VIDEOKAMERY.cz | Sony SX30÷CX105: karty hýbou světem!

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Sony SX30÷CX105: karty hýbou světem!

Sony SX30÷CX105: karty hýbou světem!

Trojice ze současných značek kartovek (Klikni pro zvětšení)
Tradiční odstavec PJ na souvislosti v útrobách našeho-vašeho webu doplní současnou nabídku videokamer jednoho z největších hráčů světové elektroniky. český web Sony totiž obsahuje i námi popsané stroje HDR-TG3 a HDR-CX11, jejichž dostupnost je už závislá spíše na ulpění skladových zásob v kamenných prodejnách, než aby šly jednoduše objednat u IT-distribuce. Související povídání by mohlo začít u předpotopní prvničky konkurenční firmy Panasonic SV-AV10, která do jisté míry odstartovala celou kartovou éru, ale raději si klikněte na "propracovanější" povídání o nálednicích SV-AV100 nebo geniálním miminu SDR-S100 a předloni doprodávané S150tce. Doplňme outdoorovou SD10tku, kartovou HD-prvničku této značky SD1 plus hledáčkovou SD100vku a pokračujme. Kolegiální JVC (dlouhá léta mj. bere od Sony snímače) bývával taky průkopníkem - viz kartovky MC200 a tříčip MC500 - ale pak se záhadně odmlčel a to byla velká chyba, kterou zatím nedohonila ani letošní HM200. Symbioticky spolupracující Canon se ke kartovému fenoménu přidává až loni s řadami HF10/100 a FS10/11/100 a i sám veliký Sony vyčkával poměrně dlouho: jeho prvničku HDR-CX6 se záznamem JEN na karty jsme představili předloni na začátku podzimku. Dosud nejmenší HD-stroječek od elektronického Bosse HDR-TG3 jsme hlouběji vyzkoušeli loni v létě a dosud platný model CX11 byl pak představen v tandemu s vyspělým harddiskem SR12. Předejme slovo kolegovi JH…

Modrá verze CX30 v předním detailu (Klikni pro zvětšení)
Nejprve se zaměříme na kamery ve standardním rozlišení, tj. řadu Sony DCR-SX. Tuto SD-třídu tvoří tři modely: SX30 ve třech barevných modifikacích (modrá, červená a stříbrná), SX31 a SX50, přičemž jednotlivé typy se od sebe liší pouze vestavěnou flash-pamětí. Nejlevnější model SX30 má pevnou pamě 4GB, prostřední SX31 pak 8GB a nejvyšší SX50 má ve svých útrobách dokonce 16GB volného prostoru. Při objemu dat 4GB pro jednu hodinu záznamu se tedy u nejdražšího modelu dají nahrát 4 hodiny videa v plné kvalitě bez použití jakékoli přídavné karty. Jinak ovšem kamery nepřináší nic revolučního. Snímací čip zde má miniaturní úhlopříčku 1/8 palce a je na něm umístěno 800 tisíc bodů, objektiv má obrovské šedesátinásobné optické přiblížení, rozsah ohniskových vzdáleností je 1,8-108 mm, což tzv. přepočteno na kinofilm udává 39-2340 mm. Světelnost se s ohledem na přiblížení pohybuje v rozmezí 1,8-6,0. Všechny tři SD-modely jsou také samozřejmě vybaveny i stabilizací obrazu, u všech je osazen standardní elektronický stabilizátor, jenž má mimochodem u dua Sony-Canon dobrou pověst v účinnosti…

Detail kamerky s posuvnou krytkou (Klikni pro zvětšení)
Drobnou nevýhodou objektivů je absence závitu, takže uživatel videokamery už nemá žádnou možnost našroubovat např. předsádku pro rozšíření záběru anebo třebas filtr na případné efekty či ochranu snímače. Za druhou drobnost lze považovat vestavěnou krytku, kterou je potřeba oproti např. současným modelům firmy Canon ručně otvírat. Pro úplnost doplňme, že objektivy nesou i u těchto nejlevnějších videokamer složité firemní označení Carl Zeiss Vario Tesar. Za nepříliš podstatnou výhodu naopak mohou mnozí považovat (velmi malou) velikost kamer, by právě podmínka stability záběrů bývá spojena s hmotou kamery. Všechny tři mají stejné miniturní rozměry, konkrétně 107 x 59 x 57 mm (HxVxŠ), to vše při váze 240 g bez akumulátoru. Ten je ke kameře dodáván v základní kapacitě NP-FH30 (500mAh), s níž kamery vydrží v zapnutém stavu až 100 minut. Jako volitelné příslušenství Sony nabízí i tři druhy silnějších článků, maximem je pak firemní akumulátor označený NP-FH100 s 3980mAh a obdivuhodnou výdrží až 785 minut (ano, vychází šílený údaj 13 hodin a 5 minut)…

Zadní perspektiva červené SX-Třicítky (Klikni pro zvětšení)
Držení kamery a rozložení ovládacích prvků je zcela standardní. Za jedinou novinku se tak dá považovat nový systém spouštění trochu okopírovaný od JVC. Všechny nové modely se totiž zapnou pouze odklopením displeje. Volbu video nebo foto režimu obsluhuje tlačítko vedle spouště aparátu a úplné vypnutí videokamery se provádí tlačítkem Power na těle přístroje, přístupným po vyklopení LCD panelu. Jinak vše zůstalo při starém. Dotykový display s úhlopříčkou 2,7 palce s 123 200 body, USB a slot pro kartu pod LCD panelem, AV výstup a zdířka pro síový adaptér na pravé straně kamery pod řemínkem, nabíjení akumulátoru přímo v kameře. V MENU kamery také nedošlo k prakticky žádným změnám. Jedinou, ovšem docela zajímavou funkcí, která přibyla, je BODOVÉ MěřENÍ/OSTřENÍ, kdy jedním dotykem na zvolený objekt do displeje lze zaměřit ostření i expozici. Kromě těchto dvou parametrů se dá nastavit ještě vyvážení bílé barvy nebo vybrat některý z přednastavených scénických režimů (soumrak, svíčky, sport, sníh…). Více manuálních funkcí tyto SD-kamery nenabízí…

Modrá SX30 v levé přední perspektivě (Klikni pro zvětšení)
V praxi je práce s SD-kamerami velice jednoduchá. Pokud uvnitř nebude žádná karta, stačí pouze odklopit displej, spustit nahrávání a o víc se nestarat. Ve chvíli, kdy kartu do kamery vložíme, máme v MENU možnost zvolit si, kam se budou fota a videa ukládat. Záznam z kamer má standardní kvalitu srovnatelnou s konkurencí v cenách do 10 tisíc Kč. V praxi to znamená např. při nedostatku světla velké množství šumu v obraze a neostrost. Při přehrávání videí na běžném CRT-televizoru je obraz příjemný, ostrý, pro prezentaci na TV s vysokým rozlišením bych rozhodně doporučil sáhnout po některém z vyšších HD-modelů. Zajímavou funkcí, která se objevuje u novinek, je detekce obličejů při přehrávání záznamů, která v záznamech automaticky vyhledá jednotlivé tváře a dovolí uživateli přeskočit na konkrétní osobu přímo bez jakéhokoli přetáčení a vyhledávání. Videokamery samozřejmě dokážou i fotografovat, zaznamenané snímky jsou ovšem pouze v náhledovém rozlišení 640x480 (viz dnešní Galerie) a navíc přístroje nemají ani blesk, takže s velkou kvalitou se zde počítat nedá, zejména v horším osvětlení…

HD-model Sony CX105 v perspektivě (Klikni pro zvětšení)
Sony samozřejmě uvedlo také kamery s vysokým rozlišením a záznamem JEN na paměovou kartu. Jako první z novinek byla představena HDR-CX105, která spadá do nižší třídy HD-kamer. Dodávána je ve třech barevných provedeních - stříbrná, černá a červená. Stejně jako modely se standardním rozlišením, i tento má vestavěnou pamě, konkrétně 8 GB. To při nejvyšší možné kvalitě videa - formát AVCHD s datovým tokem 16Mbps - znamená přibližně 1 hodinu záznamu. O něco větší je také snímací čip, který má úhlopříčku 1/5 palce a 2,36 MPx. Optické přiblížení dosahuje naopak menších hodnot, 10násobný ZOOM však většině točičů v praxi bohatě vystačí. Komu by to bylo málo, může v krajní situaci využít až 120násobný digitál. Ohniskový rozsah dosahuje hodnot 3,2 až 32 mm, což v přepočtu na kinofilm znamená 42-420 mm, takže úhel záběru příliš široký není. Díky závitu na objektivu 30 mm se však dá našroubovat širokoúhlá předsádka, stejně jako filtry nebo sluneční clony. Světelnost objektivu má rozmezí hodnot 1,8 až 2,2. Nevýhodou v porovnání s konkurencí od firmy Canon je kromě menšího snímače také elektronická stabilizace. I přesto, že funguje velice slušně, optické stabilizaci se bohužel ve spoustě situací stále nevyrovnává...

Sony HDR-CX105 v detailu zprava (Klikni pro zvětšení)
Vývojáři Sony i u vyššího modelu vsadili na velikost videokamery. Rozměry strojku 107 x 60 x 55 mm (H x V x Š) jsou velmi příznivé, maličká je i váha 280 g bez akumulátoru a paměové karty. Pro srovnání uveďme, že např. dobře prodejné HD-typy Canon HF200/20 mají tyto parametry 124 x 62 x 70 mm a 340 g. Dodávaný AKU k CX105 má označení NP-FH50, kapacitu 900mAh a kamera na něj vydrží běžet až 100 minut. Maximem je opět volitelný akumulátor NP-FH100, jenž v tomto případě ovšem kameru utáhne "pouhých" 440 minut. Na přístroji samozřejmě přibyl konektor mini HDMI umístěný pod displejem na propojení kamery s televizorem ve vysokém rozlišení, komponentní výstup určený ke stejnému použití má u Sony sdružený konektor s AV-výstupem. Jinak jsou všechny ovladače a voliče rozmístěny stejně jako na nižších modelech. LCD panel má sice také úhlopříčku 2,7 palce, je na něm ale 211kPx, čímž je ve výsledku obraz logicky o dost ostřejší…


Sony HDR-CX105 v bočním pohledu zleva (Klikni pro zvětšení)
Sony momentálně jako jediná firma nabízí kamery, které umí nahrávat na paměovou kartu nebo harddisk a zároveň volit mezi vysokým a standardním SD rozlišením. Otázkou zůstává praktické využití této možnosti, přeci jen je škoda nevyužít maximum kvality, kterou strojky dovolují, ovšem i přesto HDR-CX105 umí nahrávat buďto AVCHD v rozlišení 1920x1080 v datovém toku do 16Mbps nebo MPEG2 v rozlišení 720x576 s datovým tokem do 9Mbps. Poznámka editora PJ: Honza uvažuje logicky, ale množina uživatelů s bláznivými nápady poslat klípek příbuzným nebo kamarádům existuje. A k tomu by HD-mód samozřejmě nebyl kvůli svému objemu vhodným (:-D). Druhou zajímavostí je vedle detekce obličeje také detekce úsměvu. Tato funkce dokáže při nahrávání videa ukládat statické snímky, kdykoli se někdo ze snímaných zasměje. Zmíněná drobnost slouží spíše k pobavení, ale na druhou stranu na jakékoli oslavě může tahle kamerka pořídit kromě pěkných videí také spoustu rozesmátých fotek…

Stále stejně: kurzor myšky pojmenuje a kliknutí zvětší...

Sony SX30: Videosnímek, 1024x576, 140kB (Klik zvětší)
Sony CX105: Videosnímek, 1920x1080, 208kB (Klik zvětší)
 Sony SX30: Videosnímek, 1024x576, 141kB (Klik zvětší)
Sony CX105: Videosnímek, 1920x1080, 185kB (Klik zvětší)
 Sony SX30: Fotografie, 640x480, 141kB (Klik zvětší)
 Sony CX105: Fotografie, 2340x1728; 1,49MB (Klik zvětší)
 Sony SX30: Fotografie, 640x480, 151kB (Klik zvětší)
 Sony CX105: Fotografie, 2340x1728; 1,38MB (Klik zvětší)

Galerie Videosnímků a Fotografií (odstavec PJ), dnes o názorné demonstraci rozdílu SD rozlišení 576 oproti vysoké kvalitě 1080 linek. Honza pořídil pár sekvencí a fotek pomocí udělátka, kdy si SD- a HD- kamerku umístil vždy těsně vedle sebe. Ze shodného času, stejného místa a v totožných podmínkách tak čtenář může posoudit, jak (ne)potřebný asi bude SD-mód u Honzou vzpomínané HD-kamery. Názornost srovnání obou dosud existujících stupňů kvalit digitálního záznamu je bez ohledu na záznamová média až brutální, samozřejmě v neprospěch nižšího rozlišení. Zleva doprava jsou tedy nejdříve 2+2 Videosnímky, kteroužto složeninou jsme začali před léty nazývat tzv. mrtvolky z videozáznamu. A směrem doprava se oba stupně rozlišení prezentují Fotografiemi v maximálních schopnostech srovnávaných strojů; zde opět v detailech s co nejméně rozdíly scén či pohybů v nich. Kliknutím na malé verze snímků ke zvětšení by se měly otevírat standardně ve větších oknech a pro zvídavého čtenáře tak nemůže být problémem přeskakovat mezi ukázkami (okny) a srovnávat…

Zadní perspektiva Sony HDR-CX105 (Klikni pro zvětšení)
Práce s videokamerou je velmi příjemná a rychlá. HDR-CX105 i přes své malé rozměry dobře sedí do ruky a snadno se ovládá. Na manuální nastavování se s dotykovým displejem dá prakticky zapomenout, Sony ostatně u většiny modelů ani nenabízí možnost nastavit clonu, závěrku apod. Nejvhodnější je použít automat či některý z přednastavených scénických režimů (např. Sníh, Krajina, Bodový reflektor…). V exteriérech nebo za dobrého osvětlení je obraz velice dobrý, ostrý a barevně příjemný, elektronický stabilizátor pracuje také na velmi vysoké úrovni. V interiérech se samozřejmě oproti dražším kamerám s větším snímačem projeví více šumu, ale vše je v normě a pro běžné domácí záběry dostačující. Největší problém bych tak viděl asi v pořizování statických obrázků. Výrobce udává, že kamera umí vyfotit až 4megapixelové fotky, což ovšem na snímači s něco málo přes 2 miliony pixelů vede k zašumění a lehkému rozostření snímků. Při nastavení dvoumegapixelových fotek tento problém prakticky zmizí. Kamera bohužel nemá ani blesk, takže při slabším světle se nedá fotit téměř vůbec. Pořizování fotografií samozřejmě není hlavní a nepostradatelnou funkcí kamer, ale osazení kompaktním bleskem by univerzálnost kamery posunulo o stupínek výše…

Canon FS200 vedle Sony DCR-SX30 (Klikni pro zvětšení)
Firma Sony se přizpůsobila světovému trendu a rozšířením nabídky kartových kamer rozhodně chybu neudělala. Za plus se dá určitě považovat vestavěná pamě u všech nových modelů, takže bez pořizování jakékoli karty se do kamer dá nahrát minimálně hodina videa a každá další karta tuhle kapacitu jen a jen rozšíří. Sony také maximálně využívá miniaturizace jako jedné z hlavních výhod kartovek; a všechny novinky se dají považovat za opravdu kapesní kamerky. řada DCR-SX tak vyplňuje mezeru v nabídce Sony a doplňuje sortiment nejlevnějších kamer, kde se řadí do jedné linie s konkurenčními modely Canon FS200, Panasonic SDR-S26 nebo JVC GZ-MS100, kdežto HDR-CX105 se snaží prosadit mezi momentálně nejlevnějšími HD-kamerami, tedy mj. typy jako Canon HF20/200, JVC HM200, Panasonic SD20 atd. A myslím, že lze konstatovat, že oběma řadám SX i CX se jejich "úkol" - respektive vyplnění nabídky trhu - daří plnit na výbornou, drobné excesy dotykového ovládání nebo speciální MS-karty či botičky dnes raději pomiňme…

Technická data videokamery Sony DCR-SX30 - na webu českého zastoupení
Technická data videokamery Sony HDR-CX105 - na webu českého zastoupení..

neco
Svého mladšího (skvělého :-D) kolegu editoval opět rád: Petr Jelínek
Zajímavé novinky od Sonyho popsal čtenářům W-stránek: Jan Holub.

Za upozornění na případné chybičky předem příznivcům děkuji (PJ)...

Vydáno dne 27. 8. 2009 (33 031 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 18:42), autor: Jan Holub [holub]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13652 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:42

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7120 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:57

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5633 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:30

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4960 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:57

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2102 x,
naposledy 9. 5. 2025, 18:41

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout