jakož i důvěryhodnost těchto stránek (nešvindlujeme). Zvídavému čtenáři zde tedy nabízíme - mimo naší přehledné a na několika místech tohoto článku anoncované tabulky - znovu i odkazy na recenze o jednočipové MVX10i a opticky stabilizující MVX3i. Budeme se snažit mít pro "nejvíce horké" novinky další informace hned po obdržení - to znamená, že sledováním našeho WEB-u by měl být každý čtenář informován vždy co nejaktuálněji o všem, co se děje ve světě amatérských videokamer…

Semi-profesionálky s třemi CCD a ještě novinky jara...

Tříčipové dělo Canon XL1: (Klikni pro zvětšení)

Dvojicí 3CCD-strojů, jež se stále ještě nacházejí v tzv. maloobchodní nabídce, je gigantický obr s výměnnými objektivy XL1S a nejprodávanější tříčipová krasavice současného trhu čR: XM2 (alespoň v naší firmě a našem regionu má takový obchodní úspěch). Nutno naznačit, že veřejností je už vcelku očekáván nástupce nejen větší XL1, ale pravděpodobně během letošní sezóny (?) i menšího stroje XM2... Jediný světově prodávaný amatérský přístroj s výměnnými objektivy je obrovská, už zcela "neamatérská mašina", jejíž výkony oceňují dnes zasvěcení uživatelé zejména v solidním osvětlení scény. Canon XL1S je lehce inovovaná verze původního modelu "bez S", která vznikla už v roce 1999 (!) a v útrobách skrývá tři snímače s rozlišením "jen" 320.000 pixel každého (XM2 má 3x470kPx). Nejen kvůli datu vzniku jde o jediný přístroj bez výklopného LCD-panelu současné nabídky, ale pro náročnější uživatele nabízí velké množství fines z pomezí profesionálního segmentu. Oba tyto tříčipové stroje mají předsunuté již prakticky externí mikrofony a optické stabilizátory obrazu. Jednou z dalších výjimečností "zalomeného obra" je i velikost barevného hledáčku 0,7", což se opět vymyká všemu standardnímu: téměř dva centimetry (XM2 má "jen" ,044"). A ještě něco k XL1S: zakoupením nástavce se dá k této kameře připevnit bajonetovým nasazením snad něco kolem 40 druhů objektivů Canon…

Momentálně nejnovější: Canon MVX25i (Klikni pro zvětšení)
Právě při sestavování tohoto sortimentního přehledu Canon 2004 se začaly objevovat první informace o nové připravované dvojici malých výkonných kamer s rozlišením 2,23MPx, tedy modelů MVX20i a MVX25i. Jak je patrno z obrázku, těla těchto mašinek vychází z nedávno představené a i u nás popisované HI-TECH-řady MVX200 a MVX250i. CCD-čip s 1/3,4" pochází samozřejmě z výrobní linky Sony a pomocí RGB-filtru a procesorů Canon nabízí solidní výsledky nejen pro záznam pohyblivého videa, ale především u kamery excelentního foto-režimu, doplněný zde o možnost funkce přímého tisku fotografií s příslušnými tiskárnami. Sympatické a výkonné HANDY-krasavice mají shodná těla s mírami 77x82x134mm a hmotností 585g a jejich zatím zjistitelné rozdíly spočívají ve schopnostech objektivů a vybavením známého přisvětlení pro noční natáčení u vyššího z obou modelů. Canon MVX20i má tedy mít 12násobný motorový a 240násobný digitální ZOOM, zatímco MVX25i je vybavena možností 14násobku optického a 280násobku digitálního přiblížení (už jsme tu uvedli, že této funkci spíš říkáme "zvětšení"). Z dostupných informací byla ostatně doplněna i naše přehledná tabulka parametrů. Prosím všechny čtenáře, aby omluvili tak hojné upozorňování na tuto důležitou tabulku - nevěřili byste, jak mnoho (!) odpovědí na pozdější dotazy čtenářů si tím pravděpodobně letos konečně ušetříme…

Nekorunovaná královna do 100 tisíc? (Klikni pro zvětšení)
Něco závěrem? Canon, ač to není všeobecně příliš známo, je jednou z největších japonských firem vůbec. "Optický vůdce" disponuje nepochybně obrovským potenciálem, jenž je před zraky tzv. běžné konzumní veřejnosti z větší části ukryt v obrovských komplexních řešeních "velké" kancelářské techniky nejdůležitějších firem a institucí tohoto světa. Novodobá historie námi sledovaného oboru amatérských videokamer neznamená ani u tohoto producenta jen samé nejpovedenější stroje či stoprocentní obchodní úspěchy. Momentálně ale musí vidět i někdejší nejzavilejší odpůrci této profitní firmy se sympatickým logem ve znaku, že za vývoj a výrobu toho, co nejvíce zajímá naše stránky, pravděpodobně tam někde daleko na východě musí odpovídat ohromně sympatický a schopný člověk - nebo celý kolektiv takových lidí, kteří vždy u vývoje krásných a výkonných videokamer Canon zjevně myslí na nás - na spotřebitele. Tedy potenciální kupce a uživatele, kterým mají tyto digitální "nahrávací společnice" dělat radost. Současný sortiment toho, co se dnes zmíněné skupině a všem jejich spolupracovníkům v daleké Asii daří, o tom vypovídá nejen podle mého názoru dostatečně poctivě! Sláva všem výrobcům videokamer, firmě Canon zvl᚝…

Tabulka nových i doprodávaných modelů kamer Canon: květen 2004 (29kB)

neco
Nějaká - v posledním odstavci naznačená - slabost pro výrobky Canon? No: a proč ne, když se jim to momentálně fakt daří... Mimochodem: samozřejmě připravujeme i přehledy ostatních producentů videokamer, jen je potřeba trošinku vydržet - nějak stále nemůžeme donutit den, aby měl více než 24 hodin...

Za Videokamery CZ sestavil: Petr Jelínek

Vydáno dne 20. 5. 2004 (42 283 přečtení, naposledy 11. 5. 2025, 17:10), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13837 x,
naposledy 11. 5. 2025, 12:50

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7240 x,
naposledy 11. 5. 2025, 16:42

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5767 x,
naposledy 11. 5. 2025, 16:14

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 5080 x,
naposledy 11. 5. 2025, 15:16

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2233 x,
naposledy 11. 5. 2025, 12:34

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout