VIDEOKAMERY.cz | Očesaný 3CCD mazlík: Panasonic GS75

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Očesaný 3CCD mazlík: Panasonic GS75

Očesaný 3CCD mazlík: Panasonic GS75

Trio tříčipů představené v roce 2004 (Klikni pro zvětšení)
Už dosti dlouho mají naše stránky jakýsi neoficiální zvyk upozornění na související články a recenze s právě popisovanou problematikou. Neuděláme výjimku ani dnes a nejprve se zmíníme o tzv. kolegiální produkci GS75tky, respektive předchůdcích dnešního trendu firmy Panasonic - jejich osazování amatérských miniatur třemi snímači. Zřejmě prví pomyslnou vlaštovkou, jíž si tehdy možná Panasonic testoval zájem veřejnosti, byl na jaře roku 2003 první podobný prcek NV-GS70, aby se o rok později odnož koncernu Matsushita představila hned s duem pravců NV-GS120/GS200. Ale protože tušíme, že mezi zájemci o tříčipovky bude i dost zvídavých fanoušků moderní techniky, upozorněme ještě na někdejší popis tria 3CCD, ve kterém byl zastoupen model MX500 nebo loňskou pochvalnou recenzi vyspělé GS-čtyřstovky. 12letý souhrn dosavadní světové produkce tříčipových videokamer od roku 1993 (z ledna 2005) pak přinesl i schematická vysvětlení některých potřebných (?) vědomostí. Konkurenční tříčipy představily nové i starší recenze Sony - TRV940, mini HC1000 i maxi VX2100 - a Canon XM2 či XL2. Jinými slovy: opravdové HI-TECH oboru nás zajímají velmi…

Tříčip jak se patří anebo převaha plastu nad duchem?

Hlavní a vedlejší nabídky GS75tky (Klikni pro zvětšení)
Nuže, k věci: co to je Panasonic NV-GS75? Slibuji, že se budu přemáhat a držet, respektive kontrolovat pocity poučeného laika v oboru co nejvíce na uzdě. Ale hlavní zásadní dojmy si pro sebe nechat nemůžu (!), to bych se zpronevěřil (nejen) názvu naší firmy i těchto W-stránek. Pětasedmdesátka je tedy nejlevnější maličká tříčipová videokamera, která se svými rozměry a hmotností bude stát letos nejvýš v honbě za rekordní miniaturizací pojmu 3CCD, respektive v pomyslném žebříčku úplně nejníže s mírami 76x77x120mm a pouhými 420 gramy. Osazení je tu 3x1/6" (3x 540.000 bodů). První dojem je o výrazně umělohmotném tělíčku vcelku solidního designu a určitě tolerovatelné ergonomii. Hned další dojmy ale nemohou skrýt pocit z uspořené neboli očesané výbavy za každou cenu: tahle kamera není vybavena žádným nadstandardem - a co víc - sebrali jí (skoro) všechno z ještě loni obvyklých fines: není tu ani druhdy obvyklý čipset s prolínačkou či stíračkou, ani cokoli, kvůli čemu by si mašinku chtěl koupit kdokoli jiný, než laik typu (fanoušci firmy odpustí: pardon žargon :-D) "a co má bejt, že máme toho Trabanta, dyk má tu klimatizaci a elektrický vokna"…

Detail GS75 pod LCD-panelem (Klikni pro zvětšení)
Podobně jako popisovaný rekordman z říše transfokátorů Panasonic NV-GS35 má i tenhle tříčipový prcek GS75 2,5" LCD-panel s vyklápěním do 90° (113.000 bodů) a barevný hledáček (0,33" a také 113kPx). A stejně jako pětatřicítka (ne)má pod výklopným LCD-čkem v podstatě nic: nad slotem SD-karty (viz dále) je digitální konektor IEEE1394 (jen výstupní) a dvojice hejblátek pro manuální ostření a přisvícení displeje LCD-panelu (viz obrázek). Hledáčkový tubus je i zde schopen pouhého vysunutí vzad asi o 1,5cm, ale žádného vyklopení vzhůru. S dodávanou AKU-kostičkou CGA-DU12 (7,2V a 1.150mAh) to sice nebude tvořit žádný problém, ale neustálým opakováním o praktičnosti vyklápěcího kukru už asi plýtváme silami. Psali jsme tu mnohokrát, že ani větší AKU pak nemusí s možností vyklopení hledáčku zavazet, kameraman není pak rušen okolím i sluncem a přístroj žere méně energie, nehledě k možnosti změny polohy hlavy točiče. Jenže výrobci na nekomerční rady komerčních fandů zjevně asi nedají, že…? No dobře, stravme další sousto s divnou pachutí a pokračujme v procházce po krásách tříčipové GS75tky do dalších oddělení…

Prstovým ekvilibristům padne GS75 (skoro) jako ulitá!

Ovládání GS75: vpravo vzadu (Klikni pro zvětšení)
Multifunkční ovladač jednotlivých režimů (joystick) videokamery je také v podstatě shodný s GS35kou, podobně jako objevivší se nabídka MENU se všemi podnabídkami. Popravdě řečeno, bude to chtít zvyk zejména pro ty, kteří už s kamerami něco zažili, ale na rovinu: určitě pořád lépe, než tzv. daktyl-panel od konkurence, že jo. Dosáhnout se na hejblátka určitě dá, transfokátor i video-spouš jsou (mojí) midi-ruce zcela po ruce (nebo "po prstech"?) a samotná práce pravičky uživatele nemá skoro žádné zásadní překážky. Ukazováček obstará pohodlně ZOOM, foto-tlačítko i hlavní vypínač přístroje, zatímco pravému palci bude pro úplné ovládnutí jeho pomyslného teritoria chybět přinejmenším dosah na tlačítko MENU, jehož stisk je bohužel za hranicí ekvilibristiky, takže kameramanova levička se musí občas chtě-nechtě zapojit jaksi křižmo také. K vlastnímu ovládání otočného voliče režimů, joysticku a video-spouště musím po pravdě konstatovat, že po pěti minutách zkoumání jsem začal pociovat podobné křeče do svalů okolo kloubu pravého palce, jako to znám z navykání prstů a kloubů levičky po dlouhých pauzách při hře na kytaru (majitelé sladkých dřev o tom vědí a určitě mi rozumí)…

Detail horního ovládání GS75 (Klikni pro zvětšení)
A že to vlastní ovládání palcem tedy vůbec není žádná selanka! Vystouplý čudlík spouště je totiž tak blízko otočnému voliči, že samotnou práci mohou doprovázet omyly (!) v podobě nechtěných zahájení nahrávky. Možná se tenhle problém bude týkat spíše fáze zaučování obsluhy, ale hodnocení je vyřčeno a myšleno upřímně (:-D). No a pochopení oné funkce tzv. křížkového ovladače uprostřed voliče, to je alespoň zpočátku taky pěkný oříšek. Patřím k těm uživatelům-poučenějším laikům (obchodníkům a fanouškům), kteří se drží své zásady "nikdy nepotřebovat český návod" a tady jsem opět po delší době nebyl intuitivně (jak se říká) "vždy ve hře". V nahrávacím režimu kamery se zmiňovaným joystickem je nutno se postupně proplést třemi kruhovými nabídkami hlavních a podružných (?) funkcí. Snad se nám podle doprovodných obrázků podařilo prezentovat většinu z nich: jsou tu např. zatmívačka, volba módů s najetím nebo portrét, zapnutí nočního režimu (včetně překlopení LCD-panelu k přisvětlení jeho zcela bílou plochou), prohlédnutí posledního záběru, nastavování rychlosti expozice (1/50-1/8000), zisku až do 15dB anebo možnosti manuálního ostření, jež provádí kameraman opět zmíněným palcovým křížkovým joystickem - nebo jak si kdo chce nazvat ovládací vícefunkční čudlík…

Video pohoda, hlučnost nízká, ale stabilizátor má Áčko

Hledáček GS75 není výklopný (Klikni pro zvětšení)
Nahrávání videa. Pomineme-li firemní výraz QUICK START, kamera je pohotová standardně zhruba za tři vteřiny a nahrávání je doprovázeno obvyklými údaji o reálném času záznamu, zůstatkové délce pásky, stavu akumulátoru a doplňkových indikacích. Neobvyklosti tohoto procesu (nahrávání) nezpozorovány, volba popisovaných módů a manuálních funkcí se jeví poněkud komplikovaně (tedy mně ano), mašinka se drží při práci pohodově, levou ruku může kameraman klidně zcela postrádat (respektive využít jinak, než k obsluze). Z nevýklopného hledáčku (tubus) jsem šílený nejen při zkoušení v terénu, automat expozice i ostření jede bez chyb a akumulátor vydrží „jako kůň“. Pohodlnost gumové očnice hledáčku označuji pro sebe jako tolerovatelnou a přístroj jako celek hodnotím zcela OVLADATELNÝM. Nahrávání šeré prostory nezpůsobuje žádná překvapení: stejná mizérie jako vykazují všechny miniaturky bez výjimky. Ostatně i stará dobrá kupecká logika jaksi napovídá, že pravým sklem objektivu neprotlačí žádný kouzelník pomyslný světelný zázrak, i kdyby to snad byl slavný mág jménem Coperfield…

Detaily přípojných zdířek GS75 (Klikni pro zvětšení)
Ale ten stabilizátor obrazu! Sakra sakra sakra, zanadávalo si ve mně mé fandovské podvědomí hned po vyzkoušení téhle vymoženosti. Fanouškové firmy Panasonic mě asi po přečtení následujícího textu řádků nebudou mít rádi, ale co nadělám, že ano. Opřel jsem si lokty pečlivě o stolní desku, v nabídce přístroje navolil základní 20násobný digitální ZOOM a počal natáčení. Tedy záznam se zapnutým a hned nato s vypnutým stabilizátorem. Intenzívní chuti použít obligátní formulaci z nejmenovaného filmu se neubráním: tak co byste řekli, natočili mu ho? NIKOLI, stabilizátor videokamery Panasonic NV-GS75 nevykazuje téměř žádný účinek! Zkusil jsem poctivě co nejsoustředěněji držet přístroj oběma rukama s maximem přiblížení postupně se zapnutou a vypnutou stabilizací a pak si desetivteřinová videa přehrávat. Prakticky neznatelný rozdíl při obou volbách mě bohužel utvrdil v někdejším názoru o (ne)účinnosti elektronické stabilizace Panasonic, tedy jedné z nejrenomovanějších firem současného světa amatérských videokamer. Ukázka z NV-GS70 byla svého času prezentována
i na zahraničním serveru DV-SPOT (k dispozici na kliknutí myškou)…

Plné rozlišení GS75: 1,7MPx (Klikni pro zvětšení: 686kB)
Plné foto Canon A30: 1,3MPx (Klikni pro zvětšení: 387kB)
No dobře, příznivci firmy Panasonic zase skřípou zuby. Ale naše recenzní činnost fakt nemá za cíl rozzlobit kohokoli z fanoušků kterékoli značky nebo zástupce firemních zastoupení. Ke zkoumání a popisování mašinek ze sorty amatérských videokamer je v naší malé zemičce buď málo vůle nebo nedostatek chuti - a naše odpovědnost mluvit pravdu a nic než pravdu tedy reálně existuje, není-liž recht, že ano. Pokračujme další finesou pětasedmdesátky, jíž má být režim digitální fotografie. Udávané rozlišení s maximem poměru stran 1.520x1.152 a druhou volbou nižší kvality VGA (tj. 640x480) vykazuje opět zvláštní výsledky. Jasně, že si málokdo vybírá tříčipovku pro fotky, ale když on Panasonic tak zvláštně mlží. K podpoře předchozích slov zde nabídněme srovnání takového rozlišení "1,7MPx" z GS75, někdejší GS70 s kvalitou z dnes již asi těžko sehnatelného foáku Canon A30 s 1,3MPx (pomiňme počasí). Videokamera je osazena slotem na SD-karty, přičemž v pořizovací sadě se stejně jako u GS35tky nenachází ani obligátní kapacita osmička. Jenže tohle bude asi zjevný trend a Panasonic v něm nebude rozhodně osamocen…

Objektiv GS75: s clonou a bez ní (Klikni pro zvětšení)
Botička tu je, i když bez kontaktů. Ale vzhledem k tomu, že Panasonic stejně produkuje své doplňky v omezené míře, pochvalme osazení alespoň pasivní kolejničkou, on takový externí mikrofon - a zdířka tu nechybí - může být docela potřebným. I když: tady je na místě zásadní pochvala! Zkoušel jsem mašinkou točit v nedělním klidném dopoledni, v šeré koupelně bytu a přehrávaný zvuk byl jedním z nejlepších - nerušených - výsledků poslední doby, co se hluků mechaniky přístroje týká. Ostatně i zkoumání hlučnosti nad zapnutým notebookem v hluboké noci (a hlubokém tichu) vykazovalo podobně pochvalné výsledky. Jinak už se ale jevil onen videozáznam při natáčení v tmavé prostoře: bez navolení velice stroboskopického nočního módu, kdy videokamera rozhodovala o možnostech zaostřování naprosto samostatně, nenatočila GS75ka v podstatě vůbec nic. Jasně že většina malých kamer by se asi nechovala lépe, ale je tu přece stejný počet snímačů, jako má i vychválená VX2100ka. A to byste koukali, jaká byla Sonka nikoli pomyslnou vládkyní temnot: respektive zahraniční WEB o ní napsal něco jako The absolute king of the darkness (konzultováno s dcerou - má státnici z AJ)…

Tak co, vážení, doporučit? Šetřivým amatérům asi JO…

Z nabídek videokamery GS75 (Klikni pro zvětšení)
Můžeme pomalu do finále. Naznačili jsme si, jaké má mašinka funkce, jak se přístroj ovládá, jak natáčí video v interiéru, jak se autorovi recenze jeví její zvukové schopnosti a jak tu opět firemní parametry mlží o výsledcích foto-režimu. Informace o dodávané sadě s videokamerou doplňme pochvalou praktické externí nabíječky, kterou - s několika výjimkami - dodává už dnes pouze právě jen Panasonic. Natáčení v exteriéru bylo uspokojivé, i když si kamerka dost výrazně pohrávala se známým problémem značky: na sněhové scéně s mou nejmenší ratolestí bylo vše buď utopeno v přesvícené bělobě a postavy zralé na protisvětlo anebo se obrázek naopak zbarvoval do klasické namodralé šediny. Vzhledem ke kompaktnosti mašinky jsem ji klidně zasouval do vnitřní kapsy bundy, i když tvarově už bych ji ale na lyžování nechtěl: holt žádné dlaňové mrně, spíše zakulacený (a docela zavazející) kvádřík. V přiloženém příslušenství Panasonic přidal k bezdrátovému dálkovému ovládání i známou kabelovou verzi, zde ale bez externího mikrofonu, který bývá vestavěn na konci tohoto ovladače…

Deatily mechanických součástí GS75 (Klikni pro zvětšení)
Vím, že každá recenze musí mít nějaké zakončení a ani dnes nemohu udělat výjimku, i když se mi do toho tentokrát vůbec nechce. Tuším, jakou nevoli mohou vyvolat jiné formulace, než povinný aplaus. Jenže právě proto, že onen pomyslný potlesk je tak obvyklý u nejmenované části tzv. odborných periodik, kdykoli dostanou oni "odborníci" do rukou jakoukoli značkovou novinku, naše stránky - reprezentované z výrazné části mnou (PJ) coby autorem dnešního textu recenze - tak neučiní. Momentální strategie firmy Panasonic v rámci pojmu 3CCD sice pravděpodobně utrpí výrazný obchodní úspěch, ale každému poučenějšímu laikovi může mnohem spíše připadat jako svatokrádež. Tři CCD-snímače byly totiž odnedávna neoficiální vinětou nejvyšší kvality a profesionality pořízeného videa, respektive aspoň zárukou výsledku okolo jakési přesně nezadané hranice pojmu profesionální. Jenže zmiňovaná idea není - podle mého názoru - o starém dobrém chápání onoho uspořádání čipů a ani tichý chod mechaniky dojem možná básnického přirovnání krásné ženy v nevábném ošacení nesmaže. Holt: umělé hmoty je tu příliš a výbavy pomálu na jakoukoli přehnanou chválu; pohledy do mechaniky také leccos napoví, i když není vidět vše - do zadní části už mi foáček holt nedohlédl…

Model Panasonic NV-GS75 z boku (Klikni pro zvětšení)
Tak co, koupit nebo ne? Ale jo, klidně si tipuji, že i tento nejlevnější model tříčipové nabídky se bude těšit podobné zákaznické přízni jako jeho 3CCD-předchůdce NV-GS120. Jenže jen opravdový technický analfabet by nedokázal najít všechny rozdíly GS-stodvacítky proti GS-pětasedmdesátce (nejenom) po prohledání jejich recenzí. Skutečně tu osobně nevidím poctivou snahu producenta nabídnout pokračovatele loňské úrovně za letošní novinkovou cenu, ale spíše očesat kromě oné poutavé vějičky 3CCD skoro úplně všechno, co s tímto profi-pojmem donedávna souviselo anebo by souviset určitě (!!!) mělo. Před dopisováním tohoto textu jsem postupně mazal své navrhované názvy recenze, vždy doplněny o výraz GS75 (dosaďte si za tři tečky): možná příliš drsný "Tři snímače na ústupu:..." byl zavržen první, pak se mi zdál postupně dosti obecný "Tři CCD pro každého?...", asi málo úderný "Tři čipy s brusinkami:…" nebo "3CCD? Ne vždy totéž:…". Z návrhů byl nakonec vyřazen i drasák "3CCD v umělé hmotě?..." a výsledek vidí čtenáři nahoře nad úvodním odstavcem. No nic, zůstaňme zvědavi na vyšší modely GS140 a GS150 a opticky stabilizovanou GS250ku, i když i zde to bude o mrňavých čipech úhlopříčky 1/6"…

Technické parametry videokamery Panasonic NV-GS75 (WEB čs. zastoupení)

K případné objednávce popisovaného přístroje Panasonic GS75 (např.) dobírkou přikládáme náš E-mail, telefon do brněnské prodejny (541218591) a popis cesty..

neco
Fotky pořídili kolegové a vesměs je upravil (díky): Jirka Rakušan

necoOpravdu nerad případně naštval zaryté příznivce Panasonicu autor textu, který se občas s kolegy fakt snaží: Petr Jelínek

Vydáno dne 12. 3. 2005 (55 077 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 15:30), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13676 x,
naposledy 9. 5. 2025, 22:26

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7129 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:52

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5643 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:44

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4972 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2121 x,
naposledy 9. 5. 2025, 21:12

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout