VIDEOKAMERY.cz | JVC-Everio s HDD: modely pro rok 2006?

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › JVC-Everio s HDD: modely pro rok 2006?

JVC-Everio s HDD: modely pro rok 2006?

Srovnání loňské a letošní fazóny JVC (Klikni pro zvětšení)
Komentář od editora (PJ). V poslední době to vypadá, jako by i naše stránky podlehly trendu komprimačních hračkáren a nepsaly už o ničem jiném. Jen na (posouvané) titulce webu si může čtenář přečíst hned 5x o mašinkách s formátem MPEG2, ale že bychom psali už jen o nich, to by nám laskavý čtenář přece jen křivdil. Hned v březnu po uvedení nové řady Panasonic jsme představili model GS300, s příchodem jara i duo od firmy Canon MVX450/460 a hned nato i základ firmy Panasonic GS27/37. Následoval popis zajímavého nástupce HC90 s označením HC96 a v den 61. výročí osvobození Brna další stroj Matsushity, tentokrát nejlevnější GS180. Spotřební řadu Devítistovek firmy Canon jsme nabídli před koncem května, tutéž kategorii JVC u předávání školních vysvědčení a základ od firmy Sony před měsícem. A byly tu i špeky pro fajnšmekry v podobě videokamer Panasonic GS500 nebo nejmenší HDV světa Sony HC3; to jen, aby si bez velkého hledání (lenost ctíme :-D) mohli čtenáři kliknout v té záplavě MPEG-ů na vše, kde se trpělivě posouvá (zatím) nepřekonaná čtvrtpalcová páska mini-DV. Pokračuje Jirka…

Detail obřího 32násobného ZOOM-u (Klikni pro zvětšení)
Nejlevnější zástupce řady má označení GZ-MG21 a jak lze odvodit dle jeho čísla, nahrazuje loňský nejnižší model MG20. Kamera je vybavena snímacím CCD-čipem s malou úhlopříčkou 1/6" a celkem 800.000 obrazovými body. Objektiv nabízí obří 32násobné optické přiblížení stejně jako dvojice levnějších kamer systému mini-DV; a digitální ZOOM jen pro úplnost končí na osmisetnásobku. Ohniskovou vzdálenost přepočítanou na kinofilm bohužel výrobce neuvádí, ale na to už jsme u Victora zvyklí. Objektiv je osazen závitem pro uchycení filtru (případně předsádky) a jeho průměr je 30,5 mm. Kamera je vybavena elektronickým stabilizátorem se známou neřestí při švenkování s kamerou (poskakující obraz), ale i tak díky za něj. Záznam lze sledovat stejně jako u předešlé modelové řady pouze přes výklopný LCD-monitor s úhlopříčkou 2,5". Hledáček se do kamery bohužel zase nevešel - vypadá to na trvalý trend - a tímto myslím, že firma JVC pár bodíků u zákazníků přece jen ztratit může…

Zespod: Praktický slot na SD-kartu (Klikni pro zvětšení)
Video je natáčeno v rozlišení 720x576 a na 20GB 1,8" pevný disk se v maximální kvalitě při udávaném datovém toku 8,5Mbps vejde až 4,5 hodiny záznamu (MPEG2), v nejnižší kvalitě nazvané ECO je pak možné pořídit až 25 hodin - rozlišení se přepne na pouhých 352x288, datový tok se sníží až na 1,5Mbps a navíc pak není možné nahrávat v širokoúhlém formátu 16:9; loni přiložená tabulka kapacit v závislosti na zvolených módech zde platí. Kromě vestavěného pevného disku kamera disponuje i praktickým slotem na paměovou SD-kartu a videozáznam lze tedy pořizovat i na ni anebo je možno si oddělit fotografie od videí. Mimo videoklipů je totiž přístrojem nabízen i fotografický režim v základním rozlišení VGA (tj. 640x480) a na HDD se indikuje místo pro 9 999 fotografií. Kamera je stejně jako její předchůdkyně vybavena i jakýmsi čidlem gravitačního zrychlení, takže včas zareaguje při pádu kamery nebo jeho simulaci a vypne, čímž předejde poškození vestavěného pevného disku; i tato funkce se samozřejmě dá pro účely (například) parašutistů vypnout…

Detail přípojek Everia vzadu nahoře (Klikni pro zvětšení)
Přenos do počítače se provádí přes rozhraní USB2.0. Hard-diskové kamery nemají port Fire-Wire, což je dnes trochu nešastné řešení, jelikož DVD-rekordéry v drtivé většině používají pro digitální přenos právě onen horký drát, takže se předpokládá, že první cesta z přístroje povede do PC, kde se záznam na DVD disk vypálí. K tomu by mohl snad dobře posloužit program dodávaný k videokameře Cyberlink DVDSolution. Záznam je jako u každého nelineárního formátu na HDD ukládán tak, že každá nahraná sekvence od zahájení k ukončení klipu tvoří jeden soubor, takže je možné přehrávat pouze danou část videa a vcelku rychle se dá vybrat, které kousky jsou použitelné a které nestojí ani za kopírování na DVD. Výrobce na tuto videokameru samozřejmě umístil i analogový AV-výstup; a to včetně S-video výstupu. Vstup naopak na přístroji není ani jeden, bohužel ani mikrofonní. Na těle kamery není ani patice pro uchycení mikrofonu nebo světla. Na druhou stranu jsou kamery s vestavěným pevným diskem podstatně tišší při provozu, takže běžný uživatel většinou nemá potřebu dokupovat ke kameře externí mikrofon. Je třeba dodat, že záznam zvuku je dnes u všech kamer stereofonní - tedy i u této…

Pohled na LCD-panel a čtyřsměrný joystick (Klikni pro zvětšení)
Při nahrávání je tedy možné kontrolovat videozáznam jen na LCD panelu, jak je již zmíněno výše. Kamera nabídne kromě plně automatického režimu i možnosti manuálních nastavení, takže uživatel není ochuzen o možnost ručního ostření, nastavení balance bílé barvy (jsou tu i přednastavené hodnoty) nebo i nastavování rychlosti závěrky (1/2s - 1/4000s). Firma JVC nabízí rovněž přednastavené motivové režimy SPORT, SNÍH, BODOVÉ OSVěTLENÍ a ŠERO. Tyto funkce se nastavují čtyřsměrným joystickem umístěným na levém okraji výklopného LCD-monitoru. Ten zároveň slouží pro volbu formátu videa 4:3/16:9, aktivuje noční režim záznamu (u základních modelů je kamera vybavena dvojící LED diod pro přisvícení) nebo protisvětlo BACKLIGHT. Navíc je zde pod zmiňovaným joystickem tlačítko věnované zobrazení základních údajů o stavu kamery: jako u 505tky zobrazí stav zaplnění HDD nebo kapacitu akumulátoru…

Detail ovládání pod vyklopeným LCD (Klikni pro zvětšení)
Pod výklopným LCD-monitorem je umístěn přepínač VIDEO/FOTO a pak tlačítka volby režimu AUTO/MANUAL, rychlého vymazání požadované scény a vstupu do hlavní nabídky MENU. V menu je možné nastavit parametry jako DATUM a čAS, nastavení displeje anebo kvality záznamu. Nastavení probíhá v českém jazyce, takže by s obsluhou neměl být větší problém a celou nabídku lze velmi svižně ovládat joystickem. Přehrávací režim je u diskových kamer přeci jen pestřejší, nežli u kamer kazetových a kromě běžného přehrávání se zde nabízí funkce základního střihu, resp. možnosti mazání nepovedených scén, čímž je dosaženo zaprvé základní selekce povedených záběrů a zadruhé se uvolní místo pro další video, podobně jako se promazávají snímky v digi foáku. Stejně jako u všech ostatních současných videokamer, je i u JVC záznam přehráván včetně zvuku do vestavěného reproduktorku (pod displejem vlevo)…

Základní sada doplňků přiložená k Everiu (Klikni pro zvětšení)
V základní výbavě přístroje dostane uživatel následující sadu doplňků. Nabíječku, respektive adaptér, kterým se připojí domácí sí 230V ke kameře s probíhajícím nabíjením AKU v těle kamery. Základní akumulátor BN-VF707 s kapacitou 700mAh, který vydrží podle indikace LCD něco kolem hodiny práce. Přiložený AV-kabel poslouží pro připojení ke všem dalším přístrojům domácího videořetězce. Dále pak v krabici s přístrojem najde kameraman krytku objektivu, delší řemen k nošení přes rameno nebo na krku a bezdrátový dálkový ovladač, který je taktéž společný pro všechny modely řady. Spolu s instalačním CD je tu ještě přiložen USB-kabel na stahování pořízených videoklipů nebo fotografií na HDD do počítače. Kamera s vloženou SD-kartou se mimochodem hlásí v PC jako dva výměnné disky, tedy coby samotný HDD a nadto jako obsah SD-karty. Samozřejmostí je také podrobný český návod a samozřejmou lakomostí výrobce v duchu dnešní doby je absence jakékoli kapacity paměové SD-karty, ale to už jsme si asi zvykli…

 Externí vypalovačka JVC CU-VD10 (Klikni pro zvětšení)
Teď, když je v zásadě popsán základní model MG21, zkusím naznačit, čím se vlastně liší další tři typy. O stupínek vyšší typ v řadě dodávaný na český trh má označení GZ-MG27 a na rozdíl od dvacet jedničky je vybaven širokoúhlým LCD panelem s úhlopříčkou 2,7". Model MG21 umí rovněž natáčet v poměru stran 16:9, ale na panelu je pak obraz ohraničen černými pruhy. Navíc je typ GZ-MG27 vybaven možností vypalování DVD disku přes USB port bez použití PC. Pochopitelně je k tomu potřeba pořídit další zařízení. Jakási externí vypalovačka nese označení CU-VD10 a firma JVC ji nabízí za doporučenou cenu 5 990,- Kč. Zařízení lze použít i ve spojení s PC. Na amerických stránkách jsem našel návod, který byl kupodivu i česky a dle technických parametrů by si měla vypalovačka rozumět s médii DVD-R a DVD-RW, ale o +R nebo DL či dokonce RAM není ani zmínka. Po připojení k počítači by měla vypalovačka zvládat až 8násobnou rychlost zápisu. Podle návodu je možné externí doplněk napájet pouze ze závislé sítě a nelze tedy např. vypalovat v terénu pomocí přídavného akumulátoru…

Nejvyšší model jednočipové řady: MG77 (Klikni pro zvětšení)
Následující model nese označení GZ-MG37 a výrobce do něj vsadil pevný disk s vyšší 30GB kapacitou, takže v nejlepším režimu záznamu nazvaném ULTRAFINE (extra jemný) se na disk vejde přibližně 7 hodin videozáznamu, v režimu úsporném pak stačí kapacita disku na 37 hodin a 30 minut. Další, poslední a nejvyšší jednočipový model dodávaný na český trh nese označení GZ-MG77. Kamera je vybavena lepším snímacím CCD-čipem s úhlopříčkou 1/3,9" a rozlišením 2,18MPx, což jistě výrazně vylepší možnost fotografování. Navíc je stroj obohacen o vestavěný blesk, takže je logicky méně problémové i focení za horších světelných podmínek. Maximální rozlišení na fotce je pak 1.632 x 1.224. Díky většímu CCD-snímači se podstatně snížilo optické přiblížení z 32násobku u levnějších kolegyň na pouhý desetinásobek a blesk zabral místo vestavěným LED diodám. Ty by daná kamera neměla do jisté míry potřebovat, protože se světelnost objektivu zlepšila z F2,0 až na údaj F1,2 v nejširším ohnisku…

MG77: Videoklip, šero, 14s., ULTRA; 16,6MB (Klik otevře)
MG77: Videosnímek, ULTRA 8,5Mbps; 245kB (Klik zvětší)
MG77: Videosnímek, ECO; 1,5Mbps; 129kB (Klik zvětší)
MG77: Videosnímek, šero+automat; 353kB (Klik zvětší)
MG77: Videosnímek, šero+noční režim; 574kB (Klik zvětší)
MG77:  Fotka květu, 1.632x1.224; 696kB (Klik zvětší)
MG77:  Foto květ+včela, 1.632x1.224; 0,98MB (Klik zvětší)
MG77: Fotka Lipna, 1.632x1.224; 794kB (Klik zvětší)

Galerie Klipů, Videosnímků a Fotek (odstavec od PJ) - a dnešní ukázky s malým překvapením. Původně jsem mínil, že opakování sekvencí v MPEG2 by bylo pověstným nošením dříví do lesa, ale pak mě napadlo nabídnout důkaz o slušných schopnostech velkého čipu a světelnosti objektivu. První snímeček je odkaz na 14vteřinové video ze soboty 19.srpna, kdy Policie na jedné z širších výpadovek Brna odstavovala při MS motocyklů všechno, do čeho by se vešla ukradená motorka (a kontrolovala obsah vozů). Ukázka v plném automatu je asi z 20:20 hodin a podle mého názoru dopadla Sedmasedmdesátka dobře. Dalšími obrázky ke zvětšení (klik PC-myškou) jsou snímky z videa 16:9, které Jirka vytáhl v PC a hned první dva názorně demonstrují rozdíl v kvalitě ULTRA a ECO (včetně poměru stran). Zbylé obrázky už popíše kurzor myši a obvyklým kliknutím se zvětší v novém okně do maxima. Vše je z nejvyššího jednočipu MG77 - podle nás je focení s 800 tisíci body pouze doplňkem. Hledače ukázek MPEG2 odkazuji na recenze o S100, HVR-Z1, DVD505, SR90, MC500, MG20-50, MG505 nebo jednočipu s NEJ-DVD-rozlišením DC40. A z hezky upraveného Rakouska si ještě neodpustím na plný ZOOM jednu červenou, dřevěnou, 789kilobajtovou krávu (:-D)…

Detail modelu JVC GZ-MG77 shora (Klikni pro zvětšení)
Ještě by se snad slušelo uvést rozměry daných videokamer. Celá nová modelová řada kromě tříčipu má stejné rozměry, a to 68 x 69 x 109 mm (Š x V x H), základní model váží jen 340 g a model MG77 je o 30 g těžší (hmotnost je uvedena bez akumulátoru a krytky objektivu). Oproti minulé modelové řadě se tedy ani nijak dramaticky nezměnil jak rozměr, tak hmotnost. Praktický slot na SD-karty je - stejně jako u popsané MG505tky - možno využít ke kopírování požadovaných klipů zpět na HDD, pokud jsme je už vytáhli ven. Vůči námi nedávno představené konkurenci Sony SR90 si tak může uživatel nahrát zpět do kamery všechny klipy, které souvisí s přáteli nebo akcemi, na jejichž návštěvu nebo připomínání se chystá. Srovnání s loňskými modely MG20 a MG40 by mohlo napovědět o (ne)výrazném obnovení nové řady více. V každém případě jsou zejména jednočipové novinky JVC jedněmi z nejlehčích a vlastně i nejmenších videokamer současné světové nabídky…

Sestava Everií z evropských stránek (Klikni pro zvětšení)
Pokud bych měl dopustit nějaké hodnocení (nejen) ovládání těchto diskových kamer, tak si myslím, že JVC vyrobilo stroje velmi jednoduché a běžný dovolenkový kameraman nebude mít s obsluhou problémy. Pochopitelně se nedá čekat, že v dané cenové relaci bude možnost manuálního ostření na prstenci objektivu nebo volby nastavení citlivosti mikrofonů. Na druhou stranu JVC ještě snad jako poslední mohykán má vcelku potřebnou funkci protisvětla (BACKLIGHT). Jak už jsem uvedl výše, chtěl bych u kamery i hledáček, jelikož LCD-panel není vždy 100% čitelný a má větší spotřebu. Firma JVC sice má ve svém katalogu jako volitelné příslušenství jakýsi kryt LCD, coby jeho stínítko, ovšem v ceníku uveden není, čili nejspíš není na český trh dodáván. Sečteno podtrženo je nová modelová řada důstojným nástupcem ročníku 2005, ale možná by se do nabídky dal zahrnout i nějaký model s 1,3megovým CCD - duo takových přístrojů lze nalézt na evropském webu. Co bych však uvítal ze všeho nejvíce, to by byla uživatelem volitelná možnost záznamu bez MPEG-komprese…

Přehled diskových videokamer dostupných v čR: stránky čs. zastoupení JVC...

český návod k modelům GZ-MG21 až 37 na stránkách čs. zastoupení JVC CZ...

český návod k modelům GZ-MG67 a 77 na stránkách čs. zastoupení firmy JVC

neco
Novou řadu diskových Evérií na r. 2006 dnes popsal: Jirka Rakušan
Redigoval a kapku doplňoval svého kolegu editor webu: Petr Jelínek
Zájemcům o kteroukoli z novinek nabízíme prodej ON-LINE (skladem)
A k dotazům nebo upozornění na chyby ještě @-mail na W-správce.

Vydáno dne 21. 8. 2006 (51 017 přečtení, naposledy 10. 5. 2025, 01:47), autor: Jiří Rakušan [rakusan]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13696 x,
naposledy 10. 5. 2025, 02:35

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7135 x,
naposledy 10. 5. 2025, 02:28

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5653 x,
naposledy 10. 5. 2025, 02:56

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4976 x,
naposledy 10. 5. 2025, 01:10

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2132 x,
naposledy 10. 5. 2025, 01:59

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout