VIDEOKAMERY.cz | Zázraky se nekonaj:Panasonic NV-GS180

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Zázraky se nekonaj:Panasonic NV-GS180

Zázraky se nekonaj:Panasonic NV-GS180

Panasonic GS180 z pravého boku… (Klikni pro zvětšení)
Vsuvka PJ: Přestože riskujeme, že stálejší čtenáři odstavec přeskočí, nabízíme pár informací a odkazů na souvislosti z těchto stránek. Touhou osadit technologii tří snímačů do miniaturních amatérských videokamer byl v podstatě takto moc posedlý (až na výjimky) vždycky jen jeden z největších obrů současného světa spotřební elektroniky firma Panasonic. Jeden z tahounů světového know-how v oboru se pouští do zajímavého experimentu 3CCD v čemkoli už v roce 2003, a to modelem NV-GS70, jenž znamenal přelom osazení 3 čipů pro kamerový svět velikostí stroje i (tehdejším) poměrem cena/výkon. Před dvěma lety jsme představili dvojici podobných mašinek GS120/200 a čtvrt roku nato i vrchol řady GS400. Nikoli pomyslné rozčarování nad stále hůře vybavenými 3CCD jsme vyjádřili v rozjímání nad GS75, opatrně jsme nastínili dvojici GS140/150 a zaslouženě (?) pochválili GS250. Absolutní rekord v miniaturizaci kartových přístrojů S100 jsme uvedli na Štědrý den 2005 a letošní novinku GS300 představili v půlce března 2006. Jděme tedy s kolegou Jiřím mrknout na (letos) nejnižší tříčip NV-GS180…

Srovnání GS180 s konkurentkami… (Klikni pro zvětšení)
Podíváme-li se na modelovou řadu minulého roku, dalo by se říct, že GS stoosmdesátka je nástupcem modelů GS140/150, tedy aspoň podle označení. Na jednu stranu je fakt, že výrobce vybavil kameru stejnými snímacími CCD-čipy 3 x 800.000 bodů (1/6"), ale na druhou stranu se musí zákazník rozloučit například s vestavěným bleskem, objektivem se značkou LEICA nebo třebas odblokovaným DV vstupem (ten měl ale jen model GS150). Dle mého názoru se tu jedná tedy spíše o nástupce modelu GS75, a to hlavně i z toho důvodu, že kamera startuje za podstatně nižší cenu proti dvojici 140/150. Rozměry videokamer jsou však identické s typy 140/150 - tedy 71 x 73 x 123 mm (ŠxVxH) - a hmotnost se snížila o pouhých 10 g na 410 g (vždy bez akumulátoru a kazety). Oproti ostatním výrobcům jsou tedy nové kamery Panasonic pro rok 2006 dosti baculaté: např. Canon MVX450 je široký jen 57 mm a model Sony HC44 má šířku 65 mm - viz i foto dole…

Vůči tělu GS180 je objektiv mohutný (Klikni pro zvětšení)
Jak jsem již napsal, tento typ není vybaven optikou s poutavým logem LEICA, ale má shodné přiblížení jako modely vyšší třídy, tedy desetinásobné. Digitální ZOOM se zastavil na velmi pěkném pětisetnásobku (ironizující kurzíva patří nepoužitelnosti parametru). Rozsah ohniska je v přepočtu na kinofilm 35 mm nepříliš širokoúhlý: 47,1-471 mm. Pro širší záběr bych tu určitě doporučil dokoupit širokoúhlé konvertory a díky tomu, že má kamera závit 37 mm, neměl by být asi problém použít i neoriginální typ, který bude rozhodně levnější, než firemní doplněk. Tento si totiž Panasonic cení i přes nižší koeficient na pěkných 4 995,- Kč (například předsádky Kenko
nabízíme již od 1,5 tisíce korun). Světelnost objektivu je F 1.8-2.8. Kolem objektivu je sice náznak ostřícího kroužku, bohužel však s ním rozhodně není možné zaostřit. K tomu slouží joystick umístěný na zadní straně těla přístroje. Kamera NV-GS180 je jediný tříčipový model současné nabídky Panasonic, jenž nemá optický stabilizátor obrazu - pouze elektronický - což za prvé znamená, že nebude funkční při fotorežimu a za druhé bude v účinnosti podstatně horší (vyzkoušeno)…

Detail ovládání horní zadní části GS180 (Klikni pro zvětšení)
Detail zadního ovládání GS180 (Klikni pro zvětšení)
Co se týče designu, není nový model nijak zásadně rozdílný proti předešlým typům. Pro méně znalé oko bude hodně těžké rozeznat od sebe výrobky roku 2005 a 2006, což sice asi na jednu stranu znamená, že Panasonic nic nepokazil, ale na druhou stranu ani zjevně nic přelomového nevymyslel. Hlavní vypínač je na svém obvyklém místě na zaoblené hraně horní a zadní části, posuvný běžec transfokátoru se zoubky je akorát na dosah ukazováku, stejně jako tlačítko fotospouště. Palec by pak měl zvládat hlavní nahrávací tlačítko, kolečko volby nahrávacích a přehrávacích režimů a rovněž díky tzv. pětisměrnému joysticku (funkčně známé vpravo, vlevo, nahoru, dolů a zamáčknout) zvládne orientaci v MENU nebo například manuální ostření. Na zadní straně je pak ještě tlačítko QuickStart (rychlé spuštění kamery s možností plného zprovoznění za přibližně 1,7 vteřiny) a vstup do hlavního MENU. Tam už můj jinak šikovný palec nedosáhl, ale ekvilibristickým prstům půjde veškeré ovládání mašinky nepochybně mnohem lépe…

Pohled pod vyklopený LCD-panel GS180 (Klikni pro zvětšení)
Pod 2,5" LCD-panelem s celkovým rozlišením 113 tisíc bodů nalezneme malý volič automatického a manuálního režimu včetně manuálního ostření a tlačítko pro větší podsvícení LCD panelu, využitelné hlavně při natáčení za slunečného počasí. Na rozdíl od dražších kolegyněk letošní nabídky GS280/300 nebo GS500 je na LCD-obrazovce zcela běžný poměr stran 4:3. Poslední (zapuštěné) tlačítko pod vyklopeným displejem je určeno na RESET kamery do tzv. továrního nastavení. Pokud se někomu nebude chtít "hlídat si" záběr na LCD panelu, výrobce vybavil kameru i barevným hledáčkem se shodným rozlišením s bočním panelem, tedy 113.000 bodů. Bohužel ani zde jsme se nedočkali výklopného tubusu EVF směrem vzhůru, ale zaplapánbůh aspoň za takovou možnost vysunutí okuláru. Rozhodně bych uvítal na kameře více tlačítek pro rychlejší ovládání některých funkcí, ale na druhou stranu je kamera koncipována spíše pro využívání automatických režimů a zjevně se nepředpokládá, že každý její uživatel bude chtít často manuálně ostřit, nastavovat expozici nebo vyvažovat bílou barvu (a podobně)…

Detail: konektor Fire-Wire a SD-slot (Klikni pro zvětšení)
Detail přípojných zdířek GS180 vpravo (Klikni pro zvětšení)
Na těle kamery jsou různě poschovávané konektory. Hlavní trojice zdířek je umístěna trochu nešastně napravo v podstatě skoro pod dlaní, takže ovládání není úplně pohodlné, když mám do kamery připojen například externí mikrofon. Na druhou stanu je dobře, že kamera alespoň tuhletu možnost - připojení exterňáku - má. Navíc tu vývojáři nezapomněli ani na připevnění mikráku (botku), což berme určitě jako pozitivum. Další konektor (klasický JACK 3,5 mm) je určen analogovému výstupu (kabel JACK-3xCINCH je dodávaný v základním příslušenství) nebo připojení sluchátek. S-video výstup je na přístroji umístěn pod krytkou hned vedela patice na akumulátor. Asi zklamu i případné zájemce tím, že se jedná opravdu pouze o výstupní konektor, nikoli vstupní. Firma Panasonic v letošní modelové řadě na analogové vstupy naprosto zanevřela. Jako poslední se tu ukrývá USB-výstup, který je schopen přenášet jak fotografie z paměové karty, tak záznam v maximálním DV rozlišení (720x576) nebo je jím možné kameru pomocí dodávaného SW použít jako webcam. Bohužel ne všechny editační programy jsou schopny přístroj "objevit" na USB-portu, takže je tu pod LCD panelem čtyřpinový FireWire výstup. Ani ten však ale není odblokovaný jako vstupní DV-in...

Některé nabídky typu Panasonic GS180 (Klikni pro zvětšení)
Zkusme se teď vrhnout do dalších možností nastavení této mašinky. Drtivou většinu možných volitelných parametrů schoval výrobce pod nabídku MENU. Zde najdeme jakési "rozcestí" se známými názvy BASIC, ADVANCE, SETUP a LANGUAGE. Nevím sice, čím si to asi tento model vysloužil, ale výrobce sem do výběru jazyka češtinu jaksi vůbec nenapasoval (ale u všech ostatních modelů firmy Panasonic na letošek čeština je). Vrame se ale k začátku popisu celé nabídky: v první sekci BASIC nás čeká možnost výběru tzv. motivových záznamových režimů - tady je jich celkem pět (překládám): Sport, Portrét, Nízké osvětlení, Bodové světlo a Sníh a pláž - a dále je tu volba rychlosti záznamu SP/LP, vyhledávání volného místa na pásce BLANK SEARCH, WIND CUT coby šumový filtr k potlačení ruchů při nahrávání ve větru; a jako poslední je zde známé nastavení data a času včetně časového pásma a tvaru…

Panasonic GS180: pohled zboku… (Klikni pro zvětšení)
Druhá část ADVANCE obsahuje devět položek, a to nastavení kvality digi-fotografií se dvěma stupni komprese, možnost vypnutí stabilizátoru obrazu, volbu režimu 4:3 a 16:9 (POZOR: při WIDE režimu nefunguje stabilizátor obrazu!), aktivaci Cinema efektu (černých pruhů ve spodní a horní části záznamu coby náznaku širokoúhlosti), USB režim (v módu MOTION DV lze přenášet video v maximální kvalitě, při WEBCAM použít funkci web-kamery) a položku D. ZOOM, jež nabízí možnost zapnutí digitálního zvětšení 20x nebo 500x. Dalšími funkcemi jsou ještě ZOOM MIC, zobrazení data a času při nahrávání a jako poslední je tu nastavení Initial Set - návrat kamery do továrního nastavení kromě volby jazyka. Poslední část SETUP pak obsahuje 12 položek. Zde můžeme například nastavit režim záznamu zvuku 12/16 bit, přepnout AV-zdířku na sluchátkový výstup nebo například zvolit barvu (černá, bílá) pro zatmívací efekt. Kamera je vybavena pouze touto základní stmívačkou ve dvou barvách a žádných jiných efektů se od stoosmdesátky (logicky) nedočkáme…

Panasonic GS180: pohled zezadu… (Klikni pro zvětšení)
Další možnosti nastavení se skrývají pod zamáčknutím joysticku coby středového prvku na voliči režimů kamery. První zamáčknutí nabízí aktivaci stmívačky FADER, funkci TELEMACRO (schopnost ostření i v najetém detailu), dále BACK LIGHT (kompenzaci protisvětla) a režim SOFT SKIN (snímání barev pleti v tzv. měkčích tónech). Při druhém zamáčknutí vícefunkčního ovládátka (stále je myšlen onen joystick) nabízí přístroj dvě volby, a to noční natáčení a jakousi zpětnou kontrolu posledního úseku videonahrávky (přehrává kousek záznamu po převinutí zpět k začátku). Při třetím zamáčknutí kamera nabízí volbu vyvážení bílé barvy se čtyřmi možnostmi (automatika, venkovní nebo vnitřní osvětlení a plně manuální nastavení), nastavení rychlosti závěrky s rozsahem od 1/50s až po 1/8000s a jako poslední je zde možnost nastavení clony objektivu F2.0 - F16 s možností zvýšení zisku až do 18 dB...

GS180: dobré světlo, automat (Kliknutí zvětší 113kB)
Panasonic GS180: šero, automat (Kliknutí zvětší 108kB)
Panasonic GS180: šero, noční režim (Kliknutí zvětší 157kB)
GS180: úplná tma, noční režim (Kliknutí zvětší 103kB)
GS180: Kostel-WIDE, 1.760x1.320 (Kliknutí zvětší 640kB)
GS180: Kostel-T, aberace, 1.760x1.320 (Kliknutí zvětší 607kB)
GS180: flóra, 1.760x1.320 bodů (Kliknutí zvětší 560kB)
GS180: slunéčko, makro 1.760s1.320 (Kliknutí zvětší 566kB)

Galerie videosnímků a fotografií (vsuvky i od PJ). Přestože jsme to už několikrát vysvětlovali, občas nám píší čtenáři s reklamací, že žádné videoukázky spustit nejdou. Takže znovu: název Videosnímky (VS) jsme vymysleli jako protiváhu poněkud (podle nás) morbidního označení mrtvolky a chceme tak do budoucna pojmenovávat statické obrázky vytažené z videí. Zleva je opět kvartet VS dobré světlo+automat - špatné světlo+automat - špatné světlo+noční režim a úplná tma+noční režim. Kvůli stále se opakujícím ukázkám z podobných strojů jsme naznali za vhodné odkázat čtenáře také na podobné ukázky kolegyně GS300 a konkurenční MVX460, i když předpokládáme, že hledání zvídavého čtenáře odhalí mnohem více. Každý obrázek je jako vždy pojmenován po přiložení kurzoru myšky a kliknutí jej zvětší na maximum. Fotky z popisované stoosmdesátky jsou opět s podobnými podmínkami jako u konkurence. Foto-režim nabízí mimochodem ukládání snímků na paměovou SD-kartu (ve výbavě žádnou nehledejte) s maximem 1.760x1.320 bodů (2,3MPx). Jako další jsou v nabídce rozlišení 1280x960 a 640x480. Jak jsem již zmínil výše, kamera nemá blesk a díky jen pasivní botce nelze ani žádný dokoupit. Karta se vkládá do slotu s krytkou na přístroji zespodu a kvůli jejímu zasunutí je nutné vyklopit LCD panel...

Panasonic GS180: pohled zepředu… (Klikni pro zvětšení)
Ke svým videokamerám dodává Panasonic externí nabíječky (a k této jakbysmet), což je dnes jediná světlá výjimka na trhu a pro případné zájemce určitě velmi příjemná zpráva. Pokud si ke kameře uživatel dokoupí ještě jeden akumulátor, může současně s jedním natáčet a druhý přitom nabíjet. V základní výbavě je článek s kapacitou 640mAh, jeho plné dobití trvá cca 100 minut a při vyklopeném LCD-monitoru zvládne kamera natočit zhruba 95 minut (námi naměřený údaj). Kvalita záznamu z kamery rozhodně odpovídá dané cenové relaci, a pokud je někdo ochoten za kameru utratit kolem 15.000,- Kč, je tento model nejspíše i solidní volbou. Na druhou stranu nečekejte od tříčipovky s pravými snímači nějaké zázračné výsledky např. za špatného osvětlení. Určitě se vyplatí investice do nějakého přisvícení, třeba skladné LED-lampy, která už byla představena i na kolegyňce. Ergonomií mašinka nezklame ani nepřekvapí, svou výbavou nezarmoutí, absencí češtiny se kapku vymyká zbytku produkce Panasonic a i jinak jsme byli trošku na pochybách, má-li smysl samostatná recenze. Že vznikla a (doufejme) ne zbytečně, to dnes vidí čtenáři in natura…

Srovnání konkurentek zepředu… (Klikni pro zvětšení)
Závěr PJ. Koupí popisované videokamery GS180 se nic nezkazí. Uvažujeme-li totiž letošní konkurenci, stoosmdesátka je asi lepší volbou, než např. Sony DCR-HC44 (kvůli ovládání?) nebo typ Canon MVX450 (AKU pod LCD), i když bez zprovozněných vstupů bude právě Sony jediným z trojice s češtinou v nabídce. Výběr právě recenzovaného modelu bude nepochybně otázkou šetřílkovství - chce-li se jaksi potenciální kupec považovat za jakéhosi základního fajnšmekra - ale uvážíme-li (vícekrát zmíněné) svírající se cenové nůžky (nejen) v našem oboru, bude se kolem oné hranice 15 tisíc (doporučenka 16.995,- Kč) vybírat výrazně lepší stroj ztěžka. Pravá ruka šéfa naší firmy Jirka (:-D) vyjmenoval snad dostatek pro a proti, aby se článek mohl stát vodítkem pro vybírající (budoucí) kameramany. Letošní (ucelená) řada elektronického gigantu Panasonic má totiž mezi nejnižším tříčipem a druhým (a také třetím) modelem odspodu poměrně velkou cenovou díru, takže každému kupci se dává na vědomí "buď tuhle nebo přidat více než 40% na nejbližší vyšší typ". Logicky se tedy zájemce bude radit častěji s peněženkou nebo její správkyní (jak kdo, že jo :-O), než s nejrůznějšími rozumy a hodnoceními…

Technické parametry videokamery Panasonic GS180: stránky čs. zastoupení...

neco
Malou, levnou a vcelku i vybavenou mašinku popsal: Jirka Rakušan
Redigoval ochotně a rád (jak ostatně vždy) kolegáčka: Petr Jelínek

P.S.: Kdokoli se nás chce na cokoli ke zde dnes popisované mašince zeptat (nebo si ji třeba i objednat dle ceníku), má tady náš E-mail...

Vydáno dne 26. 4. 2006 (69 219 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 11:27), autor: Jiří Rakušan [rakusan]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13671 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:18

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7121 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:32

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5635 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4961 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2112 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:25

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout