VIDEOKAMERY.cz | Špionáž 2006: virus MPEG2 na postupu..?

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Špionáž 2006: virus MPEG2 na postupu..?

Špionáž 2006: virus MPEG2 na postupu..?

A stále dokola: kurzor myšky napoví a kliknutí zvětší...

Trio z úspěšných v roce 2005 (Klikni pro zvětšení)
Hned v začátku hlavního textu si dovolím odkázat na stěžejnější pilíře sortimentů jednotlivých značek v právě nyní končící sezóně, přičemž modelovým rokem (onou sezónou) zde budu mít na mysli přesně neodhadnutelný "časový úsek mezi jarem předchozího a stejným obdobím následujícího roku". čtenářova tolerance v mnou uváděných modelových řadách je tu předpokládána vždy, když se do popisovaného systému vloudí některá z novinek mimo pořadí - tedy v pozdním létě anebo až v závěrečných měsících daného kalendářního roku. Jednotlivé firmy uvedu abecedně, protože toto pořadí je nejméně (?) napadnutelné zastánci nebo odpůrci kterékoli značky. Foto-Boss Canon sice loni nepředstavil své stěžejní špeky ve stejný čas jako konkurenti, ale jedním z nejzajímavějších počinů střední třídy MVX40/45i dal jasně najevo, v čem si zjevně může být jist svou silou. Ani jeho megapixelové trio MVX300-350i nebo základní spotřební typy MV800 až MV850i rozhodně netrpěly malou prodejností (na podzim se přidružila fotokamera MVX4i), což se naopak nedá říci o DVD-modelech DC10/20. Zajímavostí končící sezóny lze asi označit délku prodejnosti fešné MVX3i - téměř 2,5 roku - a neuvedení očekávané (!) nástupkyně XM2 coby typu XM3 (?) jako třešničky největšího sortimentu mini-DV na světě…

Kvartet z výběru úspěšných typů 2005 (Klikni pro zvětšení)
Japonský Victor je na tom úplně jinak: orientuje se především na kartové a diskové přístroje, i když pásku zatím nevypouští. Tady ale těžko hodnotit produkci jako celek, protože opatrnické (?) české zastoupení značky dováží pouze část výrobního záběru, jak jej zná třebas spotřebitel v Německu. I tak se ale dá konstatovat, že některé typy jsou ve své třídě velmi úspěšnými, což platí pro (český) vrchol základní řady GR-D270, ale naopak asi ne pro duo GR-DF420/470. Kartové mašinky Everio MC200 a MC500 jsou svými prodejními čísly spíše exoty, ale jistá promile trhu obsazují. A diskové typy - opět českým JVC dovážené pouze v necelé polovině sortimentu - mají solidní čísla, alespoň v evidencích prodejnosti naší firmy. Panasonic na to šel jinak, i když těžko hlasitě souhlasit, že lépe: jako jediný téměř opustil klasické osazení videokamer jedním snímačem a navázal na úspěchy svých tříčipů GS70 a dua GS120/200. Už nedostupná GS250, doprodávaná dvojice GS140/150 i (zatím) nejočesanější tříčip všech dob GS75 byly v prodejnosti úspěšné, ale především naprosto nepravdivými údaji o fotorežimech a pidi-čipy stejně onu pověstnou díru do světa neudělaly. A o (ne)dostupnosti relativně úspěšné GS400 se diskutuje tolik, že se ani nepřidáme…

2 maloobchodní obryně sortimentu Sony (Klikni pro zvětšení)
Vůdce světového know-how firma Sony už nyní experimentuje - i přes široký záběr své produkce - po několika svých dílčích omylech (namátkou ono micro MV) poněkud umírněně. Přesto řídí již třetí sezónu výrobu DVD-kamer s jednostranným vypalováním (DVD-R/RW/+RW), dosud stále nabízí (?) skomírající formát D8, je předvojem přístrojů formátu HDV a (zatím) drží i velmi solidní výběr modelů mini-DV. Končící modelový rok byl ve znamení pokračovat s dotykovými LCD-panely a jak je vidět, jistá část uživatelské veřejnosti si zvykla i na tenhle výstřelek. Poměrně úspěšnými byly - v prodejních číslech - modely základní řady HC17-42 a pomyslný potlesk sklidila především třešnička na dortu DCR-HC90, kterou zřejmě vystřídá (?) letošní duo HC94/96. Doslova šokem byla asi pro mnohé fanoušky digitálních videokamer informace, že Boss světové elektroniky se pouští do formátu nahrávání na vestavěný pevný disk, ale tenhle experiment probereme o kus níže. Tady si ještě připomeneme, že (nejen) svatebním točičům firma Sony stále nabízí veleúspěšnou maxiručku se známým označením DCR-VX2100 a v loňském roce vypustila hned dvě verze HDV-kamer s tříčipovým a jednočipovým osazením: FX1 a HC1, které jsme taktéž představili (a kapku i HVR-Z1, a to dokonce s malou ukázkou videa)…

Také představený Panasonic SDR-S100 (Klikni pro zvětšení)
Trojice ze známých MPEG-strojů JVC (Klikni pro zvětšení)
A co letos, kam že to vlastně spěje? Plíživý nástup komprimačních hračkáren (řekli by sokoli na jednom diskusním fóru) už má nezadržitelný vzestup. Předloňské představování kartových prcků od firmy JVC - MC200 a MC500 - bylo průlomem do technologie MPEG2, protože oproti modelům DVD nabídlo přece jenom dosti větší kapacitu a v určitých ohledech i snadnější zálohování dat. Ale Victor pokračoval hned v následující sezóně se svými vestavěnými hard-disky v podobě podzimních GZ-MG20-30-50 a Panasonic přidal k někdejšímu pokusu v miniatuře SV-AV100 tříčipovou krasavici SDR-S100. Shrneme-li kapku současný fenomén MPEG - a to z amatérského segmentu raději vynecháme HDV-kamery - vidíme nyní zjevný nástup komprimátů v tzv. domácí videotechnice, zde tedy co se videokamer týká: DVD mašinky produkuje Panasonic už téměř 4 sezóny (a Hitachi zřejmě až o 2 roky déle) a k jednostrannému DVD firmy Sony se loni přidal i Canon. Každý ze čtyř hlavních producentů videokamer - Canon, JVC, Panasonic i Sony - zde má tedy nějaké to želízko v ohni, čili zastoupení ve videoformátu MPEG2 některými modely…

Pusme se tedy do letošních (zatím) známých modelů..

Americká verze nižšího z řady: HC26 (Klikni pro zvětšení)
Nejvyšší model spotřební řady: HC96 (Klikni pro zvětšení)
Obrátíme-li nyní abecední pořadí značek, začneme pro změnu firmou Sony. Každý rok je totiž její nastupující sortiment znám asi nejdříve, i když vlastně jen pro (velký) trh USA. Letos se ale můžeme vzácně opřít už od přelomu ledna a února i o stránky čs. zastoupení, na nichž je prozrazeno dosti. Předně tu zatím stále bude výběr z ucelené řady čtvrtpalcové mini-DV, tedy modelů DCR-HC23/24 (zřejmě verze bez dálkového ovladače a s ním), MS-kartou doplněných verzí HC32/35 (podle čs. WEB-u Sony ve značně obrácené logice se vstupy a bez AV-in) s CCD-čipy 0,8MPx, megapixelovými HC44/46 (opět bez DV-in a s ním) a zjevně nástupním duem po loňské DCR-HC90: DCR-HC94/96 (bez vstupů a s nimi), osazeným opět 1/3" čipem s 3MPx. Jako naprostý vrchol všeho, co se ještě dá označit maloobchodním mini-DV, bude stále čnít nad sortimentem královna tmy, totiž nejdelší strojovna segmentu VX2100, o níž jsme také cosi napsali a u níž jsme mj. chválili i absenci daktyl-panelu. Vyznavačům staré dobré pásky je u Sony dán vcelku široký záběr v intencích předchozích sezón, přičemž asi jen japonská centrála nejlépe ví, jak mnoho onen zmiňovaný dotykový LCD-panel (ne)ubližuje prodejnosti videokamer…

Futurističtější tvary vybavenějších DVD (Klikni pro zvětšení)
Konzervativnější tělo nižší dvojice DVD (Klikni pro zvětšení)
A to by nebyl Sony, aby nechtěl dokazovat svůj echt vůdčí potenciál světa elektroniky největším (!) počtem nahrávacích systémů. Podle čs. stránek už sice zjevně skončila éra analogové Hi8 - tedy s výjimkou doznívajícího digitálního použití této 8mm pásky ve dvojici modelů D8 - a novátorský fenomén HDV je zatím ještě v začátcích, ale novinky s osmicentimetrovým diskem jsou opětovně v ucelené řadě (a 2 tvary - viz obrázky): základní DCR-DVD105 má šestinový snímač s 0,8MPx, vyšší DVD205 už je osazen 1/5,5“ čipem s 1,07MPx a DVD405 dokonce třetinovým třímegáčem. Vrcholem nemá být stroj s ještě větším počtem pixel, ale C-MOS-senzorem (s 2MPx, ale výrobce udává foto-maximum 4MPx: 2.304x1.728) vybavený DVD505, jenž jako jediný ve formátu DVD nabízí ke koukání 3,5" LCD-displej (221kPx) a dokonce i 4kanálový zvuk z vestavěných mikrofonů Dolby® Digital 5.1, přičemž tato audio-vymoženost se týká i DVD405. Je vidět, že myšlenky 8cm disku se zatím nevzdá žádný z jeho producentů, ale autor textu si dovoluje pochybovat, že DVD-formát bude vyráběn nějak zásadně dlouho: disky nejsou levné a mají omezenou kapacitu asi 18 minut v nejvyšší kvalitě. Navíc je jasné, že reklama "Natočit-Vysunout-Přehrát" takticky vynechává (důležité) informace o nutnostech finalizací (a tzv. odfinalizování) disku, jež jsou pro anoncované užívání těchto přístrojů přinejmenším komplikacemi…

Šokující model s HDD uvnitř: DCR-SR90 (Klikni pro zvětšení)
Doslova šok poučenějším laikům oboru zřejmě asi způsobí třímegový experiment s vestavěným pevným diskem, který by měl nést extra označení DCR-SR100, respektive ...SR90 pro čs. trh. O pěknou porci hmotnější mašinka oproti diskovkám JVC MG20-50 (535 versus 320 gramů) s bytelně působícím tělesem objektivu má 2,7" širokoúhlý LCD-panel (123.000 bodů; samozřejmě dotykový) a stejně jako dva výše zmiňované DVD-modely také 4kanálový zvuk s patřičnými mikrofony. HDD má avizovanou kapacitu 30GB a my se samozřejmě hned u prvního kousku přesvědčíme, zda náhodou nejde o podobný typ Hitachi, jaký jsme našli např. u JVC MG20. A přestože jsme slavné značce Sony věnovali už dosti textu, zmiňme před následující firmou Panasonic ještě HDV-formát. Jak už jsem uvedl výše, obě loňské prvotiny jsme popsali na našich stránkách, přičemž větší HDR-FX1 jsme si dovolili vyzkoumat osobně a menší jednočip HDR-HC1 nám velmi solidně přiblížil čtenář z východního cípu našeho kraje. HDV s kompresí MPEG2 je sice často v diskusích zatracován značnou částí tzv. točičů, ale budoucnost nepochybně má - brzy přibude i nová HDR-HC3...

Trojice DVD-novinek firmy Panasonic (Klikni pro zvětšení)
Panasonic vsadil už loni na převahu přístrojů s emblémem 3CCD: a letos budou mít videokamery s jedním snímačem v jeho sortimentu ještě méně místa. A stejně jako u Sony nás český WEB může dobře navigovat už pár týdnů nazpět. Vidíme zde, že loňská přestávka formátu DVD-RAM u slavné značky - po někdejší prvotině VDR-M30 a poté i předloňském duu VDR-M50/70 - nebyla ukončením výroby tzv. systému oboustranného vypalování, ale (nejspíše) jen čekací pauzou. Letos totiž vyrukuje Panasonic hned s trojicí mašinek, z nichž dokonce hned dvě vybavuje třemi CCD. Jednočip se má nazývat VDR-D150 a vyšší typy pak D250 a D300. Svými rozměry jsou jak základní 150tka masivnější proti druhdy recenzované dvojici Canon DC10/20 (ale zase menší oproti Sony DVD405 apod.), tak vyšší typy 250/300 podobně větší proti avizované DC40. Rozhodující výhodou zmiňovaných videokamer je možnost oboustranného záznamu (disk se musí otočit), i když kompatibilita DVD-RAM je diskutabilní: oni se ti výrobci ne a ne domluvit pro dobro spotřebitele. Ke komprimačnímu odstavci zopakujme zmínku o podzimním překvapení SD-kamery SDR-S100, již jsme představili co možná nejpoctivěji i my…

Sextet nových mini-DV firmy Panasonic (Klikni pro zvětšení)
Ani v (zatím) nejrozšířenějším home-formátu čtvrtpalcové pásky mini-DV se odnož koncernu Matsushita určitě nefláká. V sortimentu zbývají už jen dva jednočipy - ultrazoomovky NV-GS27 a GS37 s 30násobným přiblížením - ale výběr modelů s emblémem 3CCD vyhlíží slibně. Ne že by jich mělo být více proti loňsku, ale fanoušky domácích videokamer bude asi zajímat hlavně třešnička na dortu onoho segmentu NV-GS500. Nová královna amatérské řady má mít (podobně jako GS400) CCD s úhlopříčkou 1/4,7" s 1,07MPx každého, závit objektivu 43mm a optickou stabilizaci; a mj. také i širokoúhlý LCD-panel 2,7" a parametry těla 91x73x153 mm s 570gramy (GS400 má 81x80x178mm a 700g.). Doufejme, že na hodnocení nebude mít zásadní vliv absence analogových vstupů, i když to se u nejvyšší z řady nedělá (lakomci :-D). Směrem dolů v sortimentu čtvrtpalcových 3CCD jsou tu ještě GS300 (s DV-in) a GS280 (bez vstupu), obě s menšími čipy 3x 1/6"+800kPx a optickou stabilizací (!) a řadu uzavírá GS180 se stejnými (malými) CCD-čipy, elektronickým stabilizátorem a (doufejme) snad jen opomenutou zmínkou o české orientaci v nabídce, již mají mít všechny výše zmíněné modely firmy...

Asi společný znak novinek: širokoúhlý LCD (Klik zvětší)
Jdeme-li abecedně vzhůru, dalším v pořadí je japonský Victor (JVC). Tady je sice zjevné, že hlavní porci novinek sympatická firma dala už na podzim - svým (v čR) triem diskovek - ale na mnoha stránkách s různým stupněm odbornosti či E-shopovosti lze nalézt téměř od začátku roku zmínky o nových číselných označeních, které dostávají mj. širokoúhlý LCD a (dokonce) pro některé destinace i barevné varianty těl. Nejfrekventovanější dvojicí v éteru je asi GZ-MG67 a MG77 (20 versus 30GB místa na HDD), ale podle všeho se chystá ucelená šestice GZ-MG21, MG27, MG31, MG37 (plus jmenované duo 67/77), přičemž oba číselně nejvyšší modely by měly mít snímače s 2MPx a 1/3,9". Uvidíme, zda nám zastoupení JVC CZ už (konečně...?) doveze kompletnější sortiment nebo bude (a nejen jako loni) přenechávat velkou část trhu dravým E-shopům z Francie či Německa. Jak mnoho jsou (nebo nejsou) vývojáři z JVC nyní zažraní do pokračování modelových řad systému mini-DV, to zatím opravdu v únoru roku 2006 netušíme, možná nám některý šikovný internetový surfař poradí…

Nový megapixel Canon MVX460 (Klikni pro zvětšení)
Nový DVD-model Canon DC40 má 4MPx (Klikni pro zvětšení)
Abecedně posledním (odzadu) je v oné naší čtveřici hlavních producentů Canon. Ale úplně stejně jako vloni dělá tajnůstkáře a jen tak něco na sebe (respektive o svých videokamerách) nepráskne! Už sice víme, že nástupní řadou tzv. základních spotřebek bude v logické numerické řadě devítistovková série MV900-930-950 a MV960 a v aktualitě jsme už také představili (možná nikterak oslnivé) nástupce středních MVX300 až 350i, tedy zatím známé duo s názvy MVX450 a MVX460 (vyšší je kupodivu bez "i", ale s oběma vstupy). Asi jediný zajímavější počin - o němž se zatím už teď ví - má tedy odlišný formát, než na který zřejmě čeká početná obec točičů (že by mini-DV?): videokamera na 8cm disky s 1/2,8" CCD-čipem a vysokým rozlišením 4MPx má název DC40. Jako dosud nejexperimentálnější DVD-typ si ale možná získá i přes rozporuplnost samotného (jednostranného) nahrávacího formátu určitou množinu zájemců, protože vzhledem k výkonům půjde o nejkompaktnější mašinku ve srovnání s konkurencí. Hned po prosáknutí informací o (doufejme) něčem extrovním ve stylu nástupce MVX40/45i, MVX3i (MVX4i?) nebo dokonce XM2 (zopakujme možný název XM3) napíšeme přídavek velmi rádi - nejen naši diskutéři mohou doufat :-o)..

EX-zajímavost: DVD-kamera Samsung (Klikni pro zvětšení)
Vedle hlavního kvarteta výše popsaných značek existují také dva až tři méně (u nás) známí výrobci, jež podle všeho zatím stále produkují své sortimenty. Možná i vinou čs. (dovozní) distribuce je asi největší z těchto zdánlivých exotů - korejský Samsung - tak málo zastoupen v českých maloobchodech, že o elektronice strojírenského a multi-výrobního giganta se ví opravdu málo. A přesto vypouští i jeden DVD-model s označením SC-DC164, který (dokonce) překonává i pověstný rekord v optickém přiblížení (má 33x!). Vzhledem k nynější nedostupnosti více informací se spokojme (?) se zjištěním, že nahrávacím formátem je zde MPEG4 (DC164 má navíc multifunkční kartový slot) a odkažme na daleký WEB výrobce. Kvůli (ne)dostupnosti údajů o současných produkcích videokamer Sharp a Hitachi zmiňme pravděpodobné pokračování produkce u druhdy oborově slavné značky Hitachi, zatímco k eventuálnímu ukončení vývoje a výroby přístrojů Sharp v námi sledovaném segmentu lze velmi těžko nalézt zodpovědný verdikt…

Koláž z některých MPEG-přístrojů (Klikni pro zvětšení)
Nějaký odhad vývoje na rok 2006? Už jsem to přece naznačil v názvu povídání: virus MPEG2 je na postupu; a zřejmě již i ve stadiu frontálního útoku. Pravděpodobně sice (to jako obvykle) přispěchá s obdivnými soudy a výlevy řada rádobyodborníků: jak je práce s komprimáty pohodlná, jak se krásně přistupuje k jednotlivým scénám a jak pěkně rychle se video stahuje do počítače atd. A i když se tyto stránky prezentují jako jakýsi patron všech (amatérských..) videokamer a prokazatelně se snaží poctivě věnovat celému sortimentu, mohou mít (svůj) názor. Jako autor textu si tedy dnes dovolím cosi vyjádřit: i když je možné, že rozlousknutí oříšku o přesném střihu MPEG2 "na snímek" má řešení, jsem (zatím) stále zastáncem a propagátorem avíčkových formátů a mám např. už 10 let (jo, hned po nástupu mini-DV) videa na čtvrtpalcových páskách. A co byste řekli: natočili mu ho? No, natočili nenatočili, prostě je video přehráváno stále (vizuálně) ve stejné kvalitě a spolehlivosti. A naopak se mi občas stane, že vložím některý z (nedávno) vypálených DVD-disků do přehrávače a dozvím se, že (fuj) "NO DISC"…

Fešný kočky, copak přijde po vás…? (Klikni pro zvětšení)
Jinými slovy: až bude konečně vyvinut tak (pro zálohování) spolehlivý formát, jakým bezesporu mini-DV je, přidám se k obdivným soudům i já. Do té doby ale budu (kacířsky?) doporučovat onu starou dobrou pásku s šířkou 6,35mm na každou vážnější práci. A mimochodem: proč sakra výrobci neumožní na 30GB disk novátorských hračkáren nahrávat AVI, vždy by se tam vešlo skoro 2,5 hodiny plné kvality DV-PAL? No nic, na závěr dnešních kameronovin tu máme předpověď digitálního počasí 2006 pro střední Evropu: kartové, diskové i DVD mašinky (pravděpodobně) letos zaznamenají dosud největší úspěchy v prodejnosti, z vůdčích firem si udrží standardní pozici určitě Sony i Panasonic, v hračkárnách bude hrát velkou partii i JVC a očekávané špeky (úpěnlivě doufejme) přidá ke svým trvale úspěšným počinům i letos Canon. Asi nepravděpodobným je zásadní ovlivnění segmentu korejským exotem (Samsung) a zjevnou (ne)jistotou zůstane v této chvíli i zásadní neomráčení něčím, co by se vymklo ze standardu, resp. překvapilo tak, jak např. v roce 1995 uvedení prvního formátu digitálního záznamu v podobě známé krasavice VX1000. Již (doufejme...) brzy uveřejňované recenze poučenějších laiků oboru (nejenom?) na těchto našich-vašich stránkách pomohou k orientaci přece jen více - a my se budeme jako každoročně snažit (a vy všichni těšit, že jo lidi :-D)…

Sony: přehled nových i stávajících videokamer na stránkách čs. zastoupení..

Panasonic: přehled nové i stávající produkce videokamer na čs. stránkách...

neco
Něco málo z toho, co se už ví, dnes zkusil naznačit: Petr Jelínek..

P.S.: Nechápat prosím jako útok na domácí MPEG2: používám také!

Vydáno dne 24. 2. 2006 (33 552 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 17:47), autor: Petr Jelínek [jelinek]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13671 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:18

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7121 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:32

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5635 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4961 x,
naposledy 9. 5. 2025, 19:42

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2114 x,
naposledy 9. 5. 2025, 20:02

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout