VIDEOKAMERY.cz | JVC GZ-HD7: EXperimentální HD-novinka

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › JVC GZ-HD7: EXperimentální HD-novinka

JVC GZ-HD7: EXperimentální HD-novinka

Srovnání s Canonen HV10 a JVC MG575 (Klikni pro zvětšení)Tradičním odstavcem odkazů k souvislostem (v těchto stránkách) nemohu nezačít. S rozvojem digitálních technologií v oboru se mezi páskové kazety postupně prosazují disková (od roku 2001) i kartová média (od r. 2002). Logickým vyústěním vývojového trendu může být pro mnohé právě nedávný nástup pevných disků, s kterými přichází velmi úspěšně v roce 2005 japonský Victor. Ale známé iniciály JVC nejsou mezi průkopníky spotřební elektroniky označením žádného nováčka: už o rok dříve vyrukoval Victor se svou ideou prcků na paměové karty MC200 s jedním CCD a pokračováním v zajímavém tříčipu MC500, jehož recenzi jsem tehdy v duchu blbnutí nazval Zázrakem na druhou. A přestože bych se dnes měl možná vyblbnout s logikou povídání o MG505 Zázrak na třetí pokračováním Zázrak na Entou - nebo tak nějak - recenzním nadpisem jsem chtěl oklamat jakýmisi mimikry naše čtenáře a vnutit jim zdání serióznosti těchto stránek (:-D). Připomeňme si diskové počiny Sony SR90, miniatury SR30+50 a SR70 či HDV-prcky HV10 a HC3; a hurá na Sedmičku…

Detail fešného objektivu FUJINON (Klikni pro zvětšení)JVC GZ-HD7 váží holá 665 gramů (s akumulátorem a řemenem 750 gr.) a má míry 91 x 77 x 186 mm. Za objektivem s 10násobným přiblížením a 200násobným digitálním zvětšením jsou osazeny tři CCD-snímače s úhlopříčkou 1/5" a 570-ti tisíci obrazovými body na každém. Elegantní sluneční clona s nápisem FUJINON ZOOM LENS skrývá průměr závitu pro doplňky 43mm; a rozsah je 3.3-33 mm, s tradiční nedostupností čísel tzv. přepočtů na kinofilm. Z prvních upoutávek zaujme u HD7 deklarace vymoženosti optické stabilizace obrazu a k detailům objektivu si sem ještě přidám praktickou vestavěnou krytku s poněkud stísněným páčkovým ovládáním zprava těsně nad úchytem zápěstního řemínku. Napájení přístroje tvoří ze základní sady akumulátor s firemním názvem BN-VF815U a kapacitou 1.460mAh (viz dál). Hledáček s výsuvným okulárem (!) a gumovou očnicí je barevný, má 0,57" a úctyhodných 269kPx, v širokoúhlém LCD-panelu je přehledný displej s 207.000 body a mírou 2,7 palce. Vestavěný pevný disk má kapacitu 60GB a pojme až 5 hodin videa v nejvyšším módu FHD. Po suchém výčtu základních údajů pojďme na prohlídku exkurzním způsobem…

Protáhlá boční silueta JVC HD7 je IN (Klikni pro zvětšení)Zleva má JVC HD7 velmi dlouhou siluetu, jejíž protáhlost je umocněna černým lakem těla a dojem luxusu dotváří stříbrné logoprinty JVC a HDD na vnějším krytu LCD. Za mohutnou clonou je umístěn prstenec manuálního ostření a hned za ním jsou nahoře vestavěné stereomikrofony L-R. Z levého dolního okraje o kousek vyčnívá výstupek funkcí FOCUS ASSIST (viz dál) s aktivací ručního ostření a spodní hrana těla přístroje pod objektivem je doplněna vysouvací krytkou se slotem na SD-karty. Nad horním rámečkem LCD-panelu jsou ještě tlačítka AUTO/MANUAL a BACK LIGHT, čili kompenzace protisvětla; a kousíček nad nimi je velepraktický dílek pro všechny doplňkůchtivé fanoušky - totiž univerzální botka příslušenství, jež neomezí - oproti Sony - nasazení běžných potřebností, jež mohou přicházet v úvahu. Umístění botky je také domyšleno, protože zadní poloha obvykle zabrání zasahování např. externích mikráků do záběru. Povytažený okulár hledáčku odhalí malou páčku případné korekce dioptrického stavu kameramanova oka a my můžeme přejít na další stranu mašinky, poodkrývat její (velmi fešné!) zadní linie…

Zadní detail ovládání a AKU-prostoru (Klikni pro zvětšení)Vlevo vedle uložení již zmíněného akumulátoru jsou čtyři ovládátka: tlačítka A, S, BRIGHT a třífunkční čudlík (nahoru-dolů-zatlačit) M-MENU, jež může být na první pohled pochopen jako k orientaci v hlavní nabídce MENU, ale… Už první vyzkoušení ovládátka odhalí žádnou erekci (jo pardon, reakci :-D) v souvislosti s MENU, protože proti logice označení stanovuje jen hodnoty pro 3 výše zmíněná tlačítka: tedy pro (nahoře) A coby nastavení priority clony, druhé S jako volbu rychlosti závěrky a třetí BRIGHT pak jas EV (-6 až +6 v režimu video a -2 až +2 ve fotu). Vpravo vedle akumulátoru (nebo spíše nad ním) je mechanická západka jeho uvolnění a palcové ovládání hlavního vypínače i na volbu režimů video/foto (přehrávání se aktivuje pod LCD - viz popis dále) - samozřejmě pro zapnutí kamery s nutností povytáhnout tubus hledáčkového okuláru nebo otevřít LCD (je to Victor). Nad trojicí malých kontrolek zmíněných režimů s indikací připravenosti disku (nebo kontrolou nabíjení baterie v tomto režimu kamery vestavěnou nabíječkou) je foto-spouš SNAP SHOT a vcelku rozumně citlivá kolébečka transfokátoru. Pravá strana obsahuje už jen zmiňované zavírání pro objektiv a krytku zdířek exterňáku MIC a AV-výstupu. Jděme k displeji…

Detail HD7 s otevřeným LCD-panelem (Klikni pro zvětšení)Rámeček LCD-panelu je osazen na levém okraji informačním tlačítkem o stavu akumulátoru i při vypnuté kameře anebo možnostech naplnění pevného disku ve třech různých režimech kvality (viz též dále) a už zaplněnou kapacitou HDD. Počítáme-li míru od středu ke středu, nachází se tu o 12 mm níže pětifunkční element k orientaci v hlavní nabídce i pomocných volbách NIGHT a expozičních programů PROGRAM AE (tam mi chybí bodové světlo: postupně je tu PORTRÉT, SPORT, SNÍH, PROTISVěTLO, SOUMRAK a VYPNUTO). Dalších 12 mm dolů je pak FUNCTION, po jehož aktivaci vyjede nabídka WB (balance bílé, AUTO, MAN. VYVÁŽ., SLUNEčNO a ZATAŽENO plus HALOGEN), EFEKT (zde vypnut nebo SÉPIE, MONOTON, KLASICKÝ a STROBOSKOP), TELE MAKRO (vypnuto/zapnuto), ZEBRA (vypnuto a 70 nebo 100%) a VLASTNÍ NASTAVENÍ, kde se řídí úroveň ostrosti obrazu a nechá zapnout i BAREVNÝ PRUH, což jsou možnosti na amatérskou třídu opravdu (!) nevídané. Vzhledem k rozsáhlosti hlavní nabídky kamery se u popisu MENU v dalších odstavcích omezím na obrázky a k nim přidám postřehy podle svého názoru zajímavé. Pojďme kouknout pod LCD-panel…

Detail ovládání a zdířek pod LCD (Klikni pro zvětšení)Ploška pod vyklopeným displejem obsahuje dva výstupy - S-Video a COMPONENT - a 4 tlačítka: pro volbu přehrávání SELECT PLAY/REC, INFO k indikaci všech dostupných údajů o natočeném klipu na displeji (pořadové číslo, datum a čas pořízení, délka klipu, kvalita a možnost ochrany proti smazání), dalším pod ním je DIRECT BACK UP/EVENT, po jehož stisku bez vypalovačky lze zatřídit uvažovaný i již natočený klip do kategorií podle uživatele. Je tu 30 profilů ve třech stránkách po 10-ti, přičemž každá další desítka je opakováním s jaksi dodatečným pořadovým číslem (např.) SPORT1/2/3 atd. Hlavní nabídka kamery je proti ostatním kolegyňkám s přízviskem Everio výrazně rozsáhlejší, což se zdá býti logickým (za ty prachy :-D). Po zmáčknutí MENU vyjede jakési skupinové třídění na kategorie VIDEO, STATICKÝ OBRAZ, OBECNÉ, NASTAVENÍ VÝSTUPU (velmi zajímavé!) a MÉDIA; a intuitivním způsobem se do nich vstupuje dál nebo se vrací pomocí pětifunkční páčky (na 4 strany+stisk), výše již zmíněné. Pro fanoušky oboru tedy vyberu odlišnosti od jiných modelů Everio…

čtyři z nabídek JVC HD7 pohromadě (Klikni pro zvětšení)Kvalita záznamu má tři módy neboli stupně kvality: FHD (že by Full High Definition?) coby volbu maxima toku dat s VBR a rozlišením 1.920x1.080, další 1140 CBR na videoklipy ve vysokém rozlišení 1.440x1.080 s CBR (konstantní rychlostí toku dat) a nakonec ještě SP-režim pro poměr 1.440x1.080 a variabilní přenosovou rychlostí VBR. V kolonce ZOOM jsou volbami 10x a digitálně 40x nebo 200x a posledním odlišením od spotřebnějších modelů je možnost ÚROV. EXT. MIKROFONU (ON/OFF). V části Fotografování (tj. STATICKÝ OBRAZ) je zajímavostí například nastavení citlivosti ISO (kromě AUTO lze volit 100-200-400), variantní SÉRIOVÉ SNÍMÁNÍ (dokonce s možností různé doby expozice) a SAMOSPOUŠ na 2 nebo 10 vteřin. V oddíle OBECNÉ lze kromě jiného nastavit jas displeje, vypnout gravitační ochranu proti pádu (např. pro sebevražedné kusy zvané parašutismus :-D) a zvolit barvu zajímavé funkce ASISTENT ZAOSTřOVÁNÍ modrá-zelená-červená (!); a to pomocí již výše ve 3. odstavci zmíněného předního tlačítka FOCUS ASSIST…

Další čtyři z nabídek JVC HD7 (Klikni pro zvětšení)Mimo PRIORITY hledáček-LCD a pak zobrazení údajů na obou displejích anebo TV-obrazovkách je OBECNÉ vyčerpáno a joystick může skočit vlevo na výstupy. Tady lze volit různé parametry dostupných zdířek; obrázky napoví: mimo jiné si uživatel může nechat téci signál z S-Video jako 16:9 nebo 4:3, z komponentního výstupu lze dostat 576i nebo 1080i, z i-LINK výstupu (F-W - tj. IEEE1394) lze tahat 1440 CBR anebo DV a podobně. Posledním oddílem nabídky je tady skupina MÉDIA, v níž lze najít obdobu defragmentace disku s označením VYčIŠTěNÍ HDD, formátovat HDD, smazat data bez formátování, provádět totéž s paměovou kartou, vynulovat soubory atd. Myslím, že přístroj je konečně už zevrubně popsán a doprovodné obrázky napoví. My se můžeme plynule přenést na zkoušení vlastního natáčení, tedy k primární činnosti, kvůli které se šikmoocí kamarádi daleko za oceánem snažili cosi stvořit; a myslím, že to nadmíru zajímavé technické dílko jim ostudu neudělá. Akumulátor mám plně nabitý (ukazuje po stisku patřičného tlačítka 70 minut s LCD a 80 min. s hledáčkem) a jdu na to…

Detail zadní časti HD7 s očnicí hledáčku (Klikni pro zvětšení)Start poměrně pomalý - naměřil jsem zprůměrovaných asi 7 vteřin - ale víme, že za tento údaj by byli majitelé DVD-kamer vděční. Drží se to v intencích větší ručky velmi (!) pohodlně a kdyby byl ještě výklopný tubus hledáčku, už bych asi oněměl (:-D). Po delší práci se celý přístroj poměrně dosti zahřívá, ale teploty spodní strany těla nepřesahují příliš lidskou úroveň (tipuji maxima do 45°). Zmáčknutí video-spouště zahajuje nahrávání téměř okamžitě a po ukončení je nutno počítat jako u každé diskovky s prodlevou než si to ustele a lehne. Mé chápání ergonomie videokamery naplňuje HD7 velmi uspokojivě - bavím-li se samozřejmě o kategorii malých mašinek, pro něž jsem už použil výraz ručka. Transfokátor najíždí příjemně i se svým průběhem zrychlování a pomalejších nájezdů-odjezdů v detailech, s kapičku kulhající indikací najížděného přiblížení. V plném detailu ale odhaluji poněkud slabší stabilizátor, alespoň proti stejně označeným vymoženostem na kamerách Canon anebo Sony: projevem je jakési jemné poskakování; a to dokonce s oběma rukama opřenýma např. o střechu auta. Možnost problému "kus od kusu" prozkoumáme a dáme brzy vědět…

Nasazený mikrofon stereo-RØDE na HD7 (Kliknutí zvětší)Vyrovnávání s přesvětlenými scénami přivíráním clony (a obráceně) je bez výtek, všechny již popisované režimy fungují, jak by u (maloobchodního) vrcholu tohoto producenta měly. Gumová očnice se mi zdá velmi pohodlná, tubus hledáčku nezapadá dovnitř ani pod rozumným tlakem patřičné části obličeje, prvky manuálních voleb na těle vpředu i vzadu se zapisují do tzv. hmatové paměti velmi rychle a i rýhovaný prstenec manuálu je dostatečně velký, aby prsty levičky neovlivňovaly u sluneční clony záběry: povedený kousek, vážení, povedený. Displeje hledáčku i výklopného panelu jsou tvořeny velmi (!) přehlednými zobrazovači, což jsem uvedl i v druhém odstavci hlavního textu. Má-li kameraman nasazen například externí mikrofon - vyfotili jsme čtenářům GZ-HD7 s modelem RØDE Stereo VideoMIC - může řídit i úroveň nahrávané audio-stopy a celá černočerná krása pak vyhlíží opravdu zajímavě. Nakonec ona popisovaná Sedmička tvoří neoficiální strop všech maličkých HD-kamer; a navíc je v podstatě ztělesněním vzývané kombinace s plným HD-záznamem a pevným diskem coby médiem, že ano…

Jako vždy: kurzor napoví název i velikost, kliknutí zvětší

 

JVC HD7: Videosnímek, zvěř, 1920x1080, 528kB (Klik zvětší) JVC HD7: Videosnímek, pes, 1920x1080, 338kB (Klik zvětší) HD7: Videosnímek, šnek, 1920x1080, 506kB (Klik zvětší) JVC HD7: Videosnímek, dům, 1920x1080, 287kB (Klik zvětší) HD7: Videosnímek, TELE, 1920x1080, 425kB (Klik zvětší) HD7: Videosnímek, WIDE, 1920x1080, 402kB (Klik zvětší) JVC HD7: Fotografie, šnek, 1920x1080, 700kB (Klik zvětší) JVC HD7: Fotografie, ulice, 1920x1080, 819kB (Klik zvětší)

 

Galerie Videosnímků a Fotografií. Vybral jsem opět několik obrázků z videa - jež si nazýváme my Videosnímky - a Fotografie v nejvyšší kvalitě (16:9), aby potenciální zájemci mohli posoudit souhru všech fines krásné brunetky. Zvolil jsem kombinaci 6-ti Videosnímků a 2 fotek, protože právě na mrtvolkách z videa se dá leccos ukázat. Zleva je tu tedy zvěř, chována kousek za Brnem v Rebešovicích, následuje fešný pes v jedné naší restaurační zahrádce (mrkněme mu na ucho a nohu židle za ním), třetím snímkem je šnek zase na vlastní zahradě autora a pak plný ZOOM na známý brněnský M-Palác. Dvojici 5 a 6 tvoří demonstrace transfokátoru s najetím a plným WIDE jedné z pamětihodností Brna (to není soutěžní otázka, nepište :-D) a prémiově přikládám jinou demonstraci (596kB): nevydařeně zastavené a uložené prokládání i s názornou aberací vpravo na bundě divačky. ANO, HD7 nahrává prokládaně a rozhodně se u ní nedá zvolit jiný mód! Hledači obrazových kvalit si (doufejme) přijdou na své; a já si ještě dovolím přidat kapku textu se zjištěními, které jsme s kolegou Pavlem při bádání zjistili. Doporučuji zvídavým a fanouškům, aby vytrpěli i následujících několik řádků…

Vypalovačka CU-VD40 pro HD7 (Klikni pro zvětšení)Přestože někteří diskutéři mi asi neodsouhlasí kacířskou (?) myšlenku vypalování Full-HD na běžné DVD-disky, musím je ubezpečit, že CU-VD40 (čs. WEB) to opravdu (kupodivu?) UMÍ: evidentně sice vypaluje HD-klipy "jen jako data" - což znamená NE-kompatibilní s běžnými domácími DVD-přehrávači - ale i tak se s uvedenou vypalovačkou stává HD-7 nyní jediným přístrojem na trhu, jenž nevyžaduje žádné novoty typu Blue-Ray a podobné neprobádanosti. Po připojení (snímky z K800i) DVD-vypalovačky (o níž je i aktualita) jsme proceduru vypalování řídili na LCD-TV přímo z kamery. Celkový čas klipů 18:18 minut zapisovala VD40 cca 5 minut a poté ještě asi 2 minuty disk uzavírala. Po volbě přehrávání na připojené LCD-televizi Acer s HD-rozlišením až 1920x1080 přehrála sice bez zastavení celý disk, ale s cuknutími mezi scénami (zlomky vteřiny). To se zase neděje při reprodukci přímo z kamery, ale ta vždy přehrála jeden den natáčení - třeba i s 10-ti sekvencemi - a chtěla k další činnosti pohladit, jeden cukřík a znovu zvolit PLAY (:-D). Zmíněná délka klipů představovala dle PC-prohlížeče 2,25GB dat; a tady je další rozpačitost. Je-li totiž datový tok v maximu kvality HD7 až ke 30Mbps, měla by tvořit za každou vteřinu videa asi 4MB dat: jenže disk nebyl plný více, než zhruba z poloviny! Matematické operace evidentních nesrovnalostí (ano, točeno FHD), resp. pojmy kolem HD nechme na čtenáři a slibme, že se k tématu na stránkách vrátíme…

Detailní pohled na JVC HD7 shora (Klikni pro zvětšení)Několik postřehů z (krátké) praxe. "Hrál" jsem si s brunetkou z Victorovy stáje přes 14 dní (do naší firmy dorazila prvnička 2. května 007) a stejně jako druhdy popisovanou HV10 jsem ji brával pečlivě zabalenou do bublinek na cyklistické výlety a natáčel v různých podmínkách i různém osvětlení kratší i delší sekvence. A (zatím) zřejmě jediné pohodlné řešení, co s videem po zaznamenání dál, naznačily předchozí řádky (nákup VD40), ale problematika snese pár vět navíc. Zkoušením přehrávání videí na disku vypáleném VD40 jsme odhalili mj. jejich (ne)kompatibilitu s domácím počítačem (v něm BSP vyrábí jakési kostičkové horory s patřičnou zvukovou kulisou) i stolním PC na prodejně: např. WMP je přehrává normálně s občasným cuknutím podle výkonu PC, ale vypalovačka samozřejmě prostřednictvím HDMI tlačí videa v plné náloži i do velké LCD-televize (HD-ready záhodno). Spuštění v PC mimochodem probíhá např. tak, že kliknu na DVD-mechaniku - obsah HDD kamery je shodný s vypáleným DVD-diskem - a z adresářů EVERIO_I a EVERIO_V vyberu ten druhý; po čtvero otevřeních dalších najdu soubory s příponou TOD, jež představují samotné klipy. DVD-rekordér (mám Panasonic DMR-E65) mi po zkoušce čtení vypáleného DVD-disku suše oznámil UNSUPPORT a bylo vymalováno…

JVC GZ-HD7 v detailu z pravé strany (Klikni pro zvětšení)Pinnacle VS10+ soubory z HD7 ani neotevřel a my tedy musíme počkat, co s tím udělá právě od tohoto týdne dodávaná verze VS11. Jinými slovy: jde o další mašinku, která - ač k ní ihned začali dodávat CU-VD40 - bude ojedinělým zjevením kvůli (zatím) neúplnému řetězci domácího videa. Velectěné čtenářské publikum by tady dozajista uvítalo nějaká srovnávání s očekávanou HV20 i dalšími zajímavostmi maloobchodu, ale na tohle si jednak musíme počkat i my (prý se pokocháme ještě v květnu) a za druhé upřímně přiznejme, že na laboratorní zkoušení nejsme ani my, ani zřejmě žádný jiný subjekt v naší malé zemičce zařízeni. Zkusím tedy shrnout JVC GZ-HD7 jaksi selským rozumem: Elegantní a velmi dobře vybavená HD-videokamera pro fajnšmekry bez šetřivých mozkových buněk se všemi myslitelnými konektory a asi i nejvyšší z možných kombinací pro fandy amatérských videokamer, slušný objektiv loga FUJINON (bavíme se stále o kategorii MINIATURNÍCH kamer, že!), velmi dobré osazení a téměř všechny možné varianty (!) manuálních nastavení. Nevídané výhody proti ostatním HDD-kolegyňkám vidím v přítomnosti hledáčku i v osazení kapacitně výjimečným pevným diskem, v rozlišení obou zobrazovačů i v tom, že nechybí např. botička nebo mikrofonní zdířka. Přidám negativa, i když se mi nechce (:-D), bo mám Írenku rád…

JVC GZ-HD7 vedle Sony DCR-HC7 (Klikni pro zvětšení)Akumulátor potřebuje dokoupit "pomocníka", plný ZOOM neustojí ani anoncovaná OPTICKÁ stabilizace obrazu a okulár hledáčku mohl být výklopný nahoru. Úroveň audio-signálu lze řídit jenom s připojeným exterňákem, ale tohle já chápu. Vnitřní osazení CCD-snímači se mohlo vyšňořit asi o kousek většími úhlopříčkami, protože v opravdu šerých scénách je HD7 přece jen slabší, než například druhdy vzývaná fajnšmekrova milenka GS500 nebo další vyšší (mini!) kamery v segmentu maloobchodních. Nakonec ani netušíme, kde ty zvláštní (nikde neosazované) čipy Victor vzal, ale tohle nezjistíme jen tak a raději to necháme koňovi, ten má větší hlavu. Nejlevnější metoda přehrávání - protože bez investice do vypalovačky VD40 - přímo z kamery do patřičně HD-READY televize sice možná už příliš nebude o zmíněné selské logice, ale vzhledem k neexistenci páskové mechaniky s patřičným opotřebováváním u HD7 a nakonec i (v čR) dvouleté garanci s jistojistým zastaráním stroje do jejího konce bych možná (zatím) mávl rukou i nad tímhle problémem. A upřímně se přiznávám, že tahle Sedmička mi přes všechny výhrady hoooodně pohladila dušičku, osahejte si ji někde a uvidíte, jen raději do obchodu vstupte s prázdnou peněženkou, mohli byste ji totiž klidně i dost "podojit"…

Základní technická data videokamery GZ-HD7 na stránkách čs. zastoupení JVC

Velice rozsáhlá zahraniční recenze videokamery "JVC GZ-HD7" - v angličtině...

neco
Za přichystání fotodokumentace děkuji kolegyni: Lence Juříčkové
Jeden z nejkrásnějších zážitků poslední doby přiblížil: Petr Jelínek.
Děkuji (příznivcům..) za upozornění na jakoukoli chybu na @-mail; případné žádosti o DVD s Videoukázkami z HD7 adresujte tamtéž...

P.S.: První kusy jsou prodány, ale objednat
ON-LINE můžete další.
A když se chcete na něco zeptat, napište taky, odpovídám všem.

 

 

 

Vydáno dne 17. 5. 2007 (69 025 přečtení, naposledy 10. 5. 2025, 00:01), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13695 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:58

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7132 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:29

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5645 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:29

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4974 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:09

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2124 x,
naposledy 10. 5. 2025, 00:19

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout