VIDEOKAMERY.cz | Canon XF300...

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Canon XF300...

Canon XF300...

Kapičku dražší pomazlení? Profesionální Canon XF300!

 

Průřez nedávnou historií videokamer (Kliknutí zvětší)
Tradiční odstavec odkazů k souvislostem doplním úvahou o poloprofesionální technice v našem oboru amatérských - anebo spíše co maloobchodně dostupných - videokamer. Druhdy VELMI pevnou pozici jednoho z tahounů know-how v elektronice Sony v sortimentu tzv. živnostenských modelů narušil VÝRAZNě nástup páskové HDV-brunetky Canon XH A1/s už před víc než čtyřmi roky. Po konci analogové éry, kdy byly úspěšné i ramenní stroje jako např. NV-M/MS firmy Panasonic nebo třebas velké Hi8čky Sony či Canon, začala digitální éra (rok 1995). Nejprve přišly velké (a drahé!) modely VX700 a VX1000, jež jsou leckde ve službě dosud. Během 15tiletého období SD-rozlišení následovaly Canon XL1/2 nebo XM1/2 a od Sony úspěšné VX2000 (rok 2000), TRV940 (2002) a VX2100 (2004). Éru HD-rozlišení začala HDR-FX1 (s profi-verzí HVR-Z1) v roce 2005 a Canon kontroval „pouze“ obryní s výměnnými objektivy XL H1 o rok později. Jenže na začátku roku 2007 přichází kompaktní poloprofesionál HDV formátu XH A1 a pozice neochvějné jedničky v kategorii „videokamer na vážnější práci“ se razantně mění právě ve prospěch Foto-vůdce Canon. Menší ručky HV20 s nástupnicí HV30 a následně i (dosud prodávané) HV40 začaly být tak žádané, že hlavně na českém trhu převážily v oblíbenosti i díky svému poměru cena/výkon do té doby vůdčí Sony (mj. modely HC1, HC3 až HC7 a HC9). Jak si povede potenciální nástupce Ájedniček - by srovnání kapku kulhá - to ukáže čas, my jej představíme…

Canon XF30 v zadní perspektivě zleva (Kliknutí zvětší)
Canon XF300 je MASIVNÍ videokamera formátu MPEG-2 Long GOP s maximem datového toku videozáznamu až 50Mbps CBR (čili konstantní datovou rychlostí) a barevnou informací systému 4:2:2. Podle technických parametrů umí i další módy s menšími datovými rychlostmi a menšími formáty, což doložme mini-tabulkou z technických dat, největší je zde 1920x1080. Hlavní osazení tvoří tři C-MOS snímače s optickým hranolem RGB, jež mají úhlopříčku 1/3“, což činí tzv. sběrnou plochu pro optické informace z objektivu (asi) třikrát 34,5m2 (viz taktéž nedávný výpočet v porovnání 4 mušketýrů HIGH-TECH- třídy). Každý snímač tu má celkem 2,37MPx s údajem o 2,07MPx efektivních. Sestava čipů snímá obraz prostřednictvím OBřÍ a výkonné optiky s označením CANON HD VIDEO LENS, jež má v tomto stroji obdivuhodné parametry: 18tinásobný optický ZOOM dokáže rozsah 4,1-73,8 mm, s přepočtem na kinofilm 29,3-527,4 mm (!!!); a má nebývalý rozměr závitu pro doplňky 82 mm. I přes onen úctyhodně širokoúhlý WIDE se k tomuto modelu dodává volitelná předsádka s označením WA-H82, která dává svým koeficientem 0,8x optice kamery božský základ 23,4 mm. Doplňme míry 180 x 192 x 394 mm plus hmotnost prázdného stroje 2.700 gramů a přejděme k popisu těla…

Canon XF300 versus XF305 zepředu (Kliknutí zvětší)
Masivní sluneční clona objektivu má - stejně jako už několik typů tohoto výrobce - okénko ke správné funkci čidla tzv. inteligentního ostření, jež bylo poprvé použito již u maličké milenky autora textu HV10. Prstence manuálních funkcí jsou tu hned tři: největší zepředu je na ostření, tenčí za ním k transfokaci a nejtenčí k řízení clony objektivu. Hned za třetím kroužkem je ND filtr, tedy vestavěný šedý filtr, tady se třemi stupni „ztmavení“ světelného toku do optiky. Pro další popis manuálů se sice budu kapku opakovat z poloprofesionálních kolegyní producenta, ale vzhledem k tomu, že opakování je čísi matkou, jdu do toho (:-D). Osm tlačítek a přepínačů vedle ND-filtru rozdělím do dvou skupin (svisle): PUSH AF donutí ostřit automaticky, i když je zařazen manuální režim (a ponechá ohnisko na tom přeostření), FOCUS M. .A nechá zvolit ruční nebo automatické ostření, IRIS M. .A umí totéž s řízením clony objektivu a posuvníček ZOOM RING. .ROCKER určuje transfokátoru, zda se ovládá prstencem nebo kolíbkou. Hned vedle jsou čtyři tlačítka (různě důležitých) funkcí: IS (de)aktivuje stabilizátor, PEAKING umí pomoci manuálu ostření svítícími okraji právě zaostřených objektů, ZEBRA tu zvýrazňuje přesvícená místa ve scénách a WFM je jakýmsi zobrazením video-rozsahu, což dle čs. popisu volí Waveform monitor či Vectorscope nebo Edge monitor a vyhlíží to jako barevný monoskop po konci vysílání…

Canon XF305 v detailu ovládání zleva (Kliknutí zvětší)
Pod kruhově zarámovaným displejem indikací různých stavů videokamery jsou prvky AGC a AWB, oba s možnostmi (opět) ON. .OFF, tedy automatická řízení zisku (AUTO-GAIN-CONTROL) a automatika v nastavení balance bílé barvy (AUTO-WHITE-BALANCE). Ve smyslu dozadu od objektivu směrem k akumulátorové schránce jsou za kruhem displeje kolečka trimrů obou audio-kanálů (včetně páček pro automatiku-manuál-zamčení) a pod nimi pak zleva ON. .OFF pro FULL AUTO (překlad ponechám na důvtipu čtenáře :-D), STATUS (naznačí stavy stroje) a MENU pro vstup do hlavní nabídky. Pod okrajem jakéhosi dvojitého osazení je od objektivu dozadu ještě devět dalších prvků a pro úplnost popisu je také vyjmenujme: SHUTTER dokáže volbu rychlosti expozice, PUSH AUTO IRIS je obdobou přeostření (viz také výše) pro clonu, GAIN je páčkou se třemi polohami podle předchozího nastavení zisku v MENU: nechá tedy kameru řídit automatický zisk se třemi možnostmi „stropu“ (omezení) L-M-H (LOW neboli nejmenší, MIDDLE čili střední a HIGH anóbrž nejvyšší). Směrem doprava na obrázku čili dozadu k tělu kamery jsou ještě prvky balance bílé včetně tlačítka k ručnímu nastavení, uživatelský čudlík s názvem CUSTOM PICT., CANCEL pro rušení příkazů a stavů plus dvojice SET s rolovacím SELECT pro orientaci a potvrzování v hlavní nabídce MENU i všech podnabídkách…

Modely Canon XF300 a 305: srovnání (Kliknutí zvětší)
Levý bok videokamery obsahuje ještě dvě volby kartového CF-slotu A-B, na horní plošce pod madlem VELMI titěrný hlavní vypínač/volič funkcí a volič na horním držáku, který proberu až s tamějšími prvky níže. Zadní čelo (nebo temeno, chtějí-li puntičkáři :-D) sestává ze dvou menších dvířek pro paměové karty a velkých „dveří“ pro akumulátor, díky Bohu (nebo Japoncům) už mnoho let osvědčenému modelu BP-9XX a dalším dle kapacit. Zadeček brunety dotváří jaksi nadbytečný výstupek s několika nepostradatelnými zdířkami. Tady se od sebe poprvé výrazně liší modely XF 300 a XF305 (máme je tu skutečně oba): Zatímco levnější Třístovka má základní sestavu zdířek pod první krytkou (zleva) AV-USB-HDMI, druhý deklík ukrývá sluchátkovou zdířku, LANC + COMPONENT; výčet uzavírají dole tzv. BNC coby Video2 a nahoře je pak napájení s označením DC IN 8,4V. Vyspělejší verzi XF305 doplňují tři BNC-konektory (nad oním Video2) pro SDI-výstup, GENLOCK a TIME CODE, což nechám na pochopení nejspíš profíkům, laikům jen naznačím, že jde o profesionální a studiová rozhraní, jež např. „svatební točič“ nejspíše nebude potřebovat. Jděme na pravou a horní část stroje s velkým S…

Canon XF300 v detailu z pravoboku (Kliknutí zvětší)
Masivní pěstní klín se zápěstním řemínkem tvoří základ pohodlné ergonomie pro pravičku, je-li kameraman fyzicky aspoň průměrně zdatným. Držet totiž tuhle „ručku“ jako HANDY třeba celou svatbu by rozhodně bylo o pěkné posilovně. Video-spoušti tady chybí vypínací posuvný prvek, na jaký byli zvyklí majitelé XH A1 (bez S) a bez nějž se naopak musejí obejít uživatelé následného faceliftu XH A1s. Pod dlaní pravičky zůstává při práci skryt slot na SD-kartu, jenž slouží pouze pro fotografie nebo ukládání uživatelských nastavení stroje. Před předním očkem zápěstního řemínku je dvojice XLR-konektorů - zvaných též Fantom - a nad nimi 2 přepínače k volbě audio-vstupů. Na přední (vyšší) části madla jsou opět zdvojená ovládání transfokátoru a video-spouště, přičemž u této třetí (!) hlavní spouště na stroji už nechybí přesuvné vypínání coby STAND-BY. Tlačítko MAGN. slouží jako pomocník pro zaostřování - nechá „přiskočit“ sledovaný obraz na LCD asi na dvojnásobek přiblížení. Více vpředu je sada tlačítek k ovládání prezentace zaznamenaných klipů i s multifunkčním joystickem SET a dvěma pomocníky pro INDEX-ování (plus šetření energie automatickým vypnutím POWER SAVE) a rušení povelů CANCEL. Dodám, že vypnutí POWER SAVE nastává po 2vteřinovém stisknutí a kamera se tak dostane do polospánku, kdy každé 3s blikne dvakrát kontrolka…

Canon XF305 versus XH A1s: srovnání (Kliknutí zvětší)
K dokončení popisu krásné korpulentní brunety zbývá pár doplnění. Na levoboku madla je další detail ke zmínce: přepínač H-L-OFF k volbě rychlostí nájezdů ZOOM SPEED. O kapku níže na plošce vedle hlavního vypínače jsou čudlíky DISPLAY/BATT. INFO (volí data LCD, ale také indikaci zůstatkové kapacity akumulátoru třebas před odchodem do terénu) a dva +/- prvky k regulaci hlasitosti případně připojených sluchátek HEADPHONE. Přední výstupek u objektivu je osazen dvojicí voličů pro mikrofonní vstupy a ďolíčkem RESET. Poměrně dosti změněným tvarům i velikostem (oproti XH A1/s) odpovídá i rozmístění „na výšku“, kdy např. za mnohem větší sluneční clonou vystupuje výrazně vyšší madlo s úplně jinak uspořádanými mikrofony, pštrosovitě vystouplým očkem pro externí mikrofon nebo masivnějším tělesem na konci hledáčkového tubusu. Srovnávací pohled zepředu na oba přístroje oku fanouška napoví, ale ještě názornější by mohl být přední detail obou objektivů, který přikládám. Kontrolou výše vidím, že u popisu manuálního prstence ostření jsem zapomněl zmínit PUSH - coby uzamčení (odemčení) kroužku režimu MF do funkce nuceného MF jako u zrcadlovek, kdy je pak prstenec ostření NEPRůBěŽNÝ S DORAZY v obou mezích (indikace vzdáleností v okénku)…

Canon XF305 v zadní perspektivě zprava (Kliknutí zvětší)
V terénu se stroj chová excelentně a reakce popsaného kusu nemohly být nikým jakkoli připomínkovány - a že se nás pomazlilo dost (:-D). Amatérským nakukujícím - ale i jemnější části živnostníků - vzkažme, že do jedné ruky na jakoukoli delší akci to rozhodně není, ledaže pan kameraman bývá častým návštěvníkem posilovny a natáčení bude brát jako návdavek. Do ruky to ale přesto funguje skvěle: pokud nenechá levička padnout pravou kolegyni za vlast, dá se celá nádhera používat klidně jako velká ručka. Všechny prvky jsou na svých místech, jen to často vzývané zacvičení je tu rozhodně záhodno podstoupit zodpovědně. Mezi všemi akcemi s účastí téhle ohromnosti bych uvedl prosincovou Bitvu u Slavkova, kde XF305 natáčela hlavní panorama od tribun a po celou dobu byla na stativu s dohledem jednoho z nás. A protože toto povídání čtou určitě i majitelé dosavadních páskových SD- i HDV- strojů, jen na okraj přidám perličku, že i všechny páskové kamery točily při zhruba -12°C mrazu absolutně zodpovědně; a jak praví stará-dobrá zásada „Dokud se pásková kamera nevypíná, vydrží klidně i -30°C, ale po vypnutí a vymrznutí (natož přenesení do tepla) je nutná aklimatizace“. A že jsme o XF305 neměli v tom mraze strach, je nabíledni. A nezapomenu: LCD-displej lze vysouvat a otáčet geniálně na obě strany; a výběr strany je jen na kameramanovi…

V Exploreru stále funkční: kurzor popíše, kliknutí otevře

XF305: Klip, 1920x1080, 50Mb, 7s; 47,4MB (Klik stáhne) XF305: Klip, 1280x720, progresiv.; 28,3MB (Klik stáhne) XF305: Videosnímek-50Mb, max. TELE, 574kB (Klik zvětší) XF305: Videosnímek-50Mb, max. WIDE, 421kB (Klik zvětší) XF305: Videosnímek-50Mb, max. TELE, 628kB (Klik zvětší) XF305: Videosnímek-50Mb, max. TELE, 651kB (Klik zvětší) XF305: Videosnímek-35Mb, Bitva-WIDE, 569kB (Klik zvětší) Xf305: Videosnímek-35Mb, Bitva-WIDE, 442kB (Klik zvětší)

 

Galerie ukázek. Přestože premiérově to byla menší verze ručkové XF100, dnešní ukázka toku 50Mbps bude jednou z úplně prvních v českém éteru. Dlouho jsem vybíral, který klip přiložit za všechny - a nakonec je tu naše brněnské móře. Rovnou se přiznám, že použité videoklipy jsou už z loňského května, kdy jsme měli XF305 zapůjčenu prvně. Točili jsme pak množství klipů i větších celků - mj. třeba ono hlavní panorama Austerlitz na WS4 - ale do Galerie dodržujeme zásadu NE-editovaných ukázek, tedy ani neušmiknutých třebas v jakémkoli střihovém programu; a vybírání kratšího klipu bylo tedy o menším výběru. Zleva doprava je pod prvním snímečkem malé video v plné náloži: 7 vteřin kvality 1920x1080 dává při 50Mbps téměř 50MB objemu. Další ukázkou je 6 vteřin progresivního módu 1280x720, jenž je datovým tokem řidší, ale představuje stejně objemově 28MB dat. Následují Videosnímky coby políčka z videí: demonstrace rozsahu transfokátoru právě odplouvajícího parníku s nečeským jménem Dallas je pod snímečky 3 a 4 (krásná duha nad hotelem Santon jako bonus :-D), pak 2x plné trafo na záhadu, jíž je plovoucí náklaďák s pontonem stavební firmy (5 a 6) a 2 momentky ze zmíněné Bitvy, obě poslední z toku 35Mbps…

XF305 s nasazenou předsádkou WA-H82 (Kliknutí zvětší)
Možné doplňky. Kromě samozřejmě volitelných příslušenství, jakými jsou velké a ještě větší akumulátory (zmíněná patice BP-9XX), je možno využít - jako pro většinu poloprofesionálních strojů značky - slušně výkonné světlo VL 10Li II, jež se napájí právě tou paticí, potažmo akumulátory této řady. Externí mikrofon bude o nárocích uživatele - a úchyt i patřičné konektory jsou připraveny. Paměové karty asi taky nemá smysl pitvat, snad se tu jen zmiňme o tom, že CF-druh by měl existovat i v 64GB-kapacitě. Odpovídající brašna bude asi trošku problém, protože příslušně velký typ bude asi dosti drahý, ale podmínečné řešení může představovat naše největší firemní brašna i s logem, podmínečně v tom, že s případným šírem (namontovaným) už se kamera dovnitř nevydá. A na předsádku neboli šíro zde u nás byla i aktualita. WA-H82 sice rozšiřuje „pouze“ o koeficient 0,8x - ale už tak široký start ohniska na výše uvedených číslech posouvá do snových čísel. Údaje z druhého odstavce hned ještě doplňme upozorněním na velkou hmotnost a poctivou pořizovací cenu fešného doplňku i s elegantní OBřÍ sluneční clonou. Prostě Profi povýšeno na PROFI. Stativy a další k doplnění kameramanovy výbavy asi rozebírat netřeba, kabeláže jakbysmet, UV-filtr - ten i k ochraně čipu - lze doporučit. Ještě snad dodám, že hrudní opěrku k XF300/5 vlastnit záhodno - a POřÁDNÉ zaškolení rozhodně NUTNÉ…

Popsané stroje Canon XF300 a XF305 u sebe (Klik zvětší)
Vím: není to téma pro maloobchodní spotřebitele. Tuším i to, že ani počtem přečtení tohoto článečku nedosáhne XF300/305 na žádané amatérské modely. Ale jedná se o druh zboží, které je oficiálně možné zakoupit v běžné síti - nebo alespoň v síti profesionálních partnerů Canon. Povídání o podobných echt vyspělých mašinkách je kořením našeho webu, ale také (tomu by mohl fanoušek videokamer rozumět) příjemnou ingrediencí toho, aby i fajnšmekry včetně nás, co se tak rádi pomazlíme s něčím EXTRA, tenhle obor bavil. Nemohu se tady rozepisovat složitě o bůhvíjakých zkušenostech s obrovskou a drahou strojovnou, protože mimochodem žádné fakt VELKÉ zkušenosti zatím nemám ani já ani nikdo, kdo si mohl vyzkoušet kameru v praxi. Ale co by jeden neudělal pro čtenářskou veřejnost, jež se zdaleka neskládá jen z potenciálních uživatelů klasického rozmezí „nějakou kameru do 10tky, patnáct už je moc, kasu drží manželka“ (:-D), že jo. čtenář dnes holt bude muset - pokud se chtěl o XF300/305 něco dozvědět - vzít tento popis jako představení neboli vizitku kamery čili jakési uvedení do společnosti. Nekladu si jakékoli cíle ve smyslu DETAILNÍHO rozboru tohoto bolidu, ale do závěru přece jen malé hodnocení. Ze všech dosud zjištěných postřehů, které o XF300/5 máme, si dovolujeme usoudit, že jsme si prohlídli naprosto MIMOřÁDNOU kvalitu i výbavu. A že jsme už i nějaký kus prodali, to budiž pouze pomyslnou třešničkou na dortu, jsme přece SPECIÁLKA VIDEOKAMERY CZ, že ano…

Technické parametry videokamer Canon XF300/305: Web českého zastoupení

neco
Fotodokumentaci opět vesměs připravila firma Videokamery CZ...

Kapičku profesionálnější strojovnu maličko představil: Petr Jelínek
Za upozornění na chyby předem děkuji (klikněte, prosím, @-Mail).

P.S.: Hi to Denver and all Colorado - @-PIŠTE, jak se máte (:-D)!

Vydáno dne 10. 5. 2011 (53 336 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 20:13), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13672 x,
naposledy 9. 5. 2025, 20:21

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7126 x,
naposledy 9. 5. 2025, 20:12

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5635 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4966 x,
naposledy 9. 5. 2025, 20:32

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2118 x,
naposledy 9. 5. 2025, 20:59

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout