VIDEOKAMERY.cz | Sličná princezna a její vnady: Canon XL2

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Sličná princezna a její vnady: Canon XL2

Sličná princezna a její vnady: Canon XL2

Boční detail ovládání naznačí… (Klikni pro zvětšení)
Obvyklé pocity tenkého ledu dnes nebudu ani nijak rozebírat. Jednak je každému jasné, že naše firma se zabývá amatérskými kamerami pro maloobchody a za druhé musím poněkolikáté naznačit čtenářské veřejnosti, že zase až tak malým sebevědomím trpět nemusíme. Prodáváme totiž nezanedbatelná procenta celostátního obratu videokamer, a to není o nutnosti studu za každou cenu. A co tu chceme popisovat? Obrovskou strojovnu od neoficiálního vůdce světového fotografování, jemuž se v poslední době zjevně daří právě v maloobchodních videokamerách. Chceme zde čtenářům přiblížit unikátní videokameru s výměnnými objektivy a několika světovými (?) EXTRAS, ke kterým se popisovaná cenová kategorie (možná) ani v dohledné době nepřiblíží. Videokamera Canon XL2 je z kategorie HI-TECH nejvyšších spíše už nikoli amatérských přístrojů, je osazena 3 CCD-snímači s úhlopříčkou 1/3“ a 800.000pixely každého a oplývá takovými zvláštnostmi, že úplným kamero-laikům lze doporučit asi nejlépe kliknout na jiný článek, a to kdekoli třebas v recenzích (nejen?) na našich stránkách…

Obrovská a krásná MAŠINA mimo amatérský sektor...

Celkový pohled na mohutnost XL2 (Klikni pro zvětšení)
Tohle není běžná kamera! Vedle naznačených fines, jež už proběhly našimi aktualitami nebo prvním odstavcem za úvodem tohoto článečku, jde zjevně o dosud největší video-rozlišení maloobchodního sortimentu s údaji až 962x576bodů při režimu 16:9. Běžný záznam v tzv. plném DV-PAL samozřejmě zůstává - při známém poměru stran 4:3 - s body v obrázcích 720x576. Gigantická strojovna má ještě o pořádný kus delší trup, než známá předchůdkyně XL1(s): 225x220x496mm (XL2) oproti donedávna oslavované ohromnosti s mírami 223x214x415 a hmotnostmi (beze všeho) pro XL2 plných 2.410g (3.545g v tzv. plné polní) versus 1.700g „bez“ a 2.860 „s“ u XL1(s). Nejvýrazněji odlišným rozměrem je tedy délka vlastního stroje, což snad čtenáři naznačí i přiložené obrázky po kliknutí na komerční článeček o XL1. Bohužel nemáme XL1 k dispozici a nevyfotili jsme ty krásný holky - zatím - spolu, ale aspoň nad obřím profíkem JVC GY-DV5000 ji tu máte. A především je tu laikovi-amatérovi až nepochopitelné množství manuálních nastavení, ohromující variabilnost uspořádání v čele s možností dokoupení EF-redukce na množství objektivů k fotoaparátům Canon, jejichž počet je několik desítek. Prostě: XL2…

Detail ovládání s vysouvacími prvky (Klikni pro zvětšení)
Co může vlastně náročný kameraman od popisované XL2 čekat? Je tady kroková manuální volba zisku v rozmezí od -3dB do +18dB (GAIN db) a nastavení clony (IRIS - viz obrázky). Volba rychlosti závěrky má nevídaný rozsah až 32 ručních možností v číslech 1/6 až 1/16.000 (SHUTTER) a navíc polohu "CS" (Clear Scan). Je tu také samozřejmá funkce indikace přeexponování Zebra s 5-ti stupni nastavení vzoru a ve výbavě nechybí ani tzv. intervalové nahrávání v rozmezí časů 30s, 1min, 5min, 10min a dobou nahrávání 0,5s, 1s, 1,5s a 2s. Zvukovou stopu samozřejmě kameraman může ovlivňovat nezávisle v jednotlivých kanálech - a zde v možná nejdokonalejší maloobchodce dneška prostřednictvím obřího vysunutého stereo-mikrofonu - jenž je uložen (snad) tak dokonale, jak jen může mikrofon pro věrný audio-záznam být. K dalším finesám patří tzv. Detail pleti, širokoúhlý záznam 16:9 nebo volba rychlosti snímání 25-ti celých (progresivních) snímků za vteřinu či 50-ti půl-snímků. Z jiné vody by mohly být vestavěný elektronický šedý ND-filtr (má-li jej nasazený objektiv - viz níže) a také například prstence manuálního ostření a transfokátoru (viz obrázky)…

BIG-hledáček: současně LCD-panel (Klikni pro zvětšení)
Hledáček videokamery Canon XL2 je vlastně současně i LCD-panelem - má plné 2“, což je přes 5cm úhlopříčky. Odklopením obrovského okuláru - se samozřejmou korekcí dioptrického stavu kameramanova oka - se zobrazuje rovnou pohled na tak velkou barevnou obrazovku, jakou mají běžně třebas malé videokamery mini DV na boku. Běžnější výklopný LCD-panel zde ale nehledejme, na to je stroj příliš málo amatérským. Budeme-li jmenovat cosi dalšího z tzv. vyšší dívčí, nemůžeme opomenout několik funkcí, jež mnohdy ani amatérské veřejnosti mnoho neřeknou. Jde o trojfázové (tj. R-G-B) nastavení barevného vyvážení, tzv. vertikální nastavení detailu, manuálně ovlivnitelnou ostrost video-obrazu (podobně jako to už bylo popsáno u Canon XM2 s naší 1.-ostrou a 2.-neostrou ukázkou), odstranění šumu s malou amplitudou (CORING), nastavení úrovně odstupu černé barvy, hlavní úrovně černé barvy nebo redukce šumu videosignálu - respektive proměnný rozsah této korekce - ve zkratkách tohoto navolení OFF-HIGH-MIDDLE-LOW, jež je kromě zmiňované polohy OFF nastavované podle zisku…

Dálkový ovladač WL-D4000 (Klikni pro zvětšení)
Ze zcela jiného soudku - také naprosto neamatérských - funkcí, je asi možnost uživatelského nastavení videokamery, respektive jeho import do přístroje z jiného stroje Canon XL2: Tohle se nejspíše nebude týkat závažné množiny video-firem v naší republice, ale je to tu a uvést to je ve výčtu zajímavostí kamery dalším kamínkem do mozaiky. Mimochodem: provádí se to DV-kabelem 4pin/4pin. Další funkcí ke zmínce je nepochybně Clear Scan, jež sám producent označuje jako „pro záznam počítačových obrazovek“ (bez viditelných černých pásů a blikání obrazu). Specialitkou je taktéž efektová funkce „Filmové zrno“ (FILM GRAIN), po jejímž navolení by se mělo dosáhnout právě zmiňovaného výsledku. Videokamera Canon XL2 umí nahrávat samozřejmě i samospouští (SELF-TIMER) a ve výbavě nechybí ani infračervený dálkový ovladač WL-D4000, jenž vyhlíží i pro poučenější laiky taktéž velice nestandardně (viz obrázek). Doufejme, že některé popisované funkce si čtenář alespoň pokusí přiblížit pro představu z přiložených snímků, jež jsou jako obvykle všechny ke zvětšení počítačovou myškou…

Výměnné objektivy maloobchodky nemívají, tahle ano

Detail objektivu a uchycení (Kliknutí jej zvětší vodorovně )
Uložení objektivu po sejmutí (Kliknutím se zvětší vodorovně )
V pořizovacím balení s kamerou XL2 je masivní odnímatelný objektiv (klikněte si) typu L IS s dvacetinásobným optickým přiblížením (5,4 až 108mm), optickým stabilizátorem obrazu a měkkým koženým (?) pouzdrem jako obalem v případě sejmutí z kamery. Proti eventuálnímu zaprášení citlivých částí kamery a objektivu po demontáži jsou tu na obě bajonetové spojovací části nasazovací krytky. Už při popisu předchůdkyně na našich stránkách byla zmínka o tom, že jde zřejmě o jedinou kameru, u které je vidět až na snímače a do níž se může i naprášit. Přiložený snímek v tomto textu by mohl cosi o popisované citlivosti a nutné opatrnosti uživatele napovědět. Vcelku zajímavým doplňkem je také například držák adaptéru na dva velké akumulátory, jenž se dá podobně využít například i na pevný HDD: vyobrazení Hard disku jsme si vypůjčili na tomto serveru, protože jeho sehnání kvůli dnešnímu povídání by asi nebylo příliš reálným. Pro velké AKU-baterie z obrázku BP-945 ostatně platí podle údajů příručky XL2 o 50% delší doba provozu oproti základnímu BP-930, což logicky vyplývá i s kapacity 4.500 versus 3.000mAh…

Hlavní vypínač/volič režimů XL2 (Klikni pro zvětšení)
Zdaleka ne tak těžkou či složitou je videokamera při samotné práci. Je tu sice varianta horního držení za madlo pro spodní záběry, ale my jsme ji zkoušeli v klasičtějším úchopu s pravičkou pod zápěstním řemínkem. A protože (téměř) celá hmota stroje spočívá na rameni, tíha se projevuje později, než by čtenář tipoval a logicky ještě i při přenášení videokamery. Zřejmě nikdo asi není takový frajer, že by byl schopen pochopit kompletně ovládání a důkladně stroj hmatově zažít za pár minut použití. A i tahle strojovna má nakonec volbu úplné automatiky (zelený obdélníček) a dalších režimů otočného voliče Program AE: A-TV-AV-M-Bodové osvětlení-Nízké osvětlení. Protože jde o častěji frekventované Canon-pojmy, vysvětleme si je blíže. V poloze A je funkčnost podobná plné automatice, ale s možností ručních úprav. V režimu TV kamera nastavuje odpovídající clonu a obsluha vybírá rychlost expozice (tzv. priorita závěrky). Tzv. Priorita clony - AV - umožňuje volbu clonového čísla a videokameře ponechává automatické nastavení závěrky. Nastavení M (tedy plný Manuál) a Bodové osvětlení je (snad) jasné a u Nízkého osvětlení malou poznámku, že i zde způsobuje pomalá závěrka tzv. stroboskop…

Potenciometr sluchátek a zdířky pod ním (Klikni pro zvětšení)
Profi-konektory na zadní straně (Klikni pro zvětšení)
Analogové konektory kamery XL2 (Klikni pro zvětšení)
Konektory jsou tu všechny potřebné, a to tak že úplně a všechny včetně dvou profi-čudlů (vlevo uprostřed). Jak napovídá nejen sestava tří vyobrazení, na madle je dvoj-zdířka externího mikrofonu (napájení a vstup) a hned nad tím tzv. inteligentní botička příslušenství (zde bez možností připojení blesků: protože nač, že ano). Na zadní straně madla je klasický 3,5mm-Jack sluchátek pod potenciometrem jejich hlasitosti a o kousek níže po odklopení záslepky pak krytka ukrývající oboustranně průchozí Fire-Wire a LANC-zdířku. Odklopením větší záslepky za bateriovým prostorem se odhalí bohatá výbava analogovými přípojkami: je tu žluté Video-IN/OUT a taky starší typ tzv. BNC-konektoru, bílé a červené Audio pro běžné zvukové stopy a tzv. RCA-zdířky (po dvou od každé barvy Audio1 a Audio2). Nechybí zde ani zdířka S-Video, jež funguje stejně jako ostatní výstupy současně i pro vstup signálu (tj. oboustranně). Zadní strana ramenní opěrky je osazena dvěma tzv. profi-konektory, jež jsou taktéž naprosto neznámé v běžné amatérské praxi. Aby byl výčet přesný a nenapadnutelný, zmiňme pro pořádek ještě konektor k připojení hledáčku, jenž ale neslouží k žádným jiným účelům…

Přepínač režimů transfokátoru (Klikni pro zvětšení)
Shlédněme ještě několik neamatérských znaků krásného přístroje, jehož doporučená MOC se už povážlivě blíží nejlevnějším novým osobním autům. Nad zadní nahrávací spouští videa je přepínač režimu posuvu optiky v objektivu ZOOM SPEED, jež nabízí polohy VARIABLE a CONSTANT. Odklopením zadních dvířek za hlavním vypínačem kamery (voličem funkcí) se objeví rozsáhlý arzenál manuálních nastavení zvukového záznamu (viz též obrázek u posledního odstavce). Za prvním a druhým manuálním prstencem transfokátoru a ostření se nachází ještě třetí - s aretací tlačítkem - jenž je určen ke stupňovitému ovládání vestavěného elektronického šedého ND-filtru. Samozřejmou je zde i možnost plně manuálního nastavování balance bílé barvy s možnostmi uložení až tří přednastavení. Pro ono vyvážení bílé barvy jsou tu tedy možnosti symbolů sluníčka (Exteriér), žárovky (Interiér) a také tři stupně předvoleb 1, 2, 3 s rozsahem 3.200 až 5.600 K. Funkcí AE Shift (kroužek vpředu pod madlem) lze například ručně potlačit systém automatické expozice, čímž může uživatel ztmavit nebo zesvětlit snímaný obraz až ve 13-ti úrovních, a to v polohách vypínače A, TV nebo AV (viz také v textu výše)…

Vychytat už jen objektiv a máme tu MISS Obrokamer...

Veliká a přesto elegantní, že ano… (Klikni pro zvětšení)
Nějaký závěr nebo shrnutí pro tento přístroj? Těžko hodnotit obří mašinu, jež je (nejenom) pro naši firmu pomyslným nejvyšším patrem maloobchodek, s nimiž už ale nemá společného kromě dostupnosti v běžnější (?) síti vůbec nic. Amatérským posuzováním natáčí nádherně, z informací zákazníků-uživatelů předchůdkyně XL1(s) víme, že hlavně v dobrém osvětlení se chová nadmíru uspokojivě a subjektivně dodáváme, že i ve slabších podmínkách předvedla naše novější XL2 čistý výsledek. Stížnosti na zaostávání ostření za posunem transfokátoru např. při švenkování, jež jsme slýchali už na dodávaný objektiv k XL1/s (usuzujeme na objektiv) jsme bohužel připraveni slýchat i u této novinky z nejlepších a nejdražších. I tady se totiž ono zaostřování snímané scény může zpožďovat za motorkem přiblížení zcela zjevně, jakoby onen fokus-motorek byl vždy dočasně vyřazován z funkce právě motorickou změnou ohniskové vzdálenosti (ZOOM). Zkušený uživatel XL1 a podobných mašinek z nejmenovaného brněnského divadla nám po odzkoušení sdělil, že na tohle se holt asi kluci na dalekém Východě vykašlali…

Detail ovládání zvukové části nahrávky (Klikni pro zvětšení)
Videokamera Canon XL2 je asi fakt (nejmenovanou) císařovnou všeho, co lze (málokde) na pultě maloobchodů vidět a pořídit. Oproti konkurenci z oboru nabízí spoustu výjimečností, mezi nimiž jsou na prvních místech určitě systém výměnných objektivů a také konečně i výrazně lepší CCD-čipy především co do rozlišení. Opravdově externí mikrofon a laikovi nepochopitelná a většině pravděpodobně nevyužitelná nastavení parametrů obrazu i zvuku dokládají výjimečnost už (skoro) výhradně jenom profesionálního stroje. Uspořádáním ovládání a použitím, podobně jako např. zcela odlišným dálkovým ovládáním či mohutností vlastní stavby, velikostí hledáčku-monitoru a tykadla namontovaného mikrofonu jde nepochybně o zajímavost první kategorie. V našem kamenném (!) obchodě má samozřejmě navíc každý potenciální zájemce možnost osahání a vyzkoušení. MOC je 184.999,- Kč a naše bezbalíčková cena je nastavena poměrně velmi solidně. V největším balíčku, jaký jsme kdy ke kameře nabídli, přidáme navíc ke všem výhodám a praktickým doplňkům druhdy i u nás popisovanou pláštěnku do deště od firmy PETROL. Výběr obchodníka je na zákazníkovi, ale my jsme kamenní a máme to doma…

Odkaz na WEB českého zastoupení firmy Canon - technické parametry XL2...

Odkaz tamtéž na tzv. mapu systému včetně volitelných doplňků (pdf 247kB)

neco
APROPÓ: chcete nabídnout ještě cenu, že ano - bez balíčku je to vč. DPH 159.777,- Kč a s naším BIG-balíčkem (komplet Pinnacle9, veliká brašna, další AKU, 10 kazet, pláštěnka atd.) 166.666,- Kč. Co vy na to, dobrý? Tak se stavte, jsme vám vždy k službám…!

Vědeckofantastičnost už (téměř) mimo náš obzor dnes maličko popsal: Petr Jelínek

Vydáno dne 16. 10. 2004 (54 302 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 21:46), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13694 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:29

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7130 x,
naposledy 9. 5. 2025, 23:29

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5644 x,
naposledy 9. 5. 2025, 23:39

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4973 x,
naposledy 9. 5. 2025, 23:29

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2122 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:59

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout